Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır? 1

En doğru, en değerli anahtar kelimeleri bularak çalışmalarınızda başarıya ulaşabilirsiniz. Eğer bir içerik hazırlamakta iseniz, sadece anahtar kelime grubuna değil bu kelimelerin türevlerine de odaklanmanız gerekmektedir. Bir ürün sayfası ya da blog sayfası oluştururken, tüm bu kelimeleri kullanarak daha fazla sıralama ve trafik elde edebilirsiniz.

Anahtar kelime analizini önceki yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz araçlar yardımı ile yapabilirsiniz. Bu araçlar, arama hacimleri, tıklama başına maliyetler gibi özellikleri ile birlikte verilmektedir. Bununla beraber olarak araştırmış olduğunuz anahtar kelimelerin farklı varyasyonlarını size sunan araçlar da vardır. Bu noktada bu varyasyonları dikkate almanızı önermekteyiz. Böylelikle daha başarılı bir anahtar kelime analizi çalışması yürütebilirsiniz.

Özellikle tek bir anahtar kelime yerine uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanmanızı önermekteyiz. Bu anahtar kelime grubunda yüksek rekabet yoktur ve kullanıcıların daha özellikli aramalarının anahtar kelimelerinden oluşmaktadır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanarak daha etkili bir analiz gerçekleştirebilir, başarı da aynı şekilde beraberinde gelecektir.

Google Adwords kalite puanına özellikle çok dikkat etmektedir ve reklam kampanyalarınızda anahtar kelimelerinizi dikkatle seçmek durumundasınız. Araştırdığınız anahtar kelimenin TBM ‘leri, arama hacimleri mutlaka kontrol edilmelidir. Bu analizler ve kontroller sayesinde kapsamlı bir çalışma yürütebilirsiniz. Bu şekilde reklam kampanyalarınızı değerli hale getirebilir, geri dönüş oranlarını artırabilirsiniz. Anahtar kelimeleri bulurken önceki yazılarımızda bahsettiğimiz araçları kullanabilirsiniz.

Bir diğer anahtar kelime bulma aracı ise Google arama motorunun kendisidir. Google’da bir arama yaptığınızda aşağıda ilgili varyasyonlar çıkmaktadır. Bu şekilde anahtar kelimelerinizi belirleyebilir, üzerine eklemeler ya da çıkarmalar yapabilir, etkili bir analiz çalışması yürütebilirsiniz. Bütçenize göre anahtar kelime bulma araçlarını da kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta olarak şunu söyleyebiliriz. Araştırmış olduğunuz anahtar kelimelerin farklı kombinasyonlarını öneren araçları kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir