Google Analytics Tekil Ziyaretçi

Google Analytics dijital platformlar üzerinden yayın yapan siteler için oldukça mühim bir servistir. Adın da anlaşılacağı üzere analiz hizmetini vermektedir. Günümüzde web adreslerinin genel durumlarını öğrenmek, kullanıcı davranışlarını incelemek, web adresine giren kişi sayısını öğrenmek gibi önemli detaylar başta olmak üzere yüzlerce farklı özelliği kullanıcısına sunan bir servistir. Her web adresinin mutlaka kullandığı ve rotasını çizebilmesine yardımcı olan bir servistir.

Google Analytics bir üstte de bahsettiğimiz gibi birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Bu özelliklerden birisi de şüphesiz ki Tekil Ziyaretçi analizidir. Tekil ziyaretçi web adresleri için oldukça önemli olan bir bilgidir. Kabaca tanımlamak ve detaylandırmak gerekirse ‘’Google Analytics tekil ziyaretçi nedir?’’ sorusunun cevabı şu şekildedir: akıllı cihazlar veya bilgisayarların hepsinin IP adresi bulunmaktadır. Bu IP adresleri cihazların konumları ve buna benzer detayların bilgisini bünyesinde barındırmaktadır. Web adreslerinize giren ve çalışan sayaç servisleri giriş yapan her kullanıcının IP adresini kayıt altına almaktadır. Sitenize giren her kullanıcıyı ‘’Tekil ziyaretçi’’ verisi üzerinden 1 artış olarak düşünebilirsiniz. Ayarlara göre 24 saat içerisinde birden daha fazla giriş yapan IP adresleri tekil ziyaretçi etkisini vermemektedir.

Tekil Ziyaretçilere Nasıl Bakılır?

Tekil ziyaretçi analizlerini elde etmek istiyorsanız ilk olarak Google Analytics servisine girmeniz gerekmektedir. Servise girmenizin ardından sol bölümde bulunan ‘’Kullanıcılar’’ kategorisine bakmanız gerekir. Kullanıcılar sekmesi bizlere tekil ziyaretçiler hakkında bilgi vermektedir.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir