Criteo

Criteo, başta e-ticaret siteleri olmak üzere web sitelerinin performanslarını arttırmaya, geliştirme, iyileştirmeye yönelik dijital pazarlama çözümleri sunan bir şirkettir. Baptiste Rudelle, Franck Le Ouay ve Romain Niccoli tarafından 2005 yılında Fransa’da kurulmuştur. ABD’deki durumunu genişletmek amacıyla 2010 yılında Silikon Vadisinde ofis açmıştır. 2012 yılında ise ana merkezini Paris’e taşımıştır.

Criteo, reklam verene ait olan bir siteyi daha önceden ziyaret etmiş kullanıcılara, kişiselleştirilmiş online görüntülü reklamlar sunan bir yeniden hedefleme reklam şirketidir. Criteo reklamları, görüntülü reklamcılık çeşididir. Şirket, kişiselleştirilmiş reklamlar ile e-ticaret sitelerinin performanslarını arttırmayı amaçlamaktadır. E-ticaret sitelerinin müşterilerinin ilgilerine göre reklamlar gösterir, onları satışa yönlendirir. Şirket dünya genelinde 30’dan fazla pazarda faaliyet göstermektedir.

Criteo Ne İşe Yarar?

Potansiyetl müşteri ve tüketicilerin belirlenmesinde, hedeflenmesinde ve yeniden hedeflenmesinde etkili bir platformdur. Tıpkı Google gibi kullanıcıların çerezlerinden faydalanmaktadır. Criteo, marka imajı oluşturma ve güçlendirmede de etkili bir seçenektir. Müşteri, takipçi, ziyaretçileri yeniden çekmek için geliştirilen pek çok yaratıcı fikirlerle donatılmış algoritmalara sahiptir. Bu özelliği sayesinde bir site ve firmanın olası müşteri ve ziyaretçilere kavuşma olasılığını arttırabilmektedir. Satın alım eylemi gerçekleştirmeden siteden ayrılan kullanıcıları hedef almada oldukça başarılı olan Criteo, çıkış yapan potansiyel müşteriler için özel banner reklam çözümleri de sağlamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir