Instagram Reklamları Nedir? 1

İnstagram reklamları; sponsorlu içerik olarak da adlandırılan hikaye ya da gönderilerin konum, eğilim, beğenilenler çerçevesinde kullanıcılara sunulmasıdır.

Son zamanlarda oldukça sık kullanılan özellik sayesinde sponsorlu hikaye ya da gönderi size takip etmeyen hesaplar tarafından da görülerek profil trafiğinizi arttırmaktadır.

İnstagram reklamları özellikle yeni ürün ya da hizmet reklamı yapmak isteyen işletme ve profillerin sıkça kullandığı bir özellik olmaya başlamıştır. Keşfet, anasayfa ve hikayeler arasına yerleştirilen sponsorlu içeriklerle belirlediğiniz konumlarda sponsorlu içeriğinizin görünmesini sağlayabilirsiniz. Sizi takip etmeyen hesapların da görebilmesi reklam içeriğinizi ilgi çekici ve dedike hazırladığınızda ciddi oranda profilinize akışı ve takip sayınızı arttırmaktadır.

İnstagram Reklam Çeşitleri Nelerdir?

  1. Görsel Reklamları: Reklamların en yalın haliyle ancak en gösterişli ve dikkat çekici ifadelerle anlatıldığı reklam türüdür.
  2. Video Reklamları: En fazla 1 dakikalık video reklam türüdür. Etkileyici görsellerin ses ve hareket efektleriyle bütünleştirildiği reklam çeşididir.
  3. Dönen Reklamlar: İnstagram kullanıcılarının kaydırma yöntemini kullanarak çok daha fazla görsel ya da video formatında görüntüleme yapabileceği reklam çeşididir.
  4. Hikaye Reklamları: İnstagram Story reklamlarında kullanılan reklam türüdür. Her gün tüm dünya baz alındığında 200 milyona yakın kullanıcı story’ler aracılığı ile iletişim ve etkileşimlerini güçlendirmektedirler. Hikaye reklamları da ne kadar etkili olabileceğini bu kapasiteden ifade etmektedir.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir