fransızca seo

Fransızca dünyada en çok konuşulan ilk beş dil içinde yer alıyor. Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkilerin çok gelişmiş olduğu düşünülmese de  tarihe dayanan bir dostluk var. Aslında Fransa uzun yıllar boyunca Avrupa’da Türklerin müttefiki oldu. Öyle ki bir dönem ülkemizdeki en popüler dil olarak karşımıza çıkmaktadır.  Ayrıca Fransa, İngiltere’den sonra dünyadaki en büyük etki alanına sahip devletlerden biridir. Bu da Fransızcanın İngilizce kadar olmasa da geniş bir alana yayılmasını sağlamıştır.

Ülkemizin ilişkisi olan ülkelerde ve Fransa’daki çalışmalarını yürütmek isteyen firmalar web dünyasında Fransızca olarak giriş yapmalıdır. Burada da devreye Fransızca SEO hizmeti girer. Fransızca optimizasyon çalışmalarında rekabet ortamı yüksektir. Bu yüzden de firmalar çalışmalarını buna göre planlamalıdır. Fransızcaya yönelik arama motoru optimizasyonu çalışmaları profesyonel bir ekip tarafından yürütülmelidir.

Fransızca  SEO Neden Gereklidir?

Ülkemizde Fransızca SEO hizmeti alan firma sayısı çok fazla değildir. Ancak bu sayı her geçen gün artış göstermektedir. Global bir yapıya kavuşmak isteyen firmalara Fransızca odaklı optimizasyon çalışması alabilmek için birkaç geçerli sebep;

 • Ülkemiz son zamanlarda özellikle Cezayir ve Libya gibi Ortadoğu ülkeleri üzerindeki etkilerini arttırmıştır. Ayrıca Somali gibi ülkeler de Türkiye’nin önemli bir iş ortağı olmuştur. Bu yüzden bu ülkelerde hala Fransızca önemli bir dildir.
 • Fransa ile olan ekonomik hacmimiz azımsanamayacak kadar fazladır.
 • Avrupa’da güçlü bir ticari alan bulmak istiyorsanız Fransa tam da istediğiniz ülkedir.
 • Fransız vatandaşlara yönelik ticari faaliyetlerde bulunmak istiyorsanız Fransızca SEO çalışmalarına katılabilirsiniz.
 • Fransız turist çekebilmek amacıyla Fransızca SEO hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Güney bölgelerinde Fransa vatandaşlarına yönelik emlak işleri için SEO desteği gerekecektir.
 • Hizmet vereceğiniz sektörde rakibiniz az olacaktır.

Fransızca SEO çalışmaları rekabet ortamı düşük ancak etkisi yüksek olan çalışmalardır. Bu yüzden Fransızca SEO hizmetine yaptığınız yatırımların getirisi yüksek olacaktır. Şimdi hangi sektörlerde bu hizmete başvurabileceğinizi detaylı anlatalım;

Fransızca SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

Arama motoru optimizasyon hangi dilde yapılırsa yapılsın internet ortamında faaliyet gösteren ve sınırlarının dışına çıkarak dünyaya açılmak isteyen her sektör için gereklidir.  Fransızca SEO çalışmalarından fayda göreceğini düşündüğümüz bazı sektörler şöyledir;

 • Sağlık Sektörü: Türkiye, sağlık hizmetleri bakımından çok ucuz ve gelişmiş teknolojilere sahip bir ülkedir. Türkiye’de faaliyetlerini yürüten özel sağlık kurumları Avrupa’dan çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.  Sağlık turizmine yönelik yatırım yapmak isteyen kurumlar ve tıp merkezleri mutlaka Fransızca SEO hizmeti de almalıdır.
 • Emlak Sektörü: Ülkemizde son yıllarda özellikle güney ve deniz kıyısı bölgelerde yabancılar tarafından tercih edilen gayrimenkul yatırımlar dikkat çekmektedir.  Fransa vatandaşları da özellikle İngiltere ve Arap ülkeleri vatandaşlarından sonra en çok emlak satın alma işlemi yapan ülkedir. Bu yüzden uluslararası emlak hizmeti veren firmalar Fransızca SEO çalışmaları desteği alabilir.
 • E Ticaret: E ticaret faaliyetlerinde hangi ülkeyle çalışırsanız çalışın, başarılı olan bir ekibe sahipseniz kazanırsınız. Bu yüzden hangi sektörde olursa olsun e ticaret faaliyetlerinize Fransa ve Fransızcanın etkili olduğu ülkeleri ekliyorsanız Fransızca SEO’ya ihtiyaç duyarsınız.
 • Turizm Sektörü: Turizm bakımından ülkemiz dünyanın en gelişmiş devletleri arasındadır. Her geçen yıl yabancı turist sayımız artmaktadır. Fransızlar için de Türkiye çok önemli bir tatil yeridir. Bu yüzden dört mevsim, özellikle de yaz mevsimi için turizm hizmeti veren her türlü firma için Fransızca SEO hizmetlerini önermekteyiz.

Yukarıda sizlere Fransızca SEO hizmetinden yararlanabilecek bazı önemli sektörlerden bahsettik. Ancak ülkemizde hedef kitlesi Fransızca konuşulan kişiler olan her firma bu hizmetten mutlaka yararlanmalıdır.

Fransızca SEO’da İçeriğin Önemi

SEO çalışmalarının temel bileşenlerinden biri içeriktir. Ülkemizde içeriğin arama motorları ve kullanıcılar nezdinde değeri henüz net olarak anlaşılamamıştır. Fransa’da  bu değer çok uzun bir süre önce anlaşılmıştır. Bu yüzden Fransızca SEO çalışmalarında içerik temel bir faktördür. Fransızca SEO’da içeriği bu kadar önemli yapan detayları sizlere sunalım;,

 • Marka Bilinirliği: Bir firmanın internet üzerinde faaliyet göstermesinde temel amaç kendini tanıtmasıdır. Fransızca SEO çalışmaları sayesinde markanızı tanıtabilirsiniz. Böylece daha fazla insan tarafından bilinir ve kurumsal bir firma havası verebilirsiniz. Kaliteli içerikler marka bilinirliği için önemlidir.
 • Ürün ve Hizmet Tanıtımları:  Fransızca konuşan kişilere sunduğunuz ürün ve hizmetleri tanıtmak ve bu konuda rakibiniz olan kişilerin önüne geçebilmek için içerikler çok önemlidir. Kaliteli ve özgün içeriklerle hem arama motorları hem de kullanıcıların dikkatini çekerek ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.
 • Sitede Kalma Süresi: Arama motorları kullanıcıların web sitesinde kalma süresine dikkat ederler. Bu durum hemen çıkma oranı olarak adlandırılır. Web sitelerinde ne kadar kaliteli içerikler olursa kullanıcılar o kadar uzun süre kalırlar. Bu süre uzadıkça arama motoru botlarının dikkatini çekebilirsiniz.
 • Güncellik: Arama motoru botları web sitenizi düzenli olarak ziyaret ederler. Ancak güncellenmeyen sitelere arama motorları ziyarette bulunmaz. Web sitenize botları sizin çağırmanız gerekir. Bunun için de web siteniz sürekli güncel olmalıdır. Bir web sitesini güncel yapan ise düzenli içerik girişidir. Fransızca içeriklerle sürekli web sitenizi besleyerek arama motoru botlarını etkilemeniz gerekir.
 • Sürdürülebilirlik: Fransızca SEO çalışmaları sayesinde hedeflediğiniz anahtar kelimelerde başarılı bir sıralama süreç sonunda elde edebilirsiniz. Ancak bu başarıyı elde etmek kadar korumak da önemlidir. Fransızca SEO çalışmaları kapsamında içeriklerinizi kaliteli üretir, geliştirir ve kullanıcıya her zaman bilgi odaklı sunarsanız başarıyı sürdürebilir ve yerinizi koruyabilirsiniz.

Fransızca SEO çalışmalarında içeriğin ne kadar önemli olduğunu anlattık. Şimdi de sizlere sunduğumuz Fransızca SEO hizmetinin niteliğinden bahsedelim.

Hizmetin Kapsamı Nedir?

Fransızca SEO hizmeti almaya karar verdiyseniz bir optimizasyon sürecindeki tüm çalışmaları uygulayacağız. Ayrıca Fransızca SEO çalışmalarındaki trendleri de hemen web sitenize uyguluyoruz. Fransızca SEO hizmetinde size sunacağımız kapsam şu şekildedir;

 • Web Sitesi Analizi: İlk olarak web sitenizi Fransızca SEO’ya uygunluk bakımından analiz ediyoruz. Bu analizler çeşitli profesyonel araçlar kullanılarak yapılmaktadır. Sonrasında ise sitedeki hatalar belirlenir. İçerikler kaliteli hale getirilir. Ayrıca sitenizin dışından gelen bağlantıların kalitesi de analiz edilir.
 • Hedef Kitle Analizi: Her SEO çalışmasında olduğu gibi Fransızca SEO’da da hedef kitlenizi detaylı olarak analiz etmeniz gerekir. Bunun için yaş, cinsiyet, ekonomik durum, alışkanlıklar ve daha birçok parametreyi çeşitli araçlarla analiz ediyoruz.  Tüm çalışmalar hedef kitlenize göre yapılmaktadır.
 • Rakip ve Sektör Analizi: Fransızca SEO hizmeti almak isteyen kişiler için öncelikle rakipleri analiz ediyoruz. Rakiplerin çalışmalarından yola çıkarak daha başarılı projeler üretiyoruz. Ayrıca bu alanda sektörünüzün durumunu da sürekli takip ederek gerekli güncellemeleri yapıyoruz.
 • Görsel ve Video Optimizasyonu: Web sitenize eklenen içeriklerde görsel ve video kullanımı kullanıcıların kalma süresini uzatır. Bu içerikler de sayfanızdaki içerikle uyumlu olmalıdır. Ayrıca web sitenizin hızını yavaşlatmayacak şekilde optimize edilmelidir. Fransızca SEO hizmetimizde tüm içeriklerinizde görselleri ve videoları size özel düzenliyoruz.
 • Site İçi Çalışmalar: SEO çalışmalarında site içi hamleler çok önemlidir. Fransızca SEO alanındaki trendleri ve yaklaşımları takip  ederek web sitenizde başlıklardan içeriklere, URL yapısından site haritası güncellemeye kadar her çalışmayı detaylı olarak yürütüyoruz.
 • Site Dışı Çalışmalar: Sitenizin dışında yaptığımız çalışmalar da çok önemlidir. Web sitenize hem güçlü Fransızca kaynaklardan backlink alıyor hem de sosyal medya uygulamaları üzerinden güçlü tanıtım ve reklam faaliyetleri yürütüyoruz. Basın bülteni ve tanıtım yazısı hizmetlerini de sağlıyoruz.
 • Anahtar Kelime Analizi: Profesyonel araçlar kullanarak tüm Fransızca SEO çalışmalarımız için hedef kitlenize yönelik anahtar kelimeler belirliyoruz. Global ve bölgesel çalışmalarımız için farklı anahtar kelime analiz çalışmaları yürütüyoruz. Hedefleriniz için en doğru anahtar kelimelerle içeriklerinizi oluşturuyoruz.
 • Değerlendirme: Fransızca SEO hizmeti kapsamında attığımız tüm adımları süreç başında, süreç boyunca ve süreç sonunda her zaman değerlendiriyoruz. Elde ettiğimiz verileri sizlerle düzenli olarak paylaşıyoruz.  Yeni çalışmalarımız için bu verileri dayanak olarak kullanıyoruz.

Fransızca SEO çalışmaları yukarıda belirtiğimiz gibi klasik bir arama motoru optimizasyonu çalışmalarında bulunması gereken tüm adımları barındırır. Bütçenize, hedeflerinize ve ihtiyacınıza göre farklı paketlerle çalışmalar yürütüyoruz. Paketler ve hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

S.S.S

Fransızca SEO Hizmeti Ücretleri Nedir?

Türkçe dilde sağlanan seo hizmet bedellerine nazaran karşılaştırmalarda en az 2 kat daha farklı fiyatlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Seo hizmeti sunan firmalarla yapılan anlaşmanın kapsamında genişlik ve uzun süreli sözleşmeler yapıldığı takdirde büyük olasılıkla indirimler verilecektir. Fransızca SEO Hizmetinin Türkçe SEO hizmetine nazaran daha pahalı olmasının en temel nedeni; Fransızca dil kullanılarak oluşturulan metin ve videoların hazırlanması sırasında Tercüman – Mütercim meslek gruplarının aktif olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Fransızca SEO Hizmeti Her Sektörde Verilir mi?

Dijital dünyanın en temel hizmeti olan SEO hizmetleri sektör fark etmeksizin her türlü sektörde verilebilmektedir.

Fransızca SEO Hizmeti Marka Bilinirliği – Güvenilirliğini Olumlu Yönde Etkileyebilir mi?

Dili ne olursa olsun SEO hizmeti marka imajı yaratma, güçlendirme dahil pek çok alanda olumlu etkiler barındırır. Etkili anahtar kelime çözümlemeleri ile firmanın hedeflenen dildeki pazarında adını duyurmada etkili bir çözümdür.

Fransızca SEO Hizmeti Ürün ve Hizmet Tanıtımlarını da Kapsar mı?

SEO çalışmalarını bir bütün olarak düşünmelisiniz. Bütünün parçaları vardır. Bir parçası da ürün ve hizmet tanıtımıdır. Fransızca dilde geliştirilen özgün içerikler, özgün tasarımlar, özgün videolarla sosyal medya platformları dahil olmak üzere pek çok alanda tanıtımları üstlenerek satış rakamlarınıza olumlu katkılar sunar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir