Facebook Grubu

Facebook grubu, Facebook sayfalarından daha pratik olarak tasarlanmıştır. Grubun en büyük özelliklerinden birisi, grup üyeleri ile aynı pencereden çok basit bir şekilde sohbet edebilirsiniz. En güncel paylaşımlar en üstte yer alır, bu nedenle harika bir bildirim mekanizması oluşabilir. Facebook grupları, sadece bazı kişilerle ortak ilgi alanları üzerine iletişim, etkileşim kurulabilen yerlerdir.

İstenilen her şey için Facebook grubu oluşturulabilir. Sportif aktivite, ailenin bir araya gelmesi, kitap kulübü örnek olarak verilebilir. Kimlerin gruba katılabileceğini ayarlamak için grubun gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bir gruba katıldığınızda ana sayfanızda/haber kaynağınızda bu gruptan gelen paylaşımları görebilirsiniz. Facebook açıldığı zaman sol tarafta yer alan gruplar sekmesinden rahatça bir grup oluşturulabilir.

Facebook Grubu Nasıl Kurulur?

  • Facebook grubu açabilmek için kendi sayfamıza ilerliyoruz.
  • Sayfanın sağ üst köşesine yerleşke edilmiş ve aşağı istikamete doğru yönlendirilmiş ok simgesine basıyoruz.
  • Açılan menü tıpkı aşağıda paylaştığımız ekran görüntüsündeki gibidir. Bu alandan Grup Kur’a tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiş yapıyoruz.

Facebook Grubu Nedir, Nasıl Kurulur ? 1

Grup Kur’a bastıktan sonra aşağıda gösterdiğimiz gibi bir pencere karşınıza çıkartılacak. Bu pencereden grubunuza vermek istediğiniz ismi belirleyebilir ve buna ek olarak arkadaş listenizdeki dilediğiniz arkadaş ya da arkadaşları seçerek grubunuza ilk üye olmasını istediğiniz insanları seçebilirsiniz.

Facebook Grubu Nedir, Nasıl Kurulur ? 2

Oluştur butonuna bastıktan sonra sıradaki sekmemiz Gizlilik. Bu sekmede açtığımız grubun herkes tarafından görüntülenebilmesini sağlayabileceğimiz gibi gizli grup yaparak kimsenin görmemesini de sağlamış olabiliriz. Herkese açık seçeneğini belirtirsek bu grupta yapılan tüm işlemler, yazılar, görseller Facebook ağındaki herkes tarafından görüntülenebilir olacaktır. Kapalı grup seçeneğini aktif edersek herkes bu gruba girebilir ama grup içerisinde yayınlanmış tüm paylaşımları göremez. Gizli gruplar ise siz hariç hiç kimse tarafından ulaşılamaz – görüntülenemez konumda yer almaktadır. Gizli gruplara siz davet yollamadıkça kimse üyelik talebinde bulunamaz çünkü grubunuz zaten gizli moda yani görünmezdir. 

Facebook Grubu Nedir, Nasıl Kurulur ? 3

Grup ayarları sekmesinin Gizlilik alanına yönlendirildiniz. Bu aşamada aşağıda yer alan görsel karşınıza çıkartılacaktır. Bu pencereden dilediğiniz ayarlamaları kendinize göre gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Grubu Nedir, Nasıl Kurulur ? 4

Yukarıdaki menüde grup kurulumu sağlanırken ilgi alanları, meslek tercihleri gibi alanlar da vardır. Böylece grup ayarları yönetimi daha ilgi çekici, örnekli ve basit yapılması sağlanmıştır. 

 

S.S.S

Facebook’ta grup kurma ücretli mi ?

Hayır herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Facebook grup yönetici ayarları nereden nasıl yapılır?

Grup kurduktan sonra, Grup Yönetimi menüsüne girebilirsiniz. Bunun için sağ üst menüyü gözlemleyebilirsiniz.

Grup paneli nasıl yapılır?

Grup yönetimi sayfasından Panel sekmesine ilerleyiniz.

Facebook Grup Silme nasıl yapılır?

Grup Yönetimi menüsünden, gizlilik ve güvenlik adımına ilerleyiniz ardından grup silme adımında işaretleme yaparak grubu silebilirsiniz.

Görsel Kaynak:appleuzmani.net

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir