Gerilla Pazarlama; adını da aldığı üzere gerilla stratejisine dayanan küçük ve düşük bütçeli kurumların tercih ettiği enerji ve zekaya dayanan pazarlama yöntemidir. Yöntem temelde yüksek bütçe ve geniş kitleler yerine viral mottosunu odağa alarak küçük kitlelere etkili şekilde ulaşmayı hedefler.

Gerilla Pazarlama, özellikle küçük hacimli kurumlar için oldukça etkili ve kullanışlıdır. Viral temelli pazarlama yönteminde pazarlama yapmak isteyen kurum hedef kitlesini yüksek bütçeli reklam giderleriyle değil dikkat çeken zeka odaklı yöntemleri tercih edilir. Bu yöntemler müşteri ya da kullanıcılarda kurumun yüksek profilli ya da kalite odaklı olduğu algısını oluşturur.

Gelişen dünya düzeni ve pazarlama sektörünün hızlı yükselişi birçok pazarlama ve reklam yöntemlerini getirmiş, yer yer kullanıcılar bu yoğunluktan şikayet eder hale gelmiştir. Bütün bu yoğunluk içerisinde orijinal ve özenle hazırlanmış yöntemler kullanıcıların dikkatini daha çok çekerek niş pazarlamanın etkisini artırmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir