arapça seo

Arapça, günümüzde İslamiyet  dini sayesinde coğrafyamızda oldukça konuşulan bir dildir. Ayrıca geçmiş ilişkilerden dolayı da ülkemizde Arap dünyası ile ticari, ekonomik ve kültürel ilişkiler çok gelişmiştir. Özellikle imar anlamında Arap ülkelerinde ülkemiz iş adamları büyük faaliyetler yürütmektedir. Arap dünyası ile olan ilişkilerimizden dolayı buradaki hedef kitleye ulaşabilmek adına ve ülkemizdeki Arap nüfusuna hitap edebilmek adına Arapça SEO hizmetleri büyük bir hizmet alanıdır.

Türkiye’de Arapça üzerine arama motoru optimizasyonu hizmeti veren firma sayısı çok sınırlıdır. Bu iş için özel ekipler ve uluslararası SEO adımları devreye sokulur. Bu süreçte içerik oluşturma sürecinden pazarlama sürecine kadar her detayda profesyonel ekipler görev almalıdır.  Şimdi sizlere arama motoru optimizasyonunda Arapçaya yönelik hizmetler neden gereklidir, bizler neden bu hizmeti almalıyız, içerikler neden önemlidir, hangi sektörlerde daha çok bu alanda ihtiyaç vardır, detaylı şekilde anlatalım;

Arapça SEO Neden Gereklidir?

Arapça SEO hizmeti almak isteyen web sitesi ve firma sayısında büyük bir artış görülmektedir. Bu hizmetin neden bu kadar önemli olduğunu ve ülkemizde özellikle son 1 yıldır bu alanda neden daha fazla talep olduğunu sizlere anlatalım;

  • Türkiye’nin yaptığı ticari atılımlardan sonra özellikle Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri ile olan ticari ilişkilerinde büyük bir artış ortaya çıkmıştır.
  • Ülkemizin Suriye, Katar, Libya gibi birçok Arap ülkesinde etkinliği her geçen gün artmakta ve ticari hacimler yapılan yeni anlaşmalarla yükselmektedir.
  • Ülkemizde yaşanan mülteci olaylarından sonra Arap dünyasından büyük bir göç furyası gelmiştir. Bu da Arapça hizmet veren firmalarda artışa yol açmıştır.
  • Ülkemizdeki Turizm sektörünün gelişmesiyle birlikte Arap dünyasından önemli bir turist kitlesi her yıl ülkemizi sağlık turizminden tarih turizmine kadar farklı sebeplerle ülkemize gelmektedir. 
  • Arap dünyasıyla olan hac ve umre çalışmaları nedeniyle  hizmet veren firmalar Arapça SEO desteği almaktadır.
  • Arap ülkelerinde yapılan ticari faaliyetler için yoğun bir SEO desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Arap kökenli ülkemizde yaşayan vatandaşların da bilgi arayışlarına yönelik web sitelerinde bu ihtiyaç yoğundur.
  • Arap ülkelerinde yaşayan zengin kesimin ülkemizde özellikle konut ve arsa arayışları için hizmet veren kurumlar SEO desteğine ihtiyaç duymaktadır.

Şimdi web siteniz ya da firmanız için neden Arapça SEO hizmeti almanız gerektiğini belirttik. Bu aşamadan sonra sizlere hangi sektörler için Arapça SEO hizmeti alınmalı, bundan bahsedelim.

Arapça SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

Arama motoru optimizasyonu faaliyetleri birçok sektör için çok önemlidir.   Ancak biz yine de bu alanda en çok fayda sağlayacak sektörleri sizlerle paylaşacağız. İşte Arapça SEO hizmetinden fayda sağlayacak sektörler;

Sağlık Sektörü: Ülkemizde özellikle plastik cerrahi, diş hekimi ya da estetik cerrahi alanında faaliyet gösteren özel hastaneler ve kurumlar Arap ülkelerinden ciddi bir müşteri kitlesi çekmektedir. Bu yüzden sağlık hizmetlerini anlatan firmalar bu konuda optimizasyon hizmeti almalıdır.

Emlak Sektörü: Arap coğrafyası son zamanlarda özellikle İstanbul ve diğer büyük şehirlerle birlikte yazlık alanlarımızda büyük bir gayrimenkul alımına yönelmiştir. Bunu arsa ve bahçe gibi taşınmazlar da takip etmektedir. Bu yüzden emlak sektöründe hizmet veren firmalar için Arapça SEO çok önemlidir.

 E Ticaret: E ticaret her yerde olduğu gibi Arap ülkelerinde de büyük bir gelişme göstermektedir. Üstelik ülkemizde de Arapça konuşan çok ciddi bir nüfus vardır. Bu yüzden hem yurt içi hem de Arap ülkelerinde e ticaret hizmeti veren firmalar Arapça SEO’ya ihtiyaç duymaktadır.

İnşaat Sektörü: İnşaat sektörü ülkemizin en çok geliştiği alanlardan biridir. Özellikle Arap ülkelerinde Türk iş insanları çok sayıda büyük projede görev almaktadır. Ayrıca ülkemizden birçok endüstriyel ve inşaat malzemesi Arap ülkelerine gönderilmektedir. Arap dünyasında inşaat hizmeti veren firmalar ve inşaat malzemeleri satan firmalar için bu hizmet çok önemlidir. 

İlaç Sektörü: Ülkemiz ilaç sektöründe son yıllarda büyük bir gelişme kaydetmiştir. Başarılı firmalarımız yurt dışına da açılmaktadır. Arap ülkelerine yapılan ilaç ticaretinde yer alan firmalar için Arapça optimizasyon çalışmalarının etkisi görülmeye değerdir.

Kozmetik Sektörü: Kozmetik sektörü dünyada en çok kazanan sektörler arasındadır. Özellikle internetten ticari faaliyetlerin hızlanmasıyla birlikte bu alanda büyük bir boşluk oluşmuştur. Arap firmaları bu alanda faaliyet gösteren şirketlerle önemli anlaşmalar yapmaktadır.  Bu firmalara hitap edebilmek için Arapça SEO hizmeti önemlidir.

Turizm Sektörü: Turizmin hangi kolu olursa olsun Arap turistler ülkemizde dört mevsim büyük çoğunluktadır. Bu yüzden bu ülkelerde faaliyet gösteren oteller, acenteler ve taşımacılık firmaları Arapça SEO ile bu ülkedeki hedef kitlelerine ulaşabilirler. 

Yukarıda sizlere bahsettiğimiz birçok sektör Arapça SEO hizmetiyle büyük bir müşteri kitlesi elde edebilir. Bunun dışında aklımıza gelmeyen birçok sektör de bu ülkelerdeki hedef kitlesine ulaşabilmek için SEO hizmeti almalıdır.

Arapça SEO’da İçeriğin Önemi

İçerik bir  optimizasyon çalışmasının en değerli ögelerinden biridir. Arama motorları kullanıcı deneyimine göre sıralama kriterleri geliştirmektedir. Bu yüzden de kullanıcı deneyimine yönelik kaliteli içerikler barındırmayan web siteleri geri plana atılmaktadır.  İçerik hem metin hem görsel hem de video olarak geniş bir tabanda düşünülmelidir. Arapça SEO çalışmalarında da içeriğin önemini belirtelim;

Marka Tanıtımı:  Arapça SEO çalışmalarıyla markanızı firmalarınıza tanıtabilirsiniz. Kaliteli ve özgün içerikler sayesinde web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara kendinizi tanıtabilirsiniz. En iyi tanıtım çalışmaları kaliteli içeriklerden geçer.

Hemen Çıkma Oranı: En önemli sıralama kriterlerinden biri hemen çıkma oranıdır. Arapça diline yönelik içerik barındıran web sitenizde ilgi çekici, detaylı ve kaliteli içerik olmazsa ziyaretçiler hemen sitenizi kapatır. Ayrıca başlıkta vaat ettiğiniz bilgileri içeriklerde vermelisiniz. Kullanıcılar içeriklerinizi okumaya değer bulmazsa kısa süre içinde sitenizi terk edecektir. Bu da arama motorları tarafından olumsuz algılanacaktır.

Arama Motoru Botları Etkileme: Arama motoru botları web sitenizi düzenli olarak ziyaret ederler. Yeni içerikler ekleyerek sizler web sitenize arama motoru botlarını çağırırsınız. Belirli anahtar kelimeler üzerinden arama motoru botlarını etkileyebilirsiniz. Arama motoru botları içerikleriniz üzerinden web sitenize index verir ve sıralamalara sizleri sokar.

Sıralama Koruma:  Arama motorlarında belli bir sıra edindikten sonra sıralamanızı korumanız için içeriklerinizin belli bir kalitede ve ayrıntıda olması gerekir. Bu yüzden Arapça SEO çalışmalarınız için sürekli içeriklerinizi geliştirmelisiniz. Böylece belli bir sıralama almış içerikleriniz üzerinden sıralamanızı koruyabilirsiniz.

Güncellik: Arama motorları güncel olan web sitelerine daha çok ilgi gösterir. Bir web sitesinin güncelliğini gösteren en önemli detaylardan 

Hizmetin Kapsamı Nedir? 

Arapça SEO desteği almak istediğinizde sizlere vereceğimiz hizmet standart bir arama motoru optimizasyonu çalışmalarındaki adımları barındıracaktır. Şimdi sizlere vereceğimiz hizmetin kapsamını daha detaylı anlatalım. Arapça SEO hizmetindeki kapsam şöyledir;

Web Sitesi Analizi: Öncelikle web siteniz arama motorlarının sıralama kriterlerine göre analiz edilir. Sitenizdeki tüm hatalar bulunur ve en kısa süre içinde kurallara uygun hale getirilir. Sonrasında içeriklerinizin kalitesi arttırılır ve özgün olmayan içerikleriniz kaldırılır. Backlinkleriniz analiz edilerek kalitesi yükseltilir. Site hızı ve site haritası gibi birçok konuda büyük araçlarla detaylı analizler yapılır.

Hedef Kitle Analizi: Optimizasyon çalışmalarının önemli bir bölümü de hedef kitleyi tanımaktır. Ülkemizde ya da hizmet almak istediğiniz ülkedeki hedef kitlenizi yaş, cinsiyet, ekonomik durum ve sosyal medya alışkanlıkları gibi demografik özelliklere göre ölçülür.  Sonrasında yapılacak çalışmalar belirlenir.

Sektör ve Rakip Analizi: Arapça SEO hizmeti kapsamında rakiplerinizi ve sektörünüzü detaylı olarak inceliyoruz. Yapılan çalışmaları belirleyerek daha öne çıkacak çalışmalar planlıyoruz.

Görsel ve Video Optimizasyonu: Arapça SEO hizmetinin temelinin içerik olduğunu belirttik. Web siteniz için oluşturulan içeriklerdeki görselleri ve videoları hazırlayarak web sitenizin hızını düşürmeyecek şekilde sıralama kriterlerine uygun optimize ediyoruz.

Site İçi Çalışmalar: Arapça SEO çalışmalarında başlık, meta etiketi, URL yapısı, güncel site haritası gibi birçok site için çalışmayı detaylı olarak web sitenize uyguluyoruz.

Site Dışı Çalışmalar: SEO adımlarınızın daha etkili hale gelebilmesi amacıyla sitenizin dışında da gerekli backlink çalışmaları, tanıtım ve basın bültenleri, sosyal medya çalışmaları gibi birçok konuda Arapça odaklı adımlar atıyoruz.

Anahtar Kelime Analizi: Web sitenizin Arapça dilindeki kitlenize yönelik anahtar kelime analizleri yapıyoruz. Bu analizler üzerinden de web sitenize yönelik kaliteli ve özgün içerikler oluşturuyoruz.

Değerlendirme: Web siteniz için yaptığımız tüm Arapça SEO çalışmalarını analiz ediyoruz. Elde ettiğimiz sonuçları sizinle paylaşarak çalışmalarımızdan aldığınız verimi ve trafik oranını sizlere sunuyoruz. 

Arapça SEO hizmetimizde gerçekleştirdiğimiz adımların tamamı profesyonel ve kurumsal SEO çalışmalarımızda yaptığımız adımları barındırmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için SEO danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

S.S.S

Almanca SEO Hizmeti Türkçe SEO’ya Göre Pahalı Bir Çalışma mıdır?

Özellikle Almanca içeriklerin hazırlanması, sayısı ve sürekli güncelleme istemesi nedeniyle Türkçe diline nazaran daha masraflıdır. Masraflı olmasının nedeni ise Almanca tercüman – mütercim hizmetlerinin alınmasından kaynaklanmaktadır. Türkçe seo hizmetlerine nazaran yaklaşık 3 kat daha pahalı bir işlemdir. Elbette hizmet süresinin uzun olması fiyatta indirimler yakalanması için uygun olabilir.

Almanca SEO’da Web Site Analizi ve Eyleme Geçme Nasıl Olur?

Almanca seo hizmeti alındıktan sonra öncelikle kişisel ya da resmi web siteniz analiz edilir. Eğer yoksa seo uzmanlarının desteği ile kurulumu yapılır. Var olduğunu varsayarak şunları söyleyebiliriz; öncelikle sitenizin genel seo çalışmaları kontrol edilir. Eksik noktalar doldurulur, yeni güncellemeler yapılır. Sitenizin Almanca diliyle olan uyumları kontrol edilir, eksikler giderilir. Daha önce Almanca içerikler yazılmışsa denetimden geçirilir, özgün olmayan ve kalitesiz içerikler kaldırılır yerlerine yenileri özgüm olarak yazılarak yerleştirilir. Sitenin aldığı backlinkler incelenir ve gereken adımlar atılır.

Almanca SEO Hizmetiyle Hedef Kitle Analizi Yapmak Hizmete Dahil midir?

SEO bir bütündür. SEO çalışmalarının kapsamı oldukça geniştir. Etkili bir seo hizmeti verilirken mutlaka hedef kitle analizi de yapılmaktadır. SEO hizmetleri çerçevesinde olup ek olarak satın alınmaz. Firmanın Almanca dilde yönelmek istediği Pazar ve sektör hakkında analizlerle birlikte hedef kitlelere ulaşmak için en uygun araştırmalar da tespit edilerek tutanaklara dökülür. Böylece en etkili hedef kitle analizi üzerinden hedef kitleye ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Almanca SEO Hizmeti Görsel ve Video Çalışmalarını da Kapsar mı?

Her zaman söylediğimiz gibi; SEO’yu bir insan vücudu olarak düşünebilirsiniz. Bir kol Görsel çalışmaları, bir kol video çalışmaları, bir ayak site içi çalışmaları, bir ayak site dışı çalışmaları, kalp seo tekniklerini vs ifade edebilir. Özetle Almanca SEO Hizmeti hem firmanın sitesinde hem de sitesinin dışında kalan tüm dijital dünyada görsel – video içeriklerini de kapsamaktadır. Almanca dil baz alınarak uygun metinsel – görsel – video içerikleri ortaya çıkartılır ve gerekli yerlerde yayınlanır. İçerikleri belirli aralıklarla yenilenir- güncellenir – yenileri eklenir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir