‘’Google gibi getir’’ birçok web site sahibinin merak ettiği alanlardan birisi olarak karşımıza çıkan bir alandır. Bu alanı kısaca anlatmak gerekirse; sitenizde yer alan sayfaların hızlı bir index almasından ayrı olarak sayfada bulunan içeriklerin ve cache belliğinin tutulmasında, sitelere Google’nin botlarının uğraması ya da içeriklerin çekilmesi konusunda yaşanan sorunların ‘’Google Spider’’ gözüyle kontrolünü sağlamak için oluşturulmuştur. Bu alan günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır.

Google Gibi Getir Neden Kullanılıyor?

Google gibi getir geniş kullanım alanlarına sahiptir. Fakat temel amaç index almayan sayfalar için Google Bot gözünden görünmüş olan yapıların teknik bölüm ve index işlem hızının en üst seviyeye taşınması için kullanılmaktadır. Google gibi getirin en önemli avantajlarından birisi de doğal SEO yöntemi olarak görünmektedir. Herhangi bir SEO kuralarına karşı farklılık göstermemektedir. Bundan kaynaklı olarak oldukça avantaj sağlamaktadır.

Google Gibi Getir Nasıl Kullanılır?

Google gibi getir servisinin kullanımı oldukça basit olduğunu söylemekte fayda var. Web adresinizin ana adresinin yer aldığı kısımda / imgesinin ardında bulunan sayfa için kullanılmaktadır. Daha sonrasında ‘’Getir’’ komutu sayesinde Google Bot manuel olarak sayfanızı ziyaret etmektedir. Bu işlem esnasında sitenizin tamamı kopyalanmakta ve kendi sunucuna eklenmektedir. Kendi sunucusuna getirdikten sonra işlem başarılı ise sayfa ulaşılabilirlik konusunda olumlu anlamına gelmektedir. Bu aşamalardan sonra site sahipleri sayfa ve içeriğe Google Bot gözüyle incelemekte, index hızını arttırmak için Google Spider içeriğini dizine göndermektedir. Bu işlemlerin tamamı manuel olarak yapıldığını unutmamakta fayda var.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir