Facebook Marketplace

Facebook Marketplace, Facebook üzerinden alıcı ve satıcının bir araya geldiği bir pazar olarak nitelendirilebilir. Marketplace için öncelikle bazı hedeflemeler ve belirlemeler yapılması gerekmektedir. Bu hangi kanallar üzerinde satış yapacağınız ile alakalı bir durumdur. Kanal üzerinde bir ikon yer alacaktır. Bu ikona tıklayarak üyelik aktif hale getirilebilir. Üyeliği aktif ederken satacağınız ürünün ticaret ilkelerine, topluluk kurallarına, sözleşmeye uyum sağlaması gerekmektedir. Bu aşamaları atlattıktan sonra Marketplace üyeliğini aktif olarak kullanabilir, satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Finansal bilgilerinizi kesinlikle alıcı veya satıcılarla paylaşmamanız gerekmektedir. Bu, güvenliğiniz için olmazsa olmaz şartlardan birisidir. Bir şey almak için veya satmak için Marketplace üzerinden biri ile buluşuyorsanız, herkese açık bir alanda buluşmayı tercih etmeniz şiddetle önerilmektedir.

Facebook Marketplace Nasıl Kullanılır?

  1. Com/MarketPlace adresini tarayıcınıza yazarak giriniz.
  2. Kullanıcı bilgilerinizi giriniz.
  3. “Bir Şey Sat” ifadesinin yer aldığı butona tıklayarak alana giriş yapınız.
  4. Satacağınız ürün ya da hizmetleri net ve kısa ifadelerle, doğru kategori ve alt kategorileri kullanarak gerekli verileri giriniz. Bu alanda konum, görsel, açıklama, kategorisel değerleri gibi bölümler yer almaktadır. Bilgileri girdikten sonra ileri butonuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.
  5. Kontrol ediniz ve son olarak “Yayınla”’ya basınız. Ardından ilanınız görüntülenmeye başlayacaktır.

Not: Yayınla’ya bastıktan sonra ilanınız hala görüntülenmiyorsa 24 saat bekleyiniz. Hala yayınlanmamış ise kural ihlaline denk gelen bir ilan açmış olabilir ya da hesap doğrulaması, ürün bilgilerini eksik girmek gibi yetersiz verilerle karşılaşmışsınız demektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir