dijital pazarlama kitapları

Dijital pazarlama internet ortamında gerçekleştirilen tüm pazarlama faaliyetlerini kapsayan bir kavramdır. Günümüz gelişen teknolojisi ve internet çağı ile birlikte de internet ortamından yapılan alışveriş hacmi oldukça artış gösterdi ve artmaya da devam ediyor. Durum böyle olunca da dijital pazarlama konusunda daha çok bilgi sahibi olmak ve bu pazarı etkili kullanmak isteyenler için tavsiye edeceğimiz dijital pazarlama ile ilgili yazılmış kitapları aşağıda ele aldık.

Şimdi sizleri dijital pazarlama konusunda aydınlatacak ve dijital pazarlama faaliyetlerinizi etkili yürütmenize katkı sağlayacak kitaplardan bahsedelim; 

 • Dijital Pazarlama- Damian Ryan

Damian Ryan’ın yazdığı Dijital Pazarlama adlı kitap, sektörün çok satan kitaplarından biri olarak öne çıkıyor. Kitapta sosyal medya, mobil pazarlama, bağlı ortaklık pazarlaması, e-posta pazarlamacılığı ve dijital pazarlama stratejileri gibi kavramlar detaylı olarak anlatılmış. Ayrıca kitabın yeni basımına online pazarlama için ölçüm yöntemleri, içerik stratejileri ve iç paydaş yönetimi konuları da eklenmiş. Dijital pazarlama adına ayrıntılı bir kılavuz özelliği taşıyan bir kitap olarak tavsiyelerimiz arasında yerini alıyor.

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/dijital-pazarlama/404197.html

 • Dijital Pazarlama Stratejileri 2019 – Koray Odabaşı

Koray Odabaşı’nın Dijital Pazarlama Stratejileri adlı kitabı  dijital pazarlamacılara bu alanla ilgili oldukça verimli bilgiler sağlayacak ve onlara bu yolda rehberlik edecek türden bir kitap özelliği taşıyor. Etkili dijital pazarlama stratejileri ile başarıya ulaşmak isteyenlere atacaklarını anlatan bu kitap ile eksik bilgilerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Satın almak için:https://www.dr.com.tr/Kitap/Dijital-Pazarlama-Stratejileri-2019/Koray-Odabasi/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Satis-Pazarlama-Halkla-Iliskiler/urunno=0001788139001

 • Pazarlama 4.0 (Gelenekselden Dijitale Geçiş) – Philip Kotler

Pazarlamanın öncüleri arasında gösterilen Kotler’in  Pazarlama 4.0 kitabı da endüstri 4.0 bakış açısı ile pazarlama kavramını yoğurarak geleneksel dünyadan dijitalleşmeye kadar çeşitli pazarlama yöntemlerini ele alıyor. Kitapta dijital pazarlama adına çeşitli taktiklere yer verilmiş.  Ayrıca kitapta pazarlamanın öncü isimlerinin tavsiyelerini de yer verilmiş. Bu tavsiyeler de dijital pazarlama alanında emin adımlar atmak isteyenler için çok faydalı olacaktır.

Satın almak için:https://www.dr.com.tr/Kitap/Pazarlama-4-0/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Satis-Pazarlamahalkla-Iliskiler/urunno=0001725060001

 • Nöro Marketing -Patrick Renvoise

Nöro Marketing kitabını okuyarak ürün ve hizmetlerin satışını yapabilmek için insanları ikna edebilmeniz için oldukça faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dijital pazarlama dünyasında tüketiciler çok yoğun biçimde satış mesajlarına maruz kalmaktadır. Bu anlamda rakiplerden sıyrılmak ve müşterileri ikna edebilmek adına bu kitap size yararlı içerikler sunuyor. 

Satın almak için:https://www.dr.com.tr/Kitap/Noro-Marketing/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Satis-Pazarlamahalkla-Iliskiler/urunno=0000000295750?gclid=EAIaIQobChMIvayiwd_16QIVDpIYCh0jrAKbEAYYASABEgKOTPD_BwE

 • Dijital Pazarlama Stratejileri- Simon Kingsnorth

Kitabın içeriğin de sosyal medya, SEO, içerik pazarlamacılığı, müşteri sadakati, kişiselleştirme, pazarlama otomasyonu, e-posta ve mesajlaşma gibi kavramlar yer alıyor.  

Dijital Pazarlama Stratejileri kitabı herhangi bir pazarlamacının etkili ve doğru bir  dijital pazarlama stratejisi geliştirmesi ve bu stratejiyi doğru yönlendirebilmesi adına ideal bir kitap.

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/dijital-pazarlama-stratejisi/446738.html

 • Dijital Pazarlama Temelleri –Emre Gökşin

Günümüzde çok önemli bir yere sahip olan dijital pazarlama günümüzde varlığını sürdüren her meslek kolunun hakim olması ve varlığını sürdürebilmesi için kullanması gereken bir pazarlama yöntemidir. Bu kitap ile dijital pazarlama da konusunda birçok kavramı tanıyabilir ve dijital pazarlama faaliyetlerinizi yürütme çalışmalarınız için belirli temelleri atabilirsiniz.  Bu anlamda adeta bir rehber özelliği taşıyan bu kitap ile sektörü tanımak, adapte olmak ve  kazancınızı arttırmak hiç de zor olmayacaktır. 

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/dijital-pazarlama-temelleri/442915.html

 • Dijitoloji- Emre Açıkel/ Mehmet Çelikol

Dijitoloji, kitabı ile pazarlama kavramının internet çağının etkisi ile yaşadığı değişime şahit olacaksınız. pazarlama ve satışın online çağın etkileriyle yaşadığı evrimi konu alıyor. Kitap yeni nesil tüketici davranışlarını ele almış. Yazarlar kitapta okurlara sosyal medya e-posta pazarlaması, e- ticaret ve mobil ticaret konularında ciddi faydalar sağlayacak önerilerde bulunuyor.  Ayrıca kitapta sektörün uzman isimleriyle yapılmış olan söyleşiler de yer alıyor. Bu söyleşiler sayesinde uzman kişilerin tecrübelerinden de yararlanmış olacaksınız.

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/dijitoloji-amp-yeni-nesil-pazarlama-ve-satis/279457.html

 • A’dan Z’ye Pazarlama – Philip Kotler

Philip Kotler’in dijital pazarlama adına adeta bir kılavuz niteliği taşıyan bu kitabı pazarlama konusunda kesinlikle bilinmesi gerekenleri sizlere sunuyor. Kitap yeni pazarlama dünyası hakkındaki temel kavramları ele alıyor. Günümüz pazarlama faaliyetlerini yürütürken ürün ve hizmetlerle ilgili her noktaya temas eden bir kitap olma özelliği taşıyor.  

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/adan-zye-pazarlama/71579.html

 •  Taşlar Yerinden Oynarken-Dijital Pazarlamanın Kuralları – Fatoş Karahasan

Dijital pazarlama faaliyeti yürütenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri daha. Fatoş Karahasan tarafından  yazılan kitap için yazar kendisi de kitabı değişimin ruhunu ortaya koyabilmek ve ülkemizin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla kaleme aldığını aktarıyor. Buna ek olarak kitaba sektörün önde gelen isimlerinden pek çok kişi de  yazılarıyla katkı sunmuş.

Satın almak için:https://www.idefix.com/Kitap/Taslar-yerinden-Oynarken-Dijital-Pazarlamanin-Kurallari/Fatos-Karahasan/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0000000595481

 •  Growth Hacker Marketing: A Primer on the Future of PR, Marketing, and Advertising – Ryan Holiday

Growth Hacker Marketing kitabı hem kurumsal şirketlerde çalışanları hem de çeşitli e-ticaret girişimcilerini de ilgilendiren ve onları günümüz pazarlama anlayışı konusunda aydınlatıyor.  Growth Hacker Marketing,  özünde maliyetleri düşürmede avantajlı sonuçlar sağlayan yöntemleri kapsıyor.

Dijital ortamların ne kadar etkili bir Pazar ortamı olduğunu aktaran bu kitap, çevrimiçi platformlarda görünür olmanın formüllerine de ye veriyor. Bu kitap ile halkla İlişkiler, reklamcılık, pazarlama ve  dijital pazarlama konusunda yetkinlik kazanabilirsiniz.

Satın almak için:https://www.amazon.com/Growth-Hacker-Marketing-Primer-Advertising/dp/1591847389

 • Rakibini Yere Ser – Gary Vaynerchuk

Etkili içeriklerin doğru platformlarda kullanımı ile nasıl başarılı olunabileceğini aktaran kitap, dijital pazarlama faaliyetlerinde  basit ve hızlı çözümler ile büyük değişiklikler yapmak isteyenler için eşsiz bir rehber niteliğinde.  

Satın almak için:https://www.dr.com.tr/Kitap/Rakibini-Yere-Ser/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Satis-Pazarlamahalkla-Iliskiler/urunno=0000000597712

 • The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon – Brad Stone

Dijital pazarlama denildiğinde akla gelen en büyük isim için sanırım herkes aynı kişiyi düşünüyordur: Jeff Bezoss. Yani en büyük dijital alışveriş platformu Amazon.com’un kurucusu. Ödüllü bir kitap olma özelliği de taşıyan bu  kitapta  Amazon.com‘un nasıl başarıya ulaştığının hikayesi ele alınmış. Bu başarı hikayesini ayrıntılı bir şekilde işleyen yazar, kitapta Amazon.com’u bu kadar başarılı yapan nedenleri ele almış. 

Satın almak için: https://www.amazon.com/Everything-Store-Jeff-Bezos-Amazon/dp/0316219266

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir