almanca seo hizmeti

Almanca, dünyada en çok konuşulan 10 dil arasındadır. Bu haliyle Avrupa’yla birlikte dünyanın bazı yerlerinde de hakim olan bir dil olarak karşımıza çıkar. Üstelik Almanya’da yaşayan 10 milyon civarında gurbetçi vatandaşımızın da olması bu dille olan bağımızı çok güçlendirir. Alman halkı Türkiye’yi yakından tanır ve ülkemizle gelişmiş tarihi bağlara sahiptir. Bu yüzden Almanya ile ticaret hacmi de çok yüksektir. Almanca konuşulan bölgelerle ticari faaliyetler yürütmek istediğinizde internet sizin için çok etkili bir tanıtım aracıdır.

Almanca SEO Türkiye’deki ticari ilişkilerde büyük bir faaliyet alanı elde etmenizi sağlayacaktır.  Almanya’da ve Almanca konuşulan bölgelerde sizler de sektörünüzde lider firma konumuna gelmek istiyorsanız ve rakiplerinizi geride bırakmak istiyorsanız tam da aradığınız hizmet Almanca optimizasyon desteğidir. Peki, bu hizmet neden gereklidir, hemen açıklayalım.

Almanca SEO Neden Gereklidir?

Almanya ile Türkiye arasındaki ticari faaliyetler çok gelişmiştir. Buna rağmen Almanya’yı ticaret hacmine koyarak Almanca SEO hizmeti almak isteyen firma sayısı çok azdır. Bu yüzden sizler de Almanya’ya yönelik faaliyet göstermeye karar verirseniz büyük avantaj elde edebilirsiniz. Almanca SEO hizmeti almanızı gerektirecek birkaç nedeni sizlere verelim;

 • Almanya ile Türkiye arasında çok büyük sektörlerde ticari ilişkiler vardır. Sizler de ihracat ya da ithalat faaliyetlerinizi bu ülkeye odaklamak isterseniz Almanca SEO çalışmalarına ihtiyaç duyarsınız.
 • Yoğun bir Türk nüfusu olan Almanya’daki gurbetçilerimize ulaşmak için Almanca SEO hizmeti alabilirsiniz.
 • Sektörünüz içinde Almanya’yı hedefleyen rakiplerin önüne geçebilmek için profesyonel Almanca SEO hizmeti almalısınız. Almanca SEO çalışmaları sayesinde rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.
 • Turizm faaliyetlerinde hareketlilik görmek ve buradan müşteri çekebilmek için Almanca SEO şarttır.
 • Ülkemizde Almanya kökenli emlak alım satımları büyük bir artış göstermiştir. Almanya’dan müşteri bulabilmek için Almanca SEO çalışmaları konusunda destek isteyebilirsiniz.

Almanca SEO çalışmaları kısaca bahsetmek gerekirse bu dilin konuşulduğu tüm bölgelerdeki hedef kitlenize ulaşmak istiyorsanız almanız gereken bir hizmettir. Sizler için hangi sektörlerde Almanca SEO çalışmaları konusunda destek alabileceğinizi belirtelim.

Almanca SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

Almanca SEO çalışmaları günümüzde yeni yeni gelişme göstermektedir. Bu yüzden rekabet ortamı daha yeni yeni oluşur. Özellikle birçok sektörde büyük bir boşluk vardır. İki ülke arasındaki yoğun ticari faaliyetlerden sizler de kazanç sağlamak istiyorsanız Almanca SEO hizmeti almalısınız. Şimdi Almanca SEO hizmetinin fayda getireceğini düşündüğümüz sektörleri sizlerle paylaşalım;

 • Sağlık Sektörü:  Sağlık alanında gelişme gösteren ülkemize uygun maliyetlerden dolayı özellikle Almanya’dan çok sayıda hasta gelmektedir. Buradaki güçlü nüfusu çekebilmek için sağlık turizminden yararlanmak isteyen sağlık kurumları mutlaka Almanca SEO hizmeti almalıdır.
 • Emlak Sektörü:  Ülkemizde emlak sektöründe en çok faaliyet gösteren ülke vatandaşları Almanlardır. Burada gurbetçilerimiz de yoğun olarak yaşadıkları için bu yüzden özellikle yazlık bölgelerde ve ülkemizdeki diğer yatırıma açık yerlerdeki emlak faaliyetleri için Almanca SEO çalışmaları çok büyük kazanç getirecektir.
 • E Ticaret: Çok dilli e ticaret faaliyetleri yürüten firmalar için Almanya büyük bir pazardır. Dünyada bu kadar gelişme gösteren e ticaret faaliyetlerine karşılıksız kalmak istemiyorsanız e ticaret faaliyetlerinizde kazançlarınızı arttırmak adına Almanca SEO hizmeti alabilirsiniz.
 • Turizm Sektörü: Turizm ülkemizin en büyük gelir kaynaklarından biridir. Almanya’dan dört mevsim ülkemize turistler gelmektedir. Bu yüzden Almanya’daki turistleri çekebilmek ve gelirlerinizi arttırabilmek için turizm sektörünün tüm paydaşları Almanca SEO desteği alabilirler.
 • Otomobil Sektörü: Almanya dünyadaki en büyük otomobil üreticilerinden biridir. Türkiye’de Almanya’daki en önemli pazarlar arasındadır. Bu pazardan gelir elde etmek isteyen bir firmaya sahipseniz Almanca SEO tam da aradığınız dijital hizmettir.

Almanca SEO ülkemizde ticari faaliyet yürüten birçok sektör için hayati öneme sahiptir. Rakibinizin de az olduğunu düşünürsek yapacağınız bir optimizasyon yatırımı Almanca nezdinde sizlere büyük bir kazanç getirecektir. Ancak aldığınız desteğin profesyonel olması gerektiğini belirtelim. Bu alanda saymadığımız birçok sektör de destek alabilir. İşte hizmet alabilecek sektörlerden sonra içerik ne kadar önemli görelim!

Almanca SEO’da İçeriğin Önemi

İçerikler SEO çalışmalarında önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde bu durumun önemi daha yeni yeni anlaşılmaktadır. Ancak Almanya’da SEO faaliyetleri yürüten uzmanlar ve firmalar bu durumun farkındadır. Bu yüzden rakipleriniz arasına Alman firmalarını ekleyecekseniz içeriklerinize de büyük önem vermelisiniz. İşte Almanca SEO çalışmalarının sizlere ne kazandıracağı konusunda detaylı bir liste;

 • Marka Bilinirliği:  Almanya’ya yönelik arama motoru faaliyetleri gösteriyorsanız ve burada da faaliyet yürütecekseniz öncelikle markanızın ve firmanızın insanlar tarafından bilinmesi gerekir. Bunun için doğru ve kaliteli içeriler çok önemlidir. Kaliteli içerikler marka bilinirliğinizi arttırır ve Almanca SEO çalışmaları daha çok kişiye ulaşmanızı sağlar.
 • Ürün ve Hizmet Tanıtımları: Ürün ve hizmetlerinizi Almanya’da pazarlamak istiyorsanız insanlara bunları tanıtmalısınız. İnsanlar ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi sahibi olmazsa size güvenemezler. Bu yüzden kaliteli ve doğru içeriklerle ürün ve hizmetlerinizi tanıtmalısınız. Bu çalışmalar Almanca SEO çalışmalarının en önemli adımları arasındadır.
 • Sitede Kalma Süresi: Web sitenizi ziyaret eden kişi sayısı tabii ki de önemlidir. Ancak en az bu kadar önemli olan diğer bir detay insanların web sitenizde ne kadar kaldığıdır. Web sitenize gelen bir ziyaretçinin kalma süresi uzunsa bu durum arama motorlarının dikkatini çeker. Hemen çıkma oranı sayesinde sonuç sayfalarında ön plana çıkabilirsiniz. Bunu sağlayacağınız detay da okunaklı, ilgi çekici , uzun ve kaliteli içeriklerdir. Doğru içeriklerle ziyaretçileri web sitenizde tutarak sonuç sayfalarında yükselebilirsiniz.
 • Güncellik: Arama motorları web sitenize zaman zaman bot yollar. Bu botların gelmesini sağlayan bazı adımlar vardır. Almanca içerik oluşturan siteler arasından gezinti yapmak isteyen botlar güncel olan siteleri tercih ederler. Bir site güncel değilse arama sonuçlarında hızla düşer. Bir siteyi güncel tutmanın yolu da belli bir takvime göre düzenli olarak Almanca içerik eklemektir. Böylece botları sürekli sitenize çekebilir ve Almanca arama sonuçlarına girebilirsiniz.
 • Sürdürülebilirlik:  Almanca SEO çalışmaları yaparken içeriklerin önemli olduğunu anlattık. Sitenizdeki içerikleri geliştirerek de büyük bir trafik çekebilirsiniz. Bu duruma SEO dünyasında sürdürülebilirlik adı verilir. Destek aldığınız ve geliştirdiğiniz içerikler yeni anahtar kelimelerde etkili sıralamaları çok kısa sürede almanızı sağlar.

Almanca SEO’da içerik web siteniz ve firmanız için birçok yönden fayda sağlar. Şimdi sizlere sunulacak olan Almanca SEO çalışmalarının kapsamını anlatalım.

Hizmetin Kapsamı Nedir?

Almanca SEO hizmeti almaya karar veren firmalara ve web sitesi sahiplerine belli hedeflere yönelik çalışmalar uygulanır. Bu çalışmalar belli bir plana göre yapılır. Ancak bazı çalışmalar tüm paketlerde sabittir. Her türlü Almanca SEO çalışmamızda sizler için vereceğimiz desteğin niteliklerinden bahsedelim. Almanca SEO hizmetinin kapsamını şöyle açabiliriz;

 • Web Sitesi Analizi: Almanca SEO çalışmalarına başlamadan evvel web sitenizde daha önce yapılan çalışmaların değerlendirilmesi gerekir. Bu süreç başarılı ölçme araçlarıyla yapılır. Web sitenizdeki tüm SEO kusurları bulunur ve hatalar giderilir. Sonrasında içerikler de analiz edilerek özgün ve kalitesiz olanlar kaldırılır. Web sitenize dışarıdan gelen backlinklerin belli bir kaliteye erişmesi de sağlanır.
 • Hedef Kitle Analizi: SEO çalışmaları sırasında sesleneceğiniz kitleyi tanımak çok önemlidir. Bu yüzden Almanca SEO çalışmalarımızda öncelikle hedef kitlenizi ayrıntılı olarak analiz ediyoruz ve detaylı olarak tanıyoruz. Hedef kitle belli bir kalıba girdikten sonra artık yapılacak olan optimizasyon çalışmaları çok daha nitelikli hale gelebilir.
 • Rakip ve Sektör Analizi:  Hedef kitle belirlendikten sonra çalışmaları belirlemeden sektör tanınmalıdır. Sektör tanındıktan sonra potansiyel rakipler belirlenerek detaylı analiz edilmelidir. Rakiplerin çalışmaları incelenerek buradan uygulanacak adımlar için veriler elde edilebilir.
 • Görsel ve Video Optimizasyonu:  İnsanların web sitenizde kalmasını sağlayacak ana etmenler içeriklerdir. İçerikleri görsel ve videolarla desteklerseniz bunu daha kolay sağlayabilirsiniz. Bunun için görsel ve videoların optimize edilerek site hızını ve kalitesini düşürmemesi gerekir.
 • Site İçi Çalışmalar: Web sitenizde Almanca SEO çalışmaları kapsamında URL yapısı, başlık yapısı, etiketler ve site hızı gibi tüm detaylar dikkate alınarak site için SEO çalışmaları planlanır ve yürütülür.
 • Site Dışı Çalışmalar: Site içinde Almanca SEO çalışmaları yürütülürken sitenizin dışında da güçlü referanslar elde etmek için sosyal medya ve backlink çalışmaları devreye sokulur.
 • Anahtar Kelime Analizi:  Almanya’daki hedef kitlenize seslenmek istiyorsanız doğru anahtar kelimeleri seçmelisiniz. Hedef kitlenizi de dikkate alarak aranma hacmi yüksek ve rakiplerinize üstünlük kurabileceğiniz yerel ve global anahtar kelime grupları çeşitli analiz araçlarıyla belirlenir. Sonrasında tüm içerikler ve SEO çalışmaları anahtar kelime odaklı yürütülür.
 • Değerlendirme: Almanca SEO çalışmalarında değerlendirme süreci için de destek alırsınız. Yani yapılan çalışmaların tamamı süreç boyunca değerlendirme araçlarıyla analiz edilir. Düzenlenen değerlendirme toplantıları ve iletişim kanalları üzerinden elde edilen sonuçlar sizlerle paylaşılır. Bu veriler gelecek SEO çalışmalarınız için güçlü veriler olacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir