profesyonel seo uzmanı

Günümüzde kullanıcılar; işletmeleri, ürünleri ve hizmetleri bulmak istediklerinde, arayışlarına basit bir çevrimiçi arama ile başlarlar. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile arama sonuçlarının en üst sıralarında yer alabilirsiniz.

Hem geleneksel hem de İzmir SEO, çevrimiçi arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmeye odaklanır. Böylece daha fazla insan işinizi bulabilir, sizinle iletişim kurabilir ve ürünlerinizi satın alabilir. Geleneksel SEO, sitenizin ulusal veya küresel ölçekte görünürlüğünü artırmaya odaklanırken, lokal SEO ise bölgenizdeki arama yapanlarla bağlantı kurmak için yerel arama alanını yakalamanıza olanak tanır.

SEO ve yerel SEO çoğunlukla benzer stratejileri kullanır. Ancak lokal SEO, bölgenizdeki müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacak özel yöntemler kullanır. Bu yerel stratejilerden bazıları şunlardır:

  • Google My Business gibi yerel giriş sitelerine şirket kaydınızı yaptırma ve optimize etme,
  • Web sitenizdeki alakalı, yerel anahtar kelimeleri belirleme,
  • Sitenize ve yerel dizinlerinize ad, adres ve telefon numarası bilgilerini ekleme,
  • İtibarlı yerel web sitelerinden geri bağlantı kazanma.

Lokal SEO’nun Yararları

İşletmenizin yerel olarak aramalarda görünür olması için yapılması gereken çalışmalar lokal seo çalışmalarının kapsamına girer. Bölgesel seo olarak da bilinen bu çalışmalar ile yerel hizmet veren işletmeler, kullanıcıların aramalarında daha görünür hale gelir. Bunun yanında lokal SEO çalışmaları yaptırmanın şirketinize getireceği bazı avantajlar;

  • İşletmenizin, ürün ve hizmetleri arayan ve satın almaya hazır müşterilere bağlanmasına yardımcı olur,
  • Mağazanıza fiziki müşteri trafiğini artırır,
  • Yerel aramalarda görünürlük sağlamanıza yardımcı olur,
  • Güvenilirliğinizi artırmak için stratejiler üretir,
  • Rakiplerinizin önüne geçmenize fırsat verir.

İlginizi çekebilir: SEO Fiyatlandırma Modelleri Nelerdir ?

Lokal Seo Çalışmalarının Tıklanma Sayılarına Etkisi

Web sitelerinin başarısını doğrudan belirleyen etmenlerden biri bilindiği gibi tıklanma sayısıdır. Tıklanma sayısı kişilerin internette kullanıcılara ulaşabildiğinin göstergesidir. Genel olarak bilindiği gibi E-ticaret seo ve kurumsal seo çalışmaları bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilir. 

Lokal seo çalışmaları genel olarak işletmelerin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayacağından dolayı doğal olarak tıklanma sayısını etkiler. Tıklanma sayısının artması da web sitesinin başarısını etkiler. İşletmeniz için bu etkiye sahip olmak istiyorsanız bizler ile iletişime geçerek bu konuda yardım alabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz lokal seo hizmetleri ile yerel olarak başarı elde etmenizi sağlıyoruz. 

İzmir’de SEO  Fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek kaynaklar:

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir