Ücretli / Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Araçları 1

Anahtar kelime bulma araçları temelde iki gruba ayrılmaktadır. Bunlar ücretli araçlar ve ücretsiz araçlardır.

Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Araçları

Google Keyword Planner: En çok tercih edilen ücretsiz araç olmakla beraber Adwords reklam çalışmalarında da size yardımcı olabilmektedir. Google Adwords hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan Ayarlar ve Araçlar sekmesinden Anahtar Kelime Planlayıcısı sayfasına tıklayarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu araç ile yeni anahtar kelimeler bulabilir, bulduğunuz anahtar kelimelerin analizini yapabilir, TBM ve arama hacimlerini de görebilirsiniz.

UberSuggest: En çok kullanılan araçlardan birisidir ve size büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Aradığınız kelimenin haricinde diğer türevlerini de sizlere sunan bir site konumundadır. Bu araç yardımıyla CPC maliyetlerini, arama hacimlerini görebilirsiniz. En önemli özellik olarak da aradığınız kelimede hangi sitelerin yer aldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

KeySearch: Bir diğer anahtar kelime bulma aracı da KeySearch ’dür. Bu araç yardımıyla reklam kampanyanız ile alakalı olarak harika kelimeler bulabilirsiniz. Bu araç aynı zamanda kelimelerin son 1 yıllık hacimlerini de göstermektedir. Bu özellik ile arama trendlerine de hâkim olabilirsiniz. Diğer araçlarda olduğu gibi bu araçta da lokasyon temelli aramalar yapabilmektesiniz.

Ücretli Anahtar Kelime Bulma Araçları

SemRUSH: Anahtar kelime bulmak, raporlama özellikleri ve yeni kelime türetme özellikleri açısından SEO uzmanları ve içerik yazarları tarafından sıklıkla kullanılan bir araçtır. Araştırmış olduğunuz anahtar kelimelerin arama hacimlerini, CPC maliyetlerini rahatlıkla görebilirsiniz. Lokasyon temelli aramalar diğer araçlarda olduğu gibi bu araçta da mümkündür. Aynı zamanda Google’da belirli kelimelerde kaçıncı sırada olduğunuzu, site otoritelerini, backlink aldığınız siteleri ve diğer bütün özellikleri kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Aylık 99$ gibi bir rakamla başlayan fiyatlardan üye olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

SEOMonitor: SEOMonitor SEO açısından bakıldığında en gelişmiş araçlardan bir tanesidir. Anahtar kelime belirlemenin yanı sıra diğer bütün özellikleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca anahtar kelime türevlerini de ekrana getirmektedir. Böylece yeni kelimeler türetebilir, o kelimeler hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Aylık 49€ ‘ya üye olup hemen kullanabilirsiniz.

MOZ: Gelişmiş SEO özellikleri sayesinde en çok tercih edilen araçlardan bir tanesidir. MOZ sayesinde site durumunu, hataları, organik trafiğinizi arttırmaya yardımcı raporları, internet dünyasında olan yerini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. 30 gün ücretsiz kullanma imkânı da vardır. Yıllık 129$ ‘dan başlayan fiyatlarla MOZ ‘u tercih listenizde bulundurabilirsiniz.

Wordtracker: Bu araç son derece kolay bir kullanım imkânı sunmaktadır. Bu araç yardımıyla anahtar kelimeleri oldukça kısa süreler içerisinde belirleyebilirsiniz. Bunun yanında anahtar kelimelerin türevleri hakkında da öneriler sunmaktadır. Bu şekilde seçilen anahtar kelimenin internet dünyasında ne kadar popüler olduğunu görebilmektesiniz. Bu araç ilk 1 hafta ücretsiz bir kullanıma sahiptir. Daha sonra ücrete tabi tutulmaktasınız. Eğer uygun fiyatlı olarak SEO çalışmaları gerçekleştirmek istiyorsanız bu aracı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

WordStream: WordStream bir diğer anahtar kelime bulma aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ücretsiz olarak toplam 30 kelime araştırma hakkınız bulunmaktadır. Bunun yanına yetişkinlere özel olarak hazırlanan içerikler için anahtar kelimeleri filtreleme seçenekleri de bulunmaktadır. Bu araçta da aradığınız kelimenin farklı türevlerini görebilmeniz mümkün. Ayrıca İngilizce dil desteği de bulunmaktadır.

KeywordEye: Araştırdığınız anahtar kelimelerin sonuçlarını görsel bir şekilde size sunmaktadır. Yüksek rekabet oranına sahip olan kelimeler yüksek puntolar ile yazılmaktadır. Daha az rekabet içeren kelimeler ise düşük puntolarla yazılmaktadır. Günlük olarak toplam 10 kelime ücretsiz kullanabilme hakkınız bulunmaktadır. Dilerseniz aylık veya yıllık şekilde paket üyeliklerini satın alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir