En İyi Wordpress Site Map Eklentileri 1

WordPress üzerinden web sitesi açmak birçok noktada avantaj sağlamasının yanı sıra pratikliği de oldukça yüksektir. Bilindiği gibi web site işlemleri, sadece web sitenin kurulmasıyla bitmemektedir. Onlarca farklı işlemlerin gerçekleşmesi planlı rota çizilmesi ve gereklik teknik ihtiyaçların giderilmesi gerekmektedir. Bu teknik ihtiyaçlardan bir tanesi de Site Map olduğunu söyleyebiliriz. Site Map diğer bir adıyla ‘’site haritası’’ olarak adlandırılmaktadır. Temel olarak sitenizi arama motorlarına tanıtmak için temel bir ihtiyaçtır.

Site Map yani site haritanızı oluşturma ve geliştirmek için çeşitli eklentileri kullanabilirsiniz. WordPress üzerinden açtığınız web siteniz için onlarca farklı Site Map harita eklentileri bulunmaktadır. Bu eklentilerin her biri kendi has tasarımlar, detaylar ve gereklikleri olmasının yanı sıra oldukça avantajlıdırlar. Site Map oluşturulmasının ardından belirli bir format içerisinde düzenleyerek Google Search Console kayıt etmeniz gerekmektedir. Güçlü ve başarılı bir Site Map oluşturmak istiyorsanız aşağıda bulunan en iyi site harita oluşturma eklentilerine göz atabilirsiniz.

Google XML Site Maps

Google XML Site Maps eklentisi kuruluşundan bu yana kadar 20 milyona aşkın indirme başarısına erişmiştir. Günümüzde aktif olarak kullanan kişi sayısı 1 milyonu aşkındır. En popüler site haritası oluşturma eklentilerinin yanı sıra sektör olarak da lider bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Google XML Site Maps sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde site haritanızı oluşturabilirsiniz. Eklentinin ara yüzünün oldukça kolay olması da kullanıcısına avantaj sağlamaktadır.

Yoast SEO

Yoast SEO, WordPress kullanıcıların olmazsa, olmaz eklentilerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eklentinin en büyük özelliği bünyesinde birçok avantaj sağlamasıdır. Örneğin Yoast SEO ile çeşitli anahtar kelime analizi yapabilir ve metinlerinizi denetleyebilirsiniz. Optimizasyon işlemleriniz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra site haritası oluşturmanıza imkan sağlamaktadır. Yoast SEO’un en popüler özelliği de basit ve kullanışlı ara yüzüne sahip olmasıdır. Bu yüzden her bilgisayar kullanıcısı rahatlıkla işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Son olarak Yoast SEO, 57’yi aşkın dil seçeneğine sahiptir.

Premium SEO Pack

Premium SEO Pack diğer site harita eklentilerinden farklı bir noktada yer almaktadır. Aklınıza gelebilecek tüm SEO eklentilerinin görevlerini tek başına halledebilmektedir. Fakat adında anlaşılacağı üzere bu eklenti ücretli olarak kullanılmaktadır. Ortalama olarak 40 dolar civarında olan Premium SEO Pack, web tasarım işlerine yeni başlayan bireylerin rahatlıkla tercih edebileceği noktada yer almaktadır.

Günümüzde en çok kullanılan WordPress site haritalama eklentilerinin bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Listenin ilk sırasında yer alan Google XML Site Maps birçok noktada işinizi görecektir. Yoast SEO eklentisi de rahatlıkla tercih edilebilecek bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Fakat temel olarak her eklenti aynı görevi yerine getirecektir. Bu yüzden ara yüzü basit ve kullanışlı bir eklenti seçmek daha mantıklı olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir