profesyonel seo uzmanı

Bursa, Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık şehirlerinden biridir. Ayrıca birçok sektörde ülkemizin önde gelen firmalarını barındırır. Bu yüzden Bursa’da faaliyet gösteren işletmeler için SEO çalışmaları gereklidir. Bursa SEO çalışmaları sizlere Bursa’da ve çevre şehirlerle ilçelerde olan insanlara ürün ve hizmetlerinizi tanıtma konusunda fayda sağlar. Bursa’da SEO hizmeti almanın gerekliliklerin sizlerle paylaşım;

Pazar Payınızı Güçlendirin: SEO çalışmalarında temel amaç dijital dünyada rakiplerinizi geride bırakmaktır. Bursa’da hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin SEO hizmeti almak istediğiniz anda yerel rakiplerinizin %60 kadarını geçmiş olursunuz. Nitelikli bir local SEO çalışmasıyla da tüm rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz. Bu da Pazar payınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Uygun Maliyetli Tanıtım ve Reklam: Geleneksel reklam çalışmaları bölgesel olarak hala etkili çalışmalar olsa da maliyeti çok yüksektir. Ödediğiniz yüksek ücretlerin yanında gerçek hedef kitlenize ulaşmak zor olabilir. Ancak SEO çalışmaları çok daha uygun maliyetlidir. Ayrıca SEO çalışmalarıyla doğrudan Bursa ve çevresindeki potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.  Mobil kullanımın ve internet kullanımının bu kadar yaygın olmasıyla birlikte dijital reklam ve tanıtım çalışmaları daha etkili olmaktadır. Bu sayede marka bilinirliğinizi de arttırabilirsiniz.

Organik ve Nitelikli Trafik Çekişi: İşletmelerin günümüzde kurumsal bir yapıya kavuşmaları için gerekli olan en önemli detaylardan biri web sitesidir. Ancak süreç web sitesi kurmakla kalmamalıdır. İnsanlar arama motorlarında üst sıralarda olan kişilere önem vermektedir. SEO çalışmaları web sitenize organik ve nitelikli trafik çekmenizi sağlar. Bu durumda arama motoru sonuç sayfaları (SERP) içinde daha üst sıralara çıkabilirsiniz.

Gelirlerinizi Arttırın: Dijital dünyada hedef kitlenize ne kadar fazla ulaşırsanız gelirlerinizi o oranda arttırabilirsiniz. İşletmenizi Bursa ve çevresinde arama motorlarında daha görünür hale getirirseniz insanlar sizden daha fazla hizmet alacaktır. Bu durum da gelirlerinizin artmasını sağlayacaktır.

SEO Ajansını ya da Uzmanını Nasıl Seçebilirsiniz?

SEO çalışmaları kişilerin kendi başına yapabileceği basit müdahaleler değildir. Bu yüzden de profesyonel bir destek almak gerekir. Bunun için SEO ajansı ya da SEO uzmanıyla çalışabilirsiniz. Ancak bir uzman veya uzman seçmek için bazı noktaların üzerinde durmalısınız. SEO çalışması için bir iş ortağı seçerken sormanız gereken soruları aktarayım;

 • Daha Önceki Çalışmalarınız Neler?

Başarılı bir ajans ya da SEO uzmanı daha önce başarılı projelerde görev almıştır. Büyük projeler uzmanın kendini geliştirmesini sağlar ve ufkunu açar. Bu yüzden öncelikle SEO uzmanı veya ajansın referanslarını inceleyin. Güçlü referanslar sizlerin başarısının nişanesi olacaktır.

 • SEO Sözleşmesi İmzalıyor musunuz?

Profesyonel bir SEO uzmanı mutlaka resmi dayanaklarla çalışır. Anlaşma öncesinde tüm şartlar konuşulduktan sonra proje başlamadan önce SEO sözleşmesi imzalanması gerekir. Burada hem sizin hem de karşı tarafın sorumluluklarıyla vaatleri resmi olarak kayıt altına alınmış olur.

 • Size Hangi Zamanlarda Ulaşabilirim?

Dijital dünyada dinamikler her an değişebilir. Bu yüzden belli anlarda SEO uzmanlarınızla iletişim haline olmanız gerekir. Kriz anında ulaşamayacağınız bir uzman web sitenize bir şey katamaz. Bu yüzden çalışacağınız kişiye hangi zamanlarda, hangi kanallardan ulaşabileceğini sorun. Gerekli olması durumunda ulaşabileceğiniz uzmanlara geçiş yapın.

 • Hangi Aralıklarla Süreç Hakkında Bilgi Alabilirim?

SEO uzmanları yaptıkları çalışmaları sürekli farklı araçlar kullanarak ölçümlemektedir. Bu yüzden hizmet alan kişiler de her an çalışmaların durumu hakkında bilgi alabilirler. Çalışmayı düşündüğünüz ajans ya da uzmanla ilk etapta hangi aralıklarla bilgilendirme yapılacağını görüşün. Genel olarak profesyonel uzmanlar çeşitli iletişim kanallarıyla haftalık bilgilendirmeler yapmaktadır. Ayrıca aylık ve dönemlik de toplantılar yapıldığından emin olun.

SEO Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

SEO fiyatları, oldukça değişken bir yapıya sahiptir. Tabii bu değişken yapı insanların aklında sor işaretleri oluşturmaktadır. Bursa’da da alacağınız SEO hizmetinin değişkenlik gösterebileceğini belirtelim. Ardından bu fiyat değişikliklerinin genel sebepleri üzerinde duralım;

 • SEO uzmanları ve ajanslar farklı fiyat politikalarıyla çalışmaktadır. Ülkemizde SEO hizmetlerini net olarak belirleyen bir uygulama birliği yoktur.
 • Başarılı geçmişi olan ve kendini kanıtlamış uzmanlar daha yüksek tutarlara çalışabilir.
 • SEO hizmetinin niteliği de fiyatlara etki eder. Mesela global olarak yapılan bir SEO hizmetine göre bölgesel bir SEO hizmeti çok daha uygun fiyatlıdır.
 • SEO hizmetinizin içeriğinde bulunan çalışmalar fiyatları etkiler. Gerçekleştirilecek işlemler zorlaştıkça ve hizmet sayısı arttıkça fiyat da yükselecektir.
 • Rakipleriniz zorluysa çalışmalar da zorlu olacaktır. Rekabet ortamı güçlü olan sektörlerde SEO fiyatları daha yüksek olabilir.
 • Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yer alan aranma hacmi ve rekabet zorluğu fiyatlara etki eder. 
 • Proje süresi SEO fiyatlarına etki eden diğer önemli bir etmendir.

Gördüğünüz gibi SEO fiyatlarına etki eden birkaç etmen vardır. Bu yüzden SEO çalışmalarının fiyatlandırılmasına geniş bir pencereden bakmalıyız. Tabii her firmanın belli bir bütçesi olduğu için SEO hedeflerini yerine getirecek, bütçeye uygun ajanslar ve uzmanlarla çalışmak yerinde olur. Ajanslar ve SEO uzmanları bütçe danışmanlığı konusunda da sizlere destek olacaktır.

 

Bursa Lokal SEO Firmaları

E-ticaret SEO ve kurumsal SEO çalışmaları gerçekleştiren firmalar size etkili bir şekilde bölgesel SEO hizmetleri de sunar. Bu alanda hizmet veren firmalarda aramanız gerek ilk koşul uzmanlık ve tecrübe olmalıdır. Çünkü SEO hizmetleri için bu iki unsurda son derece önemlidir. İşletmelerin etkili bir web sitesine sahip olarak üst sıralara çıkabilmesi için mutlaka iyi bir firmadan hizmet alması gerekir.

Bursa Lokal SEO firmaları arasında bizleri tercih ederek bu alanda etkili bir hizmet alabilirsiniz. Bizim gibi deneyimli ve alanında başarılı bir ekibi tercih ederek işletmenize önemli bir yatırım yapabilirsiniz. Bunun için bizimle istediğiniz zaman tercih edebilirsiniz.

Bursa’da SEO  Fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa’da Hizmet Veren Diğer SEO Uzmanları ve Ajansları:

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir