Backlink Takip Programları

SEO analizlerinin önemli bir aşamasını backlink takibi, yani backlink analizleri oluşturmaktadır. Bu analizler yardımıyla rakipleri inceleyebilir, başarılarının ardındaki stratejileri görebilir, backlink yapısını geliştirebilirsiniz. Bu yazıda bazı backlink analiz ve takip programlarına yer verilecektir.

1) Linkio

  Son derece güçlü bir backlink oluşturma ve takip programıdır. Bu araç sayesinde sitenize faydalı olacak linkler oluşturabilirsiniz. Backlink işlemlerini gerek ajanslar gerekse de kişiler için oldukça basit bir hale getirmektedir. Bunun yanında analiz algoritması sayesinde analiz işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Sistem üzerine sitenin URL’sini ve hedeflediğiniz anahtar kelimeleri yazdıktan sonra sistem size anchor text önermektedir. Linkio, linklerin oluşum sürecini hızlandırmaktadır. Bunun yanında anchor text oluştururken sıkıntı yaşayanlar için ideal bir programdır.

2) Money Robot

Money Robot, oldukça popüler ve kullanışlı bir backlink takip programıdır. Bu program ile son derece yüksek kaliteye sahip sitelerden backlink elde edebilir, bu backlinklerin takibini yapabilirsiniz. Algoritması, Google dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. En önemli özelliklerinden birisi sınırsız paravan blog oluşturma özelliğidir. Özellikle kaliteli backlinkler için paravan blogların kullanım sıklığının arttığı günümüz SEO dünyasında bu, önemli bir özelliktir. Paravan blog oluşturma otomasyonu sayesinde size büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bireysel kullanıcılara biraz pahalı gelse de ajanslar için fiyatı oldukça idealdir. Aylık kullanım fiyatı 67 dolar, ömür boyu kullanım fiyatı ise 497 dolardır. Ömür boyu kullanım alınması daha avantajlı gözükmektedir. Bu nedenle biz de ömür boyu kullanım lisansı almanızı tavsiye etmekteyiz.

3) SE Ranking

Bu program sayesinde kaliteli ve kolay bir şekilde backlink takip işlemleri yapabilirsiniz. Backlink takibi konusunda algoritması Moz ve Ahrefs programlarına çok yakın düzeydedir. Ek olarak kelime ve rakip analizi araçlarına da sahiptir. SEO çalışmalarına çok sayıda ihtiyacınız olan araçlara bu program sayesinde erişebilirsiniz. Ücretlendirmesi aylık 29 dolar, 65 dolar, 139 dolar olmak üzere üç ayrı paketi bulunmaktadır. Tabi ücret arttıkça ekstra özellikler gelmektedir. Rakiplerine oranla fiyatı gayet uygundur.

4) Scrape Box

Scrape Box, piyasada söz sahibi olan, söz edinen programlardan birisidir. Backlink oluşturmada ve sonrasında takip işlemlerinde oldukça faydalıdır. Bu program sayesinde anahtar kelimelerinize en uygun düzeyde katkı sağlayacak linkleri kolayca oluşturabilirsiniz. Scrape Box, özellikle rakip analizinde ve buna uygun linkler üretme konusunda oldukça etkili bir programdır. Bu nedenle özellikle rakiplerinden yararlanmak isteyen kişi veya kurumlar için oldukça ideal bir programdır.

5) Ahrefs

Gerek backlink takip işlemlerinde, gerekse de backlink oluşturma işlemlerinde en kaliteli araç şüphesiz Ahrefs ‘dir. Ahrefs programının link tarama algoritması gayet gelişmiş bir yapıdadır. Sürekli güncelleme yapılarak link oluşturmak ve takibini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için ideal bir programdır. Ahrefs kullanarak hem rakiplerinizin hem de kendinizin güncel backlink durumları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ek olarak linklerin otorite durumlarını gözlemleyebilirsiniz. Backlink oluşturma ve takip etmek konusundaki başarılarının yanı sıra site analizi ve kelime analizinde de gayet başarılıdır.

6) URL Profiler

Bu programı bilgisayarınıza indirerek kurabilirsiniz ve linklerinizin, içeriklerinizin, sosyal verilerinizin genel tarama sonuçlarına son derece kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu program yardımı ile sosyal paylaşım metriklerinizi ve linklerinizin durumunu başarılı bir şekilde görebilirsiniz. Bu sayede doğallıktan uzak, sitenize fayda sağlamayan linkleri görebilir, bunları rahatlıkla engelleyebilirsiniz. 14 günlük deneme süresi bulunmaktadır.

7) Screaming Frog

Ahrefs kadar popüler olan bir diğer backlink takip programı Screaming Frog ‘dur. Bu program yardımı ile kaliteli backlink listeleri yaratabilir, mevcuttaki linklerin genel durumunu takip edebilirsiniz. Linklerin hangileri kırık, hangileri etkilerini kaybetmiş, bunları kolayca belirleyebilir, ilgili sorunları program yardımı ile çözebilirsiniz. Sitenizin detaylı taramasında oldukça başarılı bir programdır. Ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcuttur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir