profesyonel seo uzmanı

Ankara, ülkemizde arama motoru optimizasyonu hizmetlerinin en yoğun talep gördüğü yerlerden biridir. Ankara’da hizmet veren firmalar rakiplerinin önüne geçebilmek için SEO desteği alabilirler.  Ankara’da alacağınız SEO hizmeti bölgesel odaklı olacaktır. Bu çalışmalara lokal, diğer bir deyişle yerel SEO çalışmaları adı da verilmektedir. Ankara ve çevresinde hizmet veren firmalar ve şirketler için SEO hizmeti alma konusunda bazı geçerli sebepler sunalım;

Rakiplerinizi Geride Bırakabilirsiniz: Ankara her sektörde ülkemizde önde gelen ya da yatırımlarını geliştiren firmaların bulunduğu bir yerdir. Sizler de arama motorları sonuç sayfalarında ve kullanıcılar gözünde rakiplerinizi geride bırakmak istiyorsanız Ankara SEO çalışmaları konusunda profesyonel destek almalısınız. Rakiplerinizin de bu çalışmaları yürüttüğünü düşünürsek bir uzmana başvurmanız çok daha gerekli bir hal alacaktır.

Arama Motoru Sonuç Sayfalarında Yükselebilirsiniz: Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarının temel çıkış noktası arama motorlarında daha üst sıralara çıkmaktır. Bu yüzden SEO uzmanlarının desteğiyle belirlenen politikalarla arama motorları sonuç sayfalarında daha üst sıralara çıkabilirsiniz. Bu çalışmalar site içi ve site dışında yapılacak birçok çalışmayla kolayca gerçekleşebilir. Tabii yükselmelerin kalıcı olması için profesyonel şekilde çalışmalısınız. 

Daha Fazla Müşteriye Ulaşabilirsiniz: Arama motorlarında yükseldikçe web sitenize daha doğal trafik çekebilirsiniz. Bu çalışmalar sayesinde de daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Müşterileriniz arama motorları üzerinde size ulaştıkça markanıza daha fazla bağlanabilirler.  İletişim yollarını doğru şekilde kullanarak daha fazla insana ulaşmak için başarılı bir SEO uzmanı sizlere yardımcı olacaktır. Müşterilere ulaştıktan sonra onları kendinize bağlamaya yönelik çalışmalar yapmayı da ihmal etmeyin.

Gelirlerinizi Arttırabilirsiniz: Arama motorları üzerinden daha fazla trafik elde ederek insanları istediğiniz aksiyonlara yönlendirebilirsiniz. Bu aksiyonlar arasında en önemli hedeflerden biri e ticaret çalışmaları için gelirleri arttırmaktır. Sattığınız ürünleri ve hizmetleri Ankara’daki kullanıcılara yönelik çalışmalarınızı arttırarak daha fazla pazarlayabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaların niteliği arttıkça pazardaki pastada olan payınız da artacaktır.

Markanızı Değerinizi Arttırabilirsiniz:  Günümüzde dijital pazarlama stratejileri sayesinde markanızı büyütmek çok kolaydır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler dahi yaptıkları etkili pazarlama stratejileri sayesinde marka değerlerini arttırabilir. Rakiplerinizin önüne geçtiğinizde markanız daha fazla kişi tarafından bilinir hale gelecektir. 

Çalışacağız Şirketi ya da Uzmanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir SEO çalışması için destek alacaksanız, en zorlu süreç firma seçimidir. Çünkü seçeceğiniz firma yaptığınız tüm yatırımların boşa çıkmasına da yol açabilir. Bu yüzden firma ya da SEO uzmanı seçerken hangi detaylara dikkat etmeniz konusunda bilinçli olmalısınız. İşte sizlere markanıza değer katacak ve SEO çalışmalarınızdan verim almanızı sağlayacak bazı öneriler;

Daha Öncelik Çalışmalar: Ankara’da hizmet veren çok sayıda profesyonel SEO uzmanı bulabilirsiniz. Firmanız için kaliteli bir SEO uzmanı seçerken ilk etapta yaptığı çalışmaları inceleyin. Bunun için geçmişteki projelerini ve çalıştığı markaları inceleyebilirsiniz. Güçlü referanslara sahip olan uzmanlar ve ajanslar size daha fazla fayda sağlayacaktır.

Karşılıklı Güven İlişkisi: SEO çalışmalarını da bir nevi ticaret olarak görebiliriz. Bu çalışmalar için de iki iş ortağı vardır. Bu yüzden de karşılıklı güven ilişkisi oluşturmak elzemdir. Ancak ticarette hiçbir zaman karşılıklı güven ilişkisi sözle oluşmaz. Bunun için SEO hizmeti almadan önce ajans ya da uzmanla bir sözleşme imzalamanızı öneriyorum. Bu sayede  hem alacağınız hizmetler hem de haklarınızı net olarak belirten resmi bir belge elde edebilirsiniz. Bu sayede iki tarafın da sorumlulukları net olarak çizilecektir. Unutmayın bir SEO sözleşmesinde kalıcı olarak ilk sayfada olma gibi net sözler verilmez.

Görüşme Aralıkları: SEO çalışmalarında her geçen gün yeni bir yaklaşım ortaya çıkabilir. Kısa bir süre önce sizlere yarar sağlayan bir işlem artık web sitenize zarar verebilir. Ayrıca dijital dünyada her an anlık krizler ortaya çıkabilir. Bu yüzden SEO uzmanınızla her zaman iletişim halinde olmanız gerekir. Çalışmaya başlamadan önce sizlerle sürekli görüşecek bir uzmanla çalışmaya özen gösterin.  Her detayda sizi bilgilendirecek ve sizinle karşılıklı irtibat halinde çalışacak uzmanları tercih etmelisiniz. Profesyonel olarak SEO hizmeti veren ajans ya da uzmanlar farklı kanallar üzerinden müşterileriyle sürekli irtibat halinde olurlar. Bu sayede SEO çalışmaları daha verimli olacaktır.

İletişim Dili: SEO hizmeti alacağınız ajans ya da uzmanla kuracağınız iletişim dili çok önemlidir. Öncelikle Ankara SEO çalışmalarına yönelik sizlere destek verecek olan kişi hedeflerinizi anlamış olmalıdır. Süreç sonunda elde etmek istediğiniz detayları anlamayan kişilerle gerçekleştireceğiniz çalışmalar sonuçsuz kalacaktır. Bu yüzden iletişim dilinizi doğru şekilde oluşturabileceğiniz bir uzman seçmelisiniz.

Değerlendirme Aralıkları: Web siteniz için yapılan SEO çalışmalarının tamamı süreç içinde ölçülebilir. Bu yüzden SEO uzmanınız sizlere çalışmalar sırasında mutlaka raporlar vermelidir. SEO uzmanları tüm çalışmalarını profesyonel araçlarla ölçer. SEO uzmanınızın elde ettiği sonuçları sizlere haftalık, aylık ve dönemlik aralıklarla vermesi konusunda anlaşmanız önemlidir.  Değerlendirme aralıklarını öğrenin.

SEO İçin Hangi Çalışmalar Yapılmalı?

SEO çalışmaları dediğimizde çok detaylı bir iş yükü işin içine girer. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında büyük ya da küçük çok sayıda işlem vardır. İşlem local SEO olduğunda sizlere sunacağımız hizmet konusunda bazı bilgiler verelim;

 

 • NAP Düzenlenmesi

 

Web sitenizde yer alan bilgiler mutlaka doğru olmalıdır. Web sitenizin adı, adresi ya da telefon numarası ziyaretçiler ve arama motoru botları için güncel olmalıdır. Arama motoru botları web sayfanıza index vermek amacıyla giriş yaptığında özel bilgilerinizi arama sonuçlarında kullanmaktadır. Schema.org üzerinden kullanmak istediğiniz işaretleme belirlenir. Web sitenize yerleştirdiğiniz kodlar sayesinde arama motorlarını yönlendirebilirsiniz.  İsim, adres ve telefon numarası SEO uzmanınız tarafından düzenli olarak güncel tutulmaktadır.

 • Google My Business Optimizasyonu

Google  My Business işletmeler için en önemli bölgesel SEO çalışmaları arasındadır. My Business üyeliği alarak ürün ya da hizmetlerinizi bölgenizdeki insanlara kolayca sunabilirsiniz.  Yapılan araştırmalar %60 kadar işletmenin Google My Business üyesi olmadığını ortaya koymaktadır. Ancak bu araç tek başına bir web sitesi kadar değerli değildir. Burada işletmeniz hakkında doğru bilgiler vererek arama sonuçlarında ve haritalarda ön plana çıkabilirsiniz.

Google My Business ile işletmenizin çalışma saatleri, menüsü, görselleri, müşteri yorumları, telefon ve adres bilgileri gibi birçok detayı kullanıcılara sunabilirsiniz. Ayrıca buradan web sitenize bağlantı da verebilirsiniz. Bu sayede bölgenizdeki insanların rakipleriniz arasında ilk size ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Marka imajı oluşturma konusunda SEO uzmanları  tarafından çok sık başvurulan bir uygulamadır.

 • Local Anahtar Kelime Analizi

Local olarak çalışma yapıyorsanız bölgesel odaklı anahtar kelime çalışmalarına önem vermelisiniz. Web sitenizin hangi kelimelerde öne çıkacağını belirlemeniz gerekir. Bunun için SEO uzmanlar rakip analizinden sonra anahtar kelime analizi yapmaktadır. Elde ettiğiniz aranma hacmi ve rekabet düzeyi yüksek anahtar kelimelere bölgesel detayları da eklemelisiniz. Diyelim ki temizlik şirketiniz var. “Temizlik şirketi” kelime gurubu yerine “Ankara temizlik şirketi” kelime gurubuna yönelik çalışma yaparsanız arama motorlarında daha ön plana çıkabilirsiniz. SEO uzmanınız bu durumda anahtar kelime analizleri yapar ve markanızı rakiplerinizin önüne geçecek local anahtar kelime guruplarını belirler.

 • URL Yapısı ve Harita Bilgisi

Web sitenize giriş yapan ziyaretçiler URL adresiniz üzerinden net bir fikir elde ederler. Web sitenizde yer alan URL yapılarını yerel detaylarla ilişkilendirerek tıklanma olasılığını arttırabilirsiniz. URL’niz içinde anahtar kelimelere yer verirseniz Google sıralamalarında daha üst sıralara çıkabilirsiniz.

İşletme konumuzu da Google haritasının açılış sayfasında bildirmelisiniz. Google Map üzerinden adres bilginizi girerek işletmenizin konumunu işaretleyebilirsiniz. Daha sonra size bildirilen harita kodunu web sitenizin iletişim sayfasına entegre ederek  çalışmalarınızı geliştirebilirsiniz.

 • Robots.txt ve Site Haritası Dosyaları

Sitenizin haritası web sitenizdeki sayfaların ve görsellerin taranması konusunda yardımcı olan bir araçtır. Site haritasını doğru kullandığınızda oluşturduğunuz sayfaların tamamı kolayca indeks alabilir. Web sitenizin haritasını oluşturarak arama motoru botlarının daha sağlıklı taramalar gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Robots.txt, arama motoru botlarının web sitenize geldiğinde ilk göz gezdirdiği dosyalardır. Web sitelerine bu dosyalar üzerinden web sitenizde ziyaret etmesi ya da etmemesi gereken yerleri belirtebilirsiniz. Ayrıca botlara istediğiniz sayfalara index vermesi ve vermemesi konusunda da komutlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede arama motoru botlarına web sitelerinizi taramaları için yol gösterebilirsiniz. Robots.txt dosyası üzerinde sitemap.xml adresini belirttiğinde arama motoru botlarının site haritanızı incelemenizi de sağlayabilirsiniz.  Robots.txt dosyanızı Google Search Console gibi araçlar üzerinden inceleyebilirsiniz.

 • Yahoo Local Kaydı

Yahoo dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Yahoo Local de Ankara’da hizmet veren birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca insanlar da bu arama motorunu kullanarak hizmet almak istedikleri işletmelere ulaşmaktadır. Bu servis üzerinden telefon, adres, maille birlikte farklı iletişim kanallarına yönelik bilgi de ekleyebilirsiniz. İşletmenizin çalışma saatlerini ve ödeme bilgileri gibi detaylarını verebilirsiniz. Ayrıca işletmenizle  ilgili görseller de ekleyebilirsiniz.

SEO Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

SEO fiyatlarının ülkemizde uzmanlar arasında ya da şehirler arasında neden farklılık gösterdiği çok dikkat çeken bir konu! SEO hizmeti almak isteyen kişiler bu konuda hep çeşitli sorular sormaktadır.  Size SEO fiyatlarının neden farklılık gösterdiğine dair bazı detaylar vereceğim;

 • Ülkemizde SEO uzmanları ve alanlar serbest bir piyasa olduğu için farklı fiyat aralıklarında çalışmaktadır.  Referansı güçlü olan uzmanlar daha yüksek fiyatlarla çalışmalarını yürütmektedir.
 • Alacağınız SEO hizmetinin içeriği de fiyatlara etki eder. Bölgesel SEO çalışmaları her zaman global ve ulusal SEO çalışmalarında daha kısa sürede sonuç verir ve maliyetleri daha uygundur. SEO paketinizin içindeki hizmet sayısı arttıkça fiyat da yükselecektir. Zorlu işlemler girdikçe fiyat yükselir örneğin kurumsal SEO çoğunlukla e-ticaret SEO’dan ucuz olacaktır. 
 • Her projenin süresi farklıdır. SEO çalışmasından önce hedefler doğrultusunda bir proje planı çıkarılır. Bu planın süresi SEO ücretlerine etki eder.
 • Belirlediğiniz anahtar kelime gruplarının rekabet gücü, aranma hacmi gibi detaylar da fiyatları etkiler. Ayrıca sektörünüzün yapısı ve rakiplerinizin zorluğu da fiyatları etkileyecek etmenler arasındadır.

Ankara SEO Uzmanları ve Ajansları

Ankara seo uzmanları ve firmaları arasında sizlere oldukça etkili hizmetler verebilecek birçok önemli firma vardır. Bunların arasından doğru tercih yaparak sizlerde rakiplerinizi yakalayabilir hatta onları geçebilirsiniz. 

Bu yaptığınız iş de ve sunduğunuz hizmette kendinize yapacağınız son derece önemli bir yatırımdır. Tabi bu alanda doğru firma seçmeniz ve doğru bir süreç geçirmeniz önemlidir. Ankara seo uzmanları ve ajansları arasında tercih edebileceğiniz en etkili kişileri araştırdık e bir araya getirdik. Alanında son derece başarılı ve birçok önemli işe imza atmış etkili ajanslar ve uzmanlar şöyledir. 

E-mail: [email protected]

2002 yılından beri aktif olarak Seo hizmetleri sunan ajans, yer aldığı sektörün öneminin bilinci ile çalışıyor. Her şeyden önce seo hizmetlerinin kolay olmadığını ve basite alınmaması gerektiğini savunuyor. Bu bilinçle de sizlere aynı sorumluluk bilinci ile hizmet sunuyor. 

E-Mail:  [email protected]  Referans: Akis Araç Takip Sistemleri, Akçağ Petrol Ürünleri, Hensuma A.Ş, Zirve Danışmanlık

Soft Ajans sizlere web sitesi, E-Ticaret, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi ve daha birçok önemli konuda hizmet veriyor. Sektörde en yeni trendleri takip ederek hatta çoğu zaman yenilikler yaratarak farkını ortaya koyuyor. 

E-Mail: [email protected] Referans: Cafe Royal, Brian Smith, H.R. FRANK, 

Markanızı tüm sosyal medya mecralarında etkili bir biçimde sergilemenizi sağlayan ve bir bütün olarak etkili hizmet sunan ajans bu konuda oldukça iddialı. Trendleri takip eden ve dijital pazarlama çözümleri üreten ajans firmanız veya markanız için etkili işler çıkarabilecek önemli bir ajanstır. 

E-Mail: [email protected] Referans: HIGH QUALITY DELICIOUS PRODUCTS, WE’RE DESIGNERS, ANTONIO THE BARBER HAIRCUTS

Ajans 2008 yılından bu yana aktif olarak seo hizmetleri ve web tasarım alanlarında etkin bir biçimde hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve kişilere hizmet çeşitliliği sunan ajans yer aldığı sektörün önde gelen isimlerinde biridir. Ajans kişilere ve firmalara özel çözümler geliştirmektedir. 

E-Mail:  [email protected] Referans: Agah Hukuk, Nisa Otomasyon, Europatrans Nakliyat, Pars Ros Test Cihazları

Ankara Seo CS web medya ajansı bünyesinde hizmet sunan bölgenin en önemli seo ajansları arasında yer alır. Sahip oldukları tecrübe ve uzmanlık ile bu alanda etkili bir biçimde hizmet veren son derece başarılı bir ajanstır.

E-Mail: [email protected]

Ankara’da SEO  Fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S

Ankara SEO Uzmanı Olarak Neden Sizi Tercih Edelim?

Ankara’da faaliyet gösteren firmalar için rekabet ortamı büyüktür. Sizler de Ankara’da hizmet veren bir firmaysanız kaliteli bir web sitesi oluşturduktan sonra rakiplerinizi geride bırakmak ve arama motorlarında üst sıralara çıkmak için bizleri tercih edebilirsiniz. Yüzlerce başarılı projemiz ve yaptığımız aylık somut raporlama veri analiz çalışmaları ile çalışmalarımızın geldiği noktaları görüyoruz.

Ankara'da Hizmet Veren SEO Firmaları Nelerdir?

Ankara’da hizmet veren SEO firmaları; Gezgin Ajans, Soft Ajans, Co Desing Power Dijital Reklam Ajansı, Bynet Seo Ajansı, Adwoox Dijital Pazarlama Ajansı, Ankara Web Tasarım, CORAZO Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı, Webolizma, Nano Medya ve Yazılım Dijital Pazarlama Ajansı, SEO Grup Reklamcılık gibi profesyonel firmalardır.

Ankara SEO Danışmanlığı Ne Kadar Süre ile Gereklidir?

Ankara SEO çalışmaları açısından rekabetin olduğu bir ortamdır. Hem bölgesel hem de global anlamda yapacağınız SEO çalışmalarının süresi sektörünüze, anahtar kelimelerinize, almak istediğiniz SEO çalışmalarına göre değişecektir. SEO çalışmalarımıza başlamadan önce hedef belirleme toplantısı gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımız sonunda SEO çalışmalarınızın süresi belirleniyor. Çalışmalar 4 ile 6 ay arasında projenin niteliğine göre değişiklik gösterecektir.

Ankara'da SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ankara’da yer alan SEO ajansları ve SEO uzmanları alacağınız hizmette sizlere paket fiyatı ya da aylık çalışma fiyatı vermektedir. Fiyatlar ise alacağınız hizmete göre değişecektir. Fiyatların belirlenmesi için süreç başında oluşturulan hedef planına göre fiyatlar belirlenir. Çalışmaların içine tüm iç ve dış SEO çalışmaları, kaliteli içerikler ve diğer detaylar girmektedir.

Ankara'da SEO Uzmanı İşe mi Almalıyım Yoksa Dışarıdan Destek mi Almalıyım?

SEO çalışmaları için en büyük sorulardan biri uzman işe almanın ne kazandıracağı yönündedir. Ankara’da SEO uzmanı çalıştırabilmek için yetkin bir personel bulma şansınız vardır. Ancak dışarıdan destek alırsanız sadece SEO çalışmaları için bütçe oluşturmanız yeterli olacaktır. Büyük firmaların önemli bir bölümü dışarıdan destek almaktadır.

Ankara'da Hizmet Veren SEO Uzmanları Kimlerdir?

Ankara’da faaliyet gösteren çok sayıda SEO uzmanı da bulabilirsiniz. Ankara’da faaliyetlerini yürüten SEO uzmanları; M.Fevzi ÇELİK,FevFatih Dörttepe, Seluk Gündüz, Necmettin Adıgüzel, Kemal Kaya, Kadir Elmas, Nurullah Erdoğan, Yunus Özgan gibi profesyonel uzmanlardır.

 

4 cevaplar
 1. Fevzi
  Fevzi says:

  Merhaba, başarılı bir yazı elinize sağlık. Ancak Ankara SEO Uzmanı kelimesinde 1 yıldan fazladır zirveden olan bir sitem var onu burada göremedim :)

  Cevapla
 2. Turan
  Turan says:

  Ankara koltuk yıkama kelimesinde çıkmak için SEO hizmeti almak istiyorum, armutu geçebilir miyiz ? 4-5 aydır site açık bir çalışma yapmadık

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir