profesyonel seo uzmanı

İstanbul’a yönelik alacağınız SEO hizmeti firmanız için çok yararlı bir yatırım olacaktır. Dijitalleşme çağında bu akıma katılmayan firmalar rekabet ortamında geri planda kalmaktadır. İstanbul ülkemizde neredeyse tüm sektörlerde en çok çekişmenin olduğu alandır. İstanbul’daki hedef kitlenize ulaşabilmek için local (yerel) SEO hizmeti almalısınız.

Şimdi İstanbul’da SEO hizmeti alma kararı vermenizi sağlayacak nedenler;

Arama Motorlarında Görünür Olmak: SEO’nun açılımı Türkçede arama motoru optimizasyonudur. Yani arama motorlarının kurallarına yönelik web sitenizde yapılan düzenlemelerdir. İstanbul’a yönelik çalışmalar gerçekleştirirseniz arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilirsiniz. SEO uzmanınız çeşitli müdahalelerle arama motorlarında öne çıkmanızı sağlar. Google  ziyaretçilerinin tamamına yakınına öncelikle bölgesel arama sonuçları sunmaktadır.

Rakiplerin Önüne Geçmek: İstanbul’da hangi sektörde hizmet verirseniz verin, rakip sayınızın çok fazla olacağı aşikar. Bu yüzden arama motorlarına yönelik yerel SEO hizmeti almanız rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Böylece daha ulaşılabilir olabilirsiniz. SEO hizmeti almaya karar verdiğiniz anda rakiplerinizin %60’ı kadarını geride bırakmış sayılırsınız.

Ürün ve Hizmet Satışlarını Arttırma: İnternet ortamında firmaların faaliyet göstermesinin ana sebeplerinden biri ürün ve hizmetlerini pazarlamadır. İstanbul ve çevresine yönelik ne kadar çalışma yaparsanız o derece ürün ve hizmet satışlarınızı arttırabilirsiniz. SEO çalışmalarınızın kalitesi pazar payınızın artmasında son derece etkili detaylardır.

Müşteri Bağlılığı Oluşturma: Web sitenizin ve sosyal medya etkileşimlerinizin müşteri gözünde önemi büyüktür. İletişim kanallarını güçlü kullanan web siteleri kullanıcı deneyimi açısından çok avantajlıdır. Müşteri bağlılığı oluşturmak için etkili SEO çalışmaları yürütmenizde fayda var. 

Marka Bilinirliği Arttırma: Sizinle aynı ürün ve hizmetleri satan çok sayıda firma olacaktır. İstanbul’da sektörünüzde hizmet veren firmalardan daha bilinir olabilmek için SEO çalışmalarına önem vermelisiniz. SEO çalışmaları sayesinde marka bilinirliğinizi arttırabilir ve müşterilerin aklında daha çok bilinen bir firma haline gelebilirsiniz.

Hedef Kitleye Ulaşma: SEO çalışmalarının temel hedef web sitenize trafik çekmektir. Markanızın trafiğini arttırmak için yaptığınız çalışmalar sayesinde hedef kitlenize daha fazla ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenizi demografik olarak analiz ettikten sonra onlara yönelik çalışmalar yaparak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Yapı Oluşturma: Günümüzde bir firmanın kurumsal olduğunu ortaya koyan değerlerden biri de web sitesidir. Yaptığınız SEO çalışmaları web sitenizi daha iyi yerlere getirecektir. Web siteniz ne kadar iyi yerlerde olursa kurumsal kimliğiniz müşterilerinizin gözünde o kadar güçlü olur.

İstanbul SEO Firması ya da Uzmanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

İstanbul’da rekabet ortamı çok güçlü olduğu için ve rakiplerinizin de çalışabileceği profesyonel çok sayıda uzman olduğu için SEO çalışmaları konusunda hizmet alacağınız firma ya da uzmanı seçerken çok dikkatli olmanız gerekir. Ne istediğinizi bilirseniz yatırımlarınız için en verimli çalışmaları yapacak bir iş ortağı edinebilirsiniz. Bunun için size bazı öneriler sunacağım;

Referanslarını İnceleyin: SEO çalışması yaparken öncelikle firmanın ya da uzmanın referanslarını inceleyin. Sizin sektörünüzden olmasa da farklı sektörlerde de yaptığı projelerin neticeleri konusunda fikir edinin. Güçlü referansları olan ve başarılı projeler çıkarmış kişiler sizlerin projesinde de yararlı olacaktır.

Sözleşme İmzalayın: SEO çalışmalarında sözleşme imzalamak çok önemlidir. Çünkü alacağınız hizmetin niteliklerini ve sınırlarını yasal olarak belirlemeniz gerekir. SEO hizmeti almak isteyen kişilerin en çok korktuğu durumlardan biridir. Aslında imzalayacağınız bir sözleşme karşı tarafa daha fazla sorumluluk yüklemektedir. Sözleşme imzalayarak çalışmaları garanti altına alın. Ancak sözleşmede haklarınızı net olarak ifade etmeyi ihmal etmeyin.

İletişim Sıklığını Öğrenin: SEO çalışmalarında iletişim sıklığı çok önemlidir. Özellikle de İstanbul gibi piyasanın çok hareketli olduğu bir bölge için bu daha da önem taşır. Bu yüzden SEO uzmanınızla ne sıklıkla iletişim kurabileceğinizi öğrenin.  Profesyonel bir SEO uzmanı anlık olarak sizleri haberdar eder. 

Raporlama Sürelerine Dikkat Edin: SEO çalışmaları ölçülebilir çalışmalardır. Yani sonuçları net olarak görmeniz mümkündür. Bu yüzden hizmet alacağınız SEO uzmanının sizlere hangi sıklıkla raporlama yapacağını süreç başında öğrenin.  Genelde haftalık, aylık ve dönemlik olarak raporlama görüşmeleri ve toplantıları yapılmaktadır.

Bütçenizi Aşmayacak Ajanslar Seçin: SEO çalışmaları konusunda hizmet almak isteyenlerin yaptıkları en büyük hata fiyatlar konusuna bakış açılarıdır. SEO fiyatları büyük oranda farklılık gösterebilir. İstanbul SEO çalışmaları fiyat aralıkları çok farklı olabilir. Bu durum tamamen rekabet ortamından kaynaklıdır. Size çok yüksek ya da çok düşük fiyatlarla hizmet veren firma ve uzmanlardan uzak durmanız yerinde olur. Bütçenizi aşmayacak ajanslarla çalışın. Zaten profesyonel bir ajans tüm kalemlerde ortalama bir fiyat çıkaracaktır.

Hedeflerinizin Anlaşıldığından Emin Olun: SEO çalışmaları her zaman en tepede kalacağınızı garanti etmez. Çünkü rakiplerinizin de ataklar yaptığını düşünün. Bölgesel SEO çalışmalarında sonuç almak çok daha kolaydır. Ancak arama motoru algoritmaları da çok değiştiği için bazen beklenmedik düşüşler yaşayabilirsiniz. Öncelikle çalışacağınız iş ortağınızın hedeflerinizi anladığından emin olun. Hedeflerinizi anlamayan kişilerle çalışmalarınızda aynı sonuçlara gitmezsiniz. 

SEO Çalışmalarınız Nelerdir? 

SEO çalışmaları çok detaylı bir süreçtir. Ancak bölgesel olarak yapılan SEO çalışmaları biraz daha kısıtlı bir çalışma alanıdır. İstanbul için alacağınız SEO hizmetinde sizlere verdiğimiz SEO çalışmalarını genel bir çerçeveyle ifade etmeye çalışalım;

  • Rakip ve Hedef Kitle Analizi

İstanbul’a yönelik local SEO çalışmalarının temeli çeşitli analizlerle başlar. Öncelikle rakiplerinizin yaptıkları çalışmaları analiz etmek gerekir. Rakiplerinizin çalışmalarından markanıza değer katacak veriler elde edebilirsiniz. Ardından hedef kitlenizi iyi tanımalısınız. Hedef kitlenizin yaş, sosyoekonomik durum, cinsiyet, ilgi durumları gibi açılardan ayrıntılı incelenmesi gerekir. Böylece nasıl çalışmalar yapmanız gerektiğini ortaya koyabilirsiniz.

  • Web Sitesi Analizi

SEO çalışmalarına başlamadan önce web sitenizde arama motorlarının istemediği tüm detayları temizlemeniz gerekir. Bu yüzden uzmanlar çeşitli analiz araçlarıyla web sitenizdeki kodlama hataları, site hızı sorunları, içerik kaliteleri, tasarım problemleri, link geçişleri, site haritası güncelliği gibi birçok konuyu derinlemesine analiz ederler. Sonrasında web sitenizi arama motorlarının isteklerine hazır hale getirecek müdahaleleri yaparak tüm hataları giderirler.

  • Google My Business Optimizasyonu

Google My Business, ücretsiz olarak birçok işletme sahibinin kullandığı önemli bir bölgesel SEO detayıdır. Google tarafından verilen yerel arama sonuçlarında çıkabilmek için işletmeniz hakkındaki bilgileri Google My Business profilinizle sisteme yüklerler.  Adresten çalışma saatlerine, verdiğiniz hizmetlerden işletmeniz hakkında yorumlara kadar birçok detay bu serviste bulunur. Bu servis yerel aramalarda görünürlüğünüzün artmasını sağlayacak bir çalışmadır.

İstanbul SEO Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

SEO fiyatlarının neden değişiklik gösterdiği bu konuda hizmet almak isteyen herkes tarafından merak edilen bir konudur. SEO uzmanları da insanları bu konuda sürekli bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Öncelikle SEO fiyatlarının farklılık göstermesinin nedenlerini sizlere sıralayalım;

  • SEO çalışmalarını gerçekleştiren uzmanlar arasında hizmet ücreti farkları vardır. Çünkü ülkemizde profesyonel olarak arama motoru optimizasyonu hizmeti veren uzman sayısı çok azdır. Bu alanda kendini yetiştirmiş uzmanlar daha yüksek fiyatlara çalışabilir. Bazı kişiler de yanlış vaatlerle olması gerekenden ucuza çalışabilir.
  • SEO hizmetlerinin fiyatlarının belirlenmesinde serbest bir piyasa vardır. Ülkemizde bu piyasa henüz yeni gelişmeye başladığı için hizmet veren kişiler arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. 
  • SEO hizmetinin niteliği de fiyata etki etmektedir. Kurumsal bir SEO hizmeti ile local bir SEO hizmetinin ücreti arasında fark vardır. SEO çalışmalarında yapılacak çalışmaların sayısı ve niteliği fiyatları değiştirebilir.
  • Projenin süresi fiyatların değişiklik göstermesine yol açar.
  • SEO çalışmalarında sektörünüzün durumu, rakiplerinizin durumu ve mücadele etmek istediğiniz anahtar kelimelerin rekabet durumu fiyatlara etki eder. Rekabet ortamının çok daha zorlu olduğu çalışmalar daha maliyetli olabilir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi arama motoru optimizasyonu fiyatlarına etki eden birçok faktör vardır. Genel olarak bölgesel SEO çalışmaları çok uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. Ancak konu İstanbul olunca bu ücret daha yüksek olabilir. En doğru fiyat bilgisi ve politikası hakkında bilgi almak adına bana ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Hizmet Veren Diğer SEO Uzmanları ve Ajansları

İstanbul Seo uzmanları ve ajansları kişilere seo hizmetleri, web tasarım hizmetleri, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi gibi hizmetler sunar. Bu hizmetlerin her biri internet dünyasında başarı elde etmek için oldukça önemlidir. 

Bireysel veya kurumsal olarak internet üzerinden insanlara ulaşmak ve başarılı olmak için interneti çok iyi kullanmanız gerekir. Bunun içinde bu alanda etkili bir biçimde hizmet veren se uzmanlarını ve ajanslarını bulmanız gerekir. 

İstanbul seo uzmanları ve ajansları arasında etkili bir biçimde hizmet alabileceğiniz firmalardan biraz bahsetmek istiyoruz. Bu firmalar arasından istediğiniz tercih ederek sizlerde son derece etkili hizmetler alabilirsiniz. 

Bigbang ajans donanımlı ve tecrübeli ekibi ile sizlere dijital dünyada fark yaratmanız için olanaklar sunuyor. Firmanızın potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilmesi için çalışmalar yapıyor ve bu alanda da son derece başarılı işler çıkarıyor. 

E-Mail: [email protected] Referans: Viviense, Hepsiburada.com, Osevio, Assos 

Hem Türkiye’de hem de Almanya’da ofisi bulunan ve iki ülkede de aktif olarak hizmet veren PealPeak çok yönlü bir ajanstır. Sahip olduğu 10 yıllık tecrübenin ardından 2018 yılında ajans bünyesinde kurumsal olarak hizmet vermeye başlamıştır. Web sitenizin başarısını artırmak ve müşteri kitlelerine ulaşımı sağlamak amacı ile çalışmalarını yürütmektedir. 

E-Mail: [email protected] Referans: Welmatt, İdeal Sigorta, Gezimanya, Bernardo

Ajans sahip olduğu 7 yıllık tecrübe ile firmaların dijital dünyada öne çıkmasını ve istedikleri gibi görünmelerini sağlıyor. Bir web tasarım ajansı olarak firmaların dijital ortamlardaki tüm sorunlarını inceliyor ve etkili bir biçimde hizmet sunuyor. Web tasarımı, seo hizmetleri ve içerik yönetimi alanlarında etkili bir biçimde hizmet sunuyor. 

E-Mail: [email protected] Referans: TUSİAD, SHS Filo, HSG Tarım, Formenti 

Ajans bir firmanın veya markanın dijital dünyada ihtiyacı olan tüm hizmetleri son derece başarılı bir biçimde sunuyor. Web sitenizi en üst sıralara taşımak ve daha fazla müşteri kitlesine ulaştırmak için tüm ekibi ile birlikte çalışıyor. 

E-Mail: [email protected] Referans: Dokay Rent a Car, Megapol, Beyond Hotel, Jımmy Key 

Odak noktasında kampanyalar bulunan ve ciddi bir disiplin ile çalışan ajans 2015 yılından beri hizmet vermektedir. Markalar ve firmalar için dijital pazarlama, seo hizmeti ve daha birçok konuda etkili bir biçimde hizmet vermektedir. 

E-Mail: hello @ peakment.com Referans: Özel Ege Lisesi, My Valice, Bebek.com, Ebebek

 

S.S.S

İstanbul SEO Uzmanı Olarak Neden Sizi Tercih Edelim?

Firmamız İstanbul’da uzun yıllardır birçok büyük projede başarılı işlere imza atmıştır. Sektörümüzde sürekli yenilikçi bir anlayışla hareket etmemiz, müşterilerimizle mutlu birliktelikler kurmamız ve sağlam referanslarımız olması sebebiyle bizimle çalışabilirsiniz. Ayrıca 7 gün 24 saat birebir destek hizmetimiz sayesinde Seo çalışmalarınızda yanınızdayız. Bununla birlikte aylık ve haftalık düzenli raporlama faaliyetleri yürütüyoruz.

İstanbul'da Hizmet Veren SEO Firmaları Nelerdir?

İstanbul’da çalışmalarını yürüten Seo firmalarını Anadolu ve Avrupa yakası olarak incelemek daha doğru olur. Avrupa yakasında; Data İstanbul Dijital Medya Ajansı, Stratejik Seo, Seoinni Seo Ajansı, Optimish Seo, Seobil Seo, Websem Seo, Rank Medya, Dextex Seo gibi firmalardır. Anadolu yakasında; Seocu Seo Hizmetleri, Digital Exchange Reklam, Sempeak, Mucize Fikir, Aytuğ Seo, Seo Lanse, Rolibo gibi birçok kaliteli firma bulabilirsiniz.

İstanbul SEO Danışmanlığı Ne Kadar Süre ile Gereklidir?

İstanbul’da hizmet veren bir firmaysanız hem bölgesel hem de küresel bir pazarda yer aldığınızı var sayabilirsiniz. Bu yüzden Seo çalışmalarınızın her biri en az 5-6 aylık olmalıdır. Kısa süreli Seo danışmanlığı tam sonuç almanıza etki olacaktır. Seo çalışmalarının süresinde amacınız önemlidir. Amacınıza ulaşmanızı sağlayacak planlama takvimindeki süre boyunca hizmet almayı sürdürmelisiniz.

İstanbul'da SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İstanbul’da hizmet veren Seo firmalarında fiyat politikası birbirine yakındır. Fiyatlar ise alacağınız hizmete göre değişecektir. Seo fiyatlarını belirleyen ana etmen ilk görüşme sonunda yapılan planlama takvimidir. Seo çalışmalarının niteliği ve ne kadar süreceği fiyatları belirlemektedir. Ayrıca hangi Seo hizmetini alacağınız, kullanılacak içerikler ve diğer tüm detaylar fiyatlara etki edecektir.

İstanbul'da SEO Uzmanı İşe mi Almalıyım Yoksa Dışarıdan Destek mi Almalıyım?

Seo çalışmaları günümüzde büyük bir öneme sahiptir. Firmaların çok az bir bölümü Seo uzmanı işe alarak bu çalışmaları yürütür. Çok büyük bir firma değilseniz dışarıdan destek almanız daha iyi olacaktır. Çünkü dışarıda çalışan Seo uzmanları sürekli kaliteli hizmet verme üzerine çalıştıkları için sektörünüzü de iyi bileceklerdir. Ayrıca firmanızda çalışacak bir Seo uzmanı maliyetin yanında profesyonel çalışacak bir personelin bulunması da zor olacaktır.

İstanbul'da Hizmet Veren SEO Uzmanları Kimlerdir?

İstanbul Seo uzmanı olarak hizmet alabileceğiniz uzmanlar; Adnan Saykı, Can Cankıran, Celil Can, Selçuk Duman, Ayhan Karaman gibi profesyonel isimler olacaktır. Ayrıca birçok ajans bünyesindeki Seo uzmanlarıyla da çalışabilirsiniz. Saydığımız isimlerin bir kısmı freelancer olarak çalışmalarını yürütmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir