Facebook sayfası, kurumların, sanatçıların, tanınmış kişilerin, kâr amacı gütmeyen kuruluşların, markaların, işletmelerin, web sitelerin hayranları ve müşterileri ile bağlantı kurabileceği yerlere verilen addır. Bir kişi Facebook’ta bir sayfayı beğendiğinde ya da takip ettiğinde, ana sayfaya o sayfanın güncellemeleri, paylaşımları düşmektedir. Bu sayede kullanıcıları yakından tanıyabilirsiniz. Facebook sayfaları Facebook gruplarından farklıdır.

Facebook, hali hazırda en fazla kullanıcıya sahip platformlardan birisidir. Facebook sayfaları yardımıyla markanızı tanıtabilir, geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Bu sayede hedef kitle ile devamlı iletişim halinde olursunuz. Aynı zamanda Facebook sayfaları kullanıcı profillerini inceleyerek hedef kitlenizi tanımanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle Facebook sayfaları genellikle tanıtım ve yönlendirme amaçlı kullanılmaktadır.

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Genelde ürün ya da hizmet satışları için Facebook sayfaları kurulmak istense de Facebook’ta tanınmış kişi sayfası açma işlemleri için de tercih edilebilmektedir. Ülkemizde en sık açılan sosyal medya platformu Facebook olup dünya genelinde ise en çok kullanıcı kitlesi araştırmasında ülkemiz 5.sırada bulunmaktadır. İlgili araştırmalar gösteriyor ki nüfusumuzun yaklaşık yarısının bu platformda bir profili mevcut. Profili olan vatandaşlarımızın çoğunu ise 18 – 25 yaşları arasında olan genç nesil oluşturmaktadır. Bu yazımızda Facebook Sayfası Nasıl Kurulur? Adım adım örnek görseller eşliğinde anlatacağız. Soranlar için söyleyelim Facebookta sayfa açmak ücretlimi hayır değil ve işlemler aynı zamanda Facebook kurumsal sayfa yönetimi, Facebook sayfa açma telefondan aşamalarını da kapsamaktadır.

Önce Facebook Hesabımıza Geçiyoruz

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 1

Ardından vakit kaybetmeden görselde de işlendiği üzere Facebook Profil sayfasının hemen üst sağ kısmında yer alan aşağı doğru yönlenmiş ok’a tıklıyoruz ve Sayfa Oluştur’a basıyoruz.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 2

Sayfa Türümüzü Belirlemeliyiz

Arama ve bulunma imkanlarından yararlanmamızı sağlayan bu alanda hangi sektör ya da konuda sayfa oluşturmak istediğimizi soruyor. Sektörünüze en yakın olan tercihi gerçekleştirerek bu adımı devam ettirebilirsiniz. Eğer internet ağını kullanarak ürün ya da hizmet satışı gerçekleştiriyorsanız Marka ve Ürün tercihini yapabilirsiniz. Biz bu tercih ile konumuza devam ediyoruz. Diğer tercihlerden birini seçseniz bile aşamaların her biri diğerine çok benzerdir. O yüzden zorlanmayacaksınız.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 3

Sayfa Verilerini İlgili Alanlara İşleyelim

Seçim gerçekleştikten sonra menünün sağ üst tarafında yerleşke edilmiş kategori tercihi, marka – ürün adı adı gibi boşlukları kendimize uygun olarak dolduruyoruz. Veri doldurma bittikten sonra Facebook bizden sayfa koşullarını kabul etmemiz gerektiğini soruyor. Bu nedenle o kutucuğa bir tık atarak kullanmaya başla sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 4

Facebook koşullarını incelemek isterseniz o yazıya tıklayabilirsiniz. Merak etmeyin sayfanız kaybolmayacak kaldığınız yerden işlemlerinize devam edebileceksiniz. Okuduktan sonra kullanmaya başla demeniz yeterlidir.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 5

Sayfa Detaylarını Girelim

İlk adımları böylece hızla atlattık. Şimdi daha fazla veri girmemiz gereken sayfa detayları alanı ile karşı karşıya kaldık. Bu alanda markanız ile ilgili olan daha fazla açıklamayı girerek kullanıcı kitlelerinin sizi daha kolay bulmasını amaçlayabilirsiniz.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 6

Alanları Düzenleyelim

  • 1 Hakkında yazan alana marka modelimize uygun detayları sunacağız.
  • 2 web sitesi adı kısmına kendi web sitemizin ya da sitelerimizin her birinin adını yazabiliriz. Yanlışlık yaparsak kaldır butonuna basmamız yeterli olacaktır.
  • 3 – 4 nolu alanlara direkt Evet seçeneğini tercih ederek veri girişine bir sonraki sekme ile devam edelim.

Profil Resmi Sekmesine İlerleyelim

  • Bu alanda ilgili resmi, logoyu, amblemi yerleştirebiliriz. Yeterli marka modelimize uygun bir görsel seçelim.

Facebook Adresinizi Belirleyin

Kolay erişim, akılda kalıcı isimler için oluşturulmuş bu alan sayesinde sayfamıza daha hızlı erişim imkanı sunulmuştur. Kullanıcıların sayfamızı ararken zorlanmayacağı bir isim seçmeliyiz. Bu aşamaya geldiğinizde ünlü sosyal platform size zaten ad önerilerini gerçekleştirecek. İster onlardan birini seçersiniz isterseniz kendiniz yazabilirsiniz. Ancak bu alanda önemli bir not belirtmemiz gerekir: Facebook Sayfası Nasıl Kurulur aşamasına geri dönemeyeceğiniz için belirlediğiniz isim daha sonra değiştirilemeyecektir.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 7

Daha Fazla Kişiye Ulaşabilme İmkanı

Bu alan bütçe sahibi iseniz sizin için daha fazla kesime – kitleye ulaşabilme imkanı sunmaktadır. Ödeme yaparak Facebook reklamları oluşturabilir ve sayfanızın reklamlarının yayınlanmasını talep edebilirsiniz. Bu aşama zorunlu değildir. Dilerseniz daha sonradan sayfa panelinizden ayarlamalar yaparak reklam verebilirsiniz. Bireysel ve Facebook kurumsal sayfa yönetimi işlemlerini sonradan istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 8

Hayırlı Olsun: Yeni Sayfamız Artık Hizmetinizde

Sistem sayfanızı belirttiğiniz kriterlere göre tamamlandı ve artık kendi sayfanızda bulunuyorsunuz. Bu aşamada sistem öncelikle kendi sayfanızı beğenmenizi talep edecek. Beğen tuşuna basarak bu adımı atlayabilirsiniz. Ardından Facebook sayfanız için birden fazla tavsiyeyi karşınıza sunacaktır. İlginizi çekiyorsa okuyarak yapabilirsiniz. Şu an ilgilenmek istemiyorsanız sonradan da işlem adımlarınızı yapabilirsiniz.

Facebook Sayfası Nedir, Nasıl Açılır ? 9

Facebook Sayfası Nasıl Kurulur konumuzu burada sonlandırırken şunları da belirtelim; Facebook’ta sayfa oluşturma ne işe yarar – Facebook sayfa ne işe yarar soruları için verilebilecek pek çok yanıt vardır. Bunlardan en sık kullanılanı ürün – hizmet satışı için kendinize sayfa oluşturmaktır. Dilerseniz pek çok fan gibi sizler de aynı yöntemleri izleyerek Facebook’ta tanınmış kişi sayfası açma işlemini yapabilirsiniz. Sayfanızı oluşturduktan sonra istediğiniz an Facebook sayfa silme işlemini sayfa yönetimi kategorisinden gerçekleştirebilirsiniz.

Görsel kaynak: ganipara.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir