ingilizce seo

İngilizce dünyanın en çok konuşulan dillerinden biridir. Dünyanın her yerinde insanlar ikinci dil olarak İngilizceyi tercih ederler. Ayrıca dünyanın en büyük üreticilerinden olan Amerika Birleşik Devletleri de İngilizce resmi diline sahiptir. Buna ek olarak ticari faaliyetlerde uluslararası firmalar ortak dil olarak İngilizce kullanılır.  Türkiye dışına çıkarak geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız faaliyetlerinizin tamamı İngilizceyi barındırmalıdır.

Burada devreye İngilizce SEO işlemleri girmektedir. Web siteniz için uluslararası faaliyetlerinizde arama motoru optimizasyonu çalışmalarınızı İngilizce olarak yürütmelisiniz.  Bu şekilde dünyanın her yerinde faaliyetlerinizi pazarlayabilir ve çok daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ayrıca kişisel web siteleriniz üzerinden gelir elde etmek için İngilizce dilini odak noktası olarak belirleyebilirsiniz. Şimdi sizlere her ne kadar ortada olsa da İngilizce SEO çalışmaları neden gereklidir, bu çalışmalar nelerdir ve içerikler bu durumda hangi fonksiyonları sunar gibi soruların cevaplarını verelim.

İngilizce SEO Neden Gereklidir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de İngilizce SEO hizmeti almak isteyen firma sayısı çok fazladır. Özellikle kişisel web sitesi sahipleri de yabancı dilde en çok İngilizce alanında destek alırlar. Faaliyetlerinizi tüm dünyadaki hedef kitlenize ulaştırabilmek için İngilizce SEO hizmetinin neden gerekli olduğunu belirtelim;

 • Dünyada ticaret dili olarak İngilizce kullanılmaktadır. Sizler de faaliyetlerinize uluslararası bir boyut kazandırmak istiyorsanız İngilizce faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz.
 • İngilizce özellikle Google reklam faaliyetlerinde en çok kazandıran dildir. Tıklanma başına maliyeti yüksek olan İngilizce içerikler için İngilizce SEO desteği almalısınız.
 • Dünyanın her yerine ticari faaliyetlerde bulunabilmek için İngilizce SEO mutlaka gereklidir.
 • Turizm faaliyetleri yürüten firmalar da İngilizce sayesinde tüm dünyadaki insanlara kolayca ulaşabilir ve faaliyetlerini anlatarak reklam ile tanıtım çalışmalarını gerçekleştirebilir.
 • Sektörünüzde öne çıkmak ve rakiplerinizi geride bırakabilmek için bu faaliyetler gereklidir.
 • Emlak sektöründe de faaliyetlerinizi arttırabilmek adına İngilizce SEO hizmetinden faydalanmalısınız.

İngilizce SEO çalışmalarının neden gerekli olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok. Daha çok kazanmak isteyenler ve dünyada daha geniş bir insan kitlesine ulaşmak isteyen firmalar için mutlaka alınması gereken bir hizmettir.  Yani nereye yönelik faaliyet gösterirseniz gösterin İngilizce size tüm kapıları açacaktır.

İngilizce SEO Hangi Sektörlerde Tercih Edilmelidir?

İngilizce tüm arama motoru optimizasyonu çalışmalarının temelidir. Yani arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve faaliyetlerinize uluslararası bir boyut kazandırmak istiyorsanız mutlaka İngilizce SEO hizmeti almalısınız. Dünyadaki tüm sektörlerde İngilizce ana dil olarak kabul edilebilir. Bu yüzden İngilizce SEO birçok sektörde gereklidir. Biz yine de bazı sektörleri öne çıkaralım;

 • Sağlık Sektörü:  Türkiye, sağlık alanında her geçen gün daha da gelişmekte ve dünyanın en büyük ülkeleriyle yarışmaktadır. Bu yüzden de sağlık turizmi gelişmiştir. Dünyanın her yerinden özel sağlık kurumlarına hastaları çekebilmek için İngilizce SEO hizmetleri gereklidir.
 • Emlak Sektörü:  Türkiye’de emlak sektörü son yıllarda global bir tabana oturtulmuştur. Bu yüzden sizler de özellikle deniz kıyısı ve yazlık bölgelerdeyseniz emlak faaliyetlerinde İngilizce SEO desteği almalısınız. Böylece büyük yatırımcıları ülkemize çekebilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz. 
 • E Ticaret: E ticaret henüz ülkemizde çok gençtir. Buna  rağmen çok büyük bir gelişme gösterdiğini inkar edemeyiz. Sizler de Türkiye dışında e ticaret faaliyetlerini yürüten bir kurumsanız İngilizceye ihtiyacınız var. Gelirlerinizi maksimuma çıkarabilmek  için İngilizce SEO hizmeti kaçınılmazdır.
 • Turizm Sektörü: Türkiye’de en önemli gelir kaynaklarından biri turizmdir. Özellikle yaz aylarında deniz bölgelerimize gelen vatandaşlar başka ülkelerden olmaktadır. Turizmle alakalı tüm sektörler bu yüzden İngilizce desteği almalıdır. İngilizce SEO çalışmalarıyla tüm turizm bileşenleri gelirlerini arttırabilir.
 • Kozmetik Sektörü: Kozmetik ülkemizde gelişen bir sektördür. Özellikle İngilizce konuşan üçüncü dünya ülkelerine gönderilen ürünleri pazarlamak isteyen firmalar İngilizce destek almalıdır. Kozmetik sektörü bu alanda destek alması gereken önemli sektörlerdendir.

İngilizce SEO belirttiğimiz gibi birçok sektörde çok gereklidir. Yani hangi sektörde olursanız olun internet siteniz varsa İngilizce SEO desteği almalısınız. Bu hizmet kişisel web sitesi sahipleri için de geçerlidir.

İngilizce SEO’da İçeriğin Önemi

SEO çalışmalarında en önemli paydaşlardan biri içeriktir. Özellikle İngilizce alanında optimizasyon faaliyetleri yürütüyorsanız rakiplerinizi geride bırakmak için içeriklerinize çok önem vermelisiniz. Bu içerikler sizlere birçok fayda sağlayacaktır. İngilizce SEO çalışmalarında içerik çok önemli bir temeldir. İşte İngilizce faaliyetlerde içeriği önemli hale getiren detaylar;

 • Marka Bilinirliği:   İnternet siteniz varsa ve kurumsal bir yapıya kavuşmak istiyorsanız markanız bilinir olmalıdır. Bunu da içeriklerle sağlayabilirsiniz. İngilizce içerikler web sitenizi ve firmanızı tanıtacak ve markanızı daha geniş kitlelere ulaştıracaktır. Böylece kurumsal firma olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz.
 • Ürün ve Hizmet Tanıtımları:  İngilizce dünyanın her yerinde konuşulan bir dildir. Özellikle e ticaret alanında İngilizce en hakim dildir. Bu yüzden ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve satışlarınızı arttırmak için içeriklere ihtiyacınız var. İngilizce içerikler sizlere daha fazla insanın ürün ve hizmetlerinizi tanıması avantajını sunacaktır.
 • Sitede Kalma Süresi: Web sitenize gelen kullanıcılar ne kadar uzun süre kalırsa arama motorları sitenizi o oranda değerli görür. Bu yüzden insanlar web sitenizde tutacak aksiyonlara ihtiyacınız vardır. Bunun için de kaliteli içerikler sunmalısınız. Kaliteli içerikleri ziyaretçileriniz okur ve farklı aksiyonlarla sayfanızda daha fazla vakit geçirir. Bu da arama motorlarında ön sıralara çıkmanızı sağlar.
 • Güncellik: Arama motorlarının web sitelerine yolladıkları botlar yeni güncellenen sitelere daha fazla uğrar. Güncelliğini yitiren siteler botlar tarafından ziyaret edilmez. Bu da sıralamada geri plana düşülmesine yol açar. Web sitenizin güncel olmasını sağlayacak detay ise İngilizce içeriktir. Web sitenize ne kadar düzenli içerik eklerseniz o derece güncel hale getirebilirsiniz. Böylece aramam motoru botlarının dikkatini çekebilirsiniz.
 • Sürdürülebilirlik:  SEO çalışmalarında sürdürülebilir olmak çok önemlidir. Bu yüzden mevcut içerikleriniz her zaman güncel olmalı ve geliştirilmelidir. Doğru anahtar kelimelerle web sitenizde bulunan içerikleri sürekli geliştirebilirsiniz. Böylece içerikleriniz daha kaliteli hale gelir ve yeni anahtar kelimelerde daha kolay ön plana çıkabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi İngilizce SEO çalışmalarında içeriğin önemini sunduk. Şimdi içerik de dahil olmak üzere İngilizce SEO çalışmalarımızdan sizlere daha detaylı bahsedelim;

İngilizce SEO Nasıl Yapılır ?

İngilizce SEO hizmeti almak istediğinizde sizlere sunulacak çalışmalar bellidir. Bu çalışmalar hedeflerinize göre belirlenir. Bazıları her pakette bulunan temel niteliklerken bir kısmı da hedeflerinize özel uygulanır. İşte İngilizce SEO çalışması almak istediğinizde sizlere sunacağımız çalışmalar;

 • Web Sitesi Analizi: Web sitenizdeki İngilizce SEO çalışmaları sitenizi analiz ederek başlar. Sonrasında web sitenizde arama motoru kriterlerine uygun olmayan tüm hatalar bulunur. Bulunan hataların tamamı düzeltilir. Ayrıca web siteniz için dış bağlantılar da analiz edilerek daha kaliteli hale getirilir.
 • Hedef Kitle Analizi:  SEO çalışmalarının temeli hedef kitleyi iyi tanıyarak onlara yönelik adımlar atmaktır. İngilizce SEO çalışmalarınızda bölge geniş olduğu için hedef kitleyi tanımak çok önemlidir.  Hedef kitlenizi farklı özelliklerine göre bir kalıba sokarak tüm çalışmalarınızı onların alışkanlıkları ve beklentilerine göre planlayabilirsiniz.
 • Rakip ve Sektör Analizi:  İngilizce SEO hizmeti almak istediğinizde rakipleriniz de fazla olacaktır. Bu yüzden hem başarılı hem de başarısız rakiplerinizi iyi analiz etmeniz gerekir. Bunun için sektörünüzü tanıdıktan sonra rakiplerinizin çalışmalarından dersler çıkartarak faaliyetlerinizi belirleyebilirsiniz.
 • Görsel ve Video Optimizasyonu: Web sitenizdeki en dikkat çekici ögeler görsel ve videolardır. Böylece içeriklerinize renk katabilir insanları sitenizde daha uzun süre tutabilirsiniz. Ancak bu ögeler sitenizin hızını yavaşlatmamalıdır. Bu yüzden  İngilizce SEO çalışmalarında görsel ve video optimizasyonu da şarttır.
 • Site İçi Çalışmalar: Optimizasyon sürecinde sitenizin için kusursuz olmalıdır. Her detay İngilizce SEO çalışmalarına fark katar. Sitenizdeki her detayı arama motoru kurallarına uygun hale getirmelisiniz.
 • Site Dışı Çalışmalar: Web sitenizin dışında güçlü bağlantılar oluşturarak SEO adımlarınızı destekleyebilirsiniz. İngilizce SEO çalışmalarınızda tüm bileşenlerinize göre güçlü backlinkler edinebilirsiniz. Ayrıca sosyal medyayı da son derece etkili kullanabilirsiniz.
 • Anahtar Kelime Analizi: İngilizce SEO çalışmalarında anahtar kelimeleri çok doğru seçmelisiniz. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarına uygun, kaliteli anahtar kelimeleri özel araçlarla bulabilirsiniz. Bu kelimeler bölgesel ya da uluslararası olarak belirlenebilir. Hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak anahtar kelimeler hayati öneme sahiptir.
 • Değerlendirme: İngilizce SEO çalışmalarının en önemli durumlarından biri sonuçların ölçülerek değerlendirilmesidir. Yaptığınız çalışmaları her an profesyonel araçlarla değerlendirerek rapor halinde alabilir ve bütçenizin verimini görebilirsiniz. Ayrıca gelecek çalışmalarınızı da planlayacak veriler elde edebilirsiniz.

S.S.S

İngilizce SEO Hizmeti ile Türkçe SEO Hizmeti Arasında Fiyat Farkı Nedir?

Genel olarak her ikisinin arasında 2 – 3 kat fark vardır. Farkı doğuran nedenlerse daha çok içerik üretiminden kaynaklanmaktadır. İçerik üretimi sırasında tüm seo teknikleri sabit olsa da tercüman – mütercim masraflarından dolayı ek maliyetler ortaya çıkmaktadır. Fiyat farkı da bu mesleklerin aktif olarak kullanılması gerekliliğinden doğmaktadır. Alınan İngilizce SEO Hizmetinin süresine göre indirimler uygulanabilmektedir.

İngilizce SEO Hizmeti Güncellemeleri de Kapsar mı?

Türkçe dilde yapılan tüm SEO hizmetlerinde güncellemeler yapılır. Dil fark etmez. Bu nedenle İngilizce SEO Hizmeti alınsa dahi tüm güncellemeler seo hizmeti veren firma ya da uzman tarafından karşılanmaktadır. Güncellemeden kasıt İngilizce dili kullanılarak oluşturulmuş özgün makalelerinin yenileriyle değiştirilmesi ya da ek yapılmasıdır. Aynı konu İngilizce dil desteği ile oluşturulmuş video ve fotoğrafları da kapsamaktadır.

İngilizce SEO Hizmeti Ürün ve Hizmet Tanıtımlarını da Yapar mı?

Türkçe SEO hizmetlerinde olduğu gibi İngilizce SEO Hizmeti de firmanın ürün ve hizmet tanıtımlarını da yapmaktadır. Ürün ve hizmet tanıtımları etkili pazarlama stratejilerine uygun olarak üretilir. Her bir ürün ve hizmet için firmanın sağladığı bütçeye göre onlarca – yüzlerce ayrı özgünlükte içerikler ortaya çıkartılır. Bu içerikler SEO uzmanı tarafından belirlenen dijital platformlarda konumlandırılarak firmanın İngilizce dilde bilinirliği, imajı, reklamı yapılır.

İngilizce SEO Hizmeti Firmanın Marka Bilinirliğine de Etki Sağlar mı?

Seo hizmetlerinin kapsamı oldukça geniş yelpazelere ulaşmaktadır. Türkçe dil seo hizmeti de olsa İngilizce dil seo hizmeti de olsa firmanızın marka bilinirliğine olumlu yönde etkileri olacaktır. İngilizce dilde üretilen içeriklerin türü ne olursa olsun uygun anahtar kelimelerle elde edilerek işlem yapıldığında hedef pazarda firma imajı ve firma markasının bilinirliğine olumlu katkılar sağlayacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir