İÇERİK PAZARLAMA

İçerik pazarlama; temelde kullanıcıya ulaştırmak istenen mesajın görsel ya da işitsel araçlarla iletilmesini sağlayan içerik yapısının farklı yöntemlerle hedef kitleye ulaştırılmasıdır. Dijital dünyada sektör ve marka özelinde bilgi, duyuru, tanıtım amaçlı hazırlanan genelde metin yapılı içeriklerin kullanıcıların dikkatini çekerek diğer marka ve kurumlar arasında sıyrılmasını sağlar.

İçerik pazarlama, kullanıcılara iletilmek istenen içeriklerin hedef kitle, sektör, konum ve zaman özelinde şekillendirilmesi ve kullanıcıların ilgisini çekmeyi amaçlar. Hazırlanan içeriklerdeki parametreler müşteri algısını doğrudan etkileyerek ürün ya da hizmet hakkında olumlu ya da olumsuz önyargıya sebep olmaktadır.

Dijital dünyanın gelişimiyle artan internet içeriklerinin olumsuz sonucu olarak çok fazla spam ve yanlış içerik yayını ortaya çıkmıştır. Hal böyle olunca kullanıcıların internette gezinme süresi artmış; içerik hakkında fikir sahibi olma süreleri kısalmıştır. Bu noktada doğru yöntemlerle başarılı içerik pazarlaması oldukça önem kazanmıştır. İlk bakışta fikir edinen internet kullanıcıları, eğer başarılı bir içerik pazarlaması yapmadıysanız içeriğinizi doğrudan geçerek diğer içeriklere yönelecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir