profesyonel seo uzmanı

Arama motoru optimizasyonu (SEO) hemen hemen her işletmeye fayda sağlayabilirken, küçük yerel işletmeler Bolu SEO’da geleneksel SEO çalışmalarında olduğundan daha fazla değer kazanırlar. Lokal SEO, yerel arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesine odaklanan web sitelerini optimize etme sürecini içerir. Yerel olarak faaliyet gösteren işletmeler için bu, web sitenizin arama güvenilirliğini önemli ölçüde artırmanın bir yoludur. Hedef kitleniz bölgesel ise, ulusal veya küresel sıralama için mücadele etmenin bir anlamı yoktur.

Geleneksel SEO gibi, yerel SEO da hedef kitlenizin kim olduğunu, ne aradıklarını, nerede aradıklarını ve işlerinizi nasıl tanıtacağınızı belirlemekle ilgilidir. Tek fark, yerel aramalara yönelik içerik oluşturmaktır. Bölgesel SEO olarak da bilinen bu çalışma yerel işletmenizi bir adım öteye taşır. Başarınızı yalnızca yerel kalmasını engeller.

Lokal SEO ile Geleneksel SEO Arasındaki Farklar

Yerel SEO için teknikler geleneksel SEO’ya benzer. Geleneksel SEO’da, sitenize arama motoru sonuç sayfalarında iyi bir yer bulmak için anahtar kelimeler, meta etiketler, yetkili bağlantılar ve orijinal içerik gibi tekniklere başvurursunuz. Ancak, yerel SEO biraz daha derinlere iniyor. Örneğin, Bolu’da yaşıyorsanız ve Google’da araba tamirini arıyorsanız, önce ücretli reklam sonuçları, ardından da Bolu içindeki araba tamiri şirketleri gelir.

Sonuçların sırası konumunuza uygun gelecek, bu nedenle Gerede’de veya başka bir ilçedeyseniz, önce o ilçede bulunan otomobil tamir firmalarının sonuçları listenin başında gelecek ardından genel Bolu listeleri gelecektir. Yerel müşterileri işletmenize çekebilmek için lokal SEO çalışması yapmak artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir.

Bolu SEO Uzmanları Arasında Neden Ben ?

Lokal SEO hizmetleri işletmelerin internet dünyasında etkili bir biçimde başarı göstermesini sağlar. Çünkü her şeyden önce kullanıcıların ulaşabilmesi için üst sıralara taşır. Bilindiği gibi E-ticaret SEO ve kurumsal SEO çalışmaları zaten genel olarak web sitelerini arama motorlarında üst sıralara taşımak için uygulanır.

Lokal SEO çalışmaları işletmelerin internette etkin bir biçimde yer alması için önemlidir. Her şeyden önce yerel işletmeler için oldukça gerekli bir çalışmadır. Bu çalışmalardan fazlası ile yararlanmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Size bu alanda en iyi hizmeti vermek için çalışmaktayız.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir