profesyonel seo uzmanı

İzmir, ülkemizin en büyük ihracat ve ithalat limanlarından birine sahiptir. Bu yüzden ülkemizde faaliyet gösteren birçok sektörün en büyük firmalarının faaliyet alanıdır. Ayrıca Ege Bölgesi tarım ve bahçecilik faaliyetlerinde Türkiye’nin en önde gelen bölgesidir. Bu faaliyetlerin merkez noktasında ise İzmir bulunmaktadır. Yani İzmir’de büyük bir ticari potansiyel vardır. Buna bağlı olarak nüfus bakımından da ülkemizin en büyük üçüncü şehridir. Tüm bu detaylar İzmir’de SEO hizmetinin gerekliliğini ortaya koymaktadır. İzmir’de SEO hizmeti almak için daha geçerli sebepler arıyorsanız, işte size geçerli sebepler;

Rekabet Ortamı: Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin İzmir’de birçok rakibiniz olduğunu belirtelim. İşte bu durum da rekabet ortamının güçlenmesine yol açar. Rekabet ortamında  adı duyulmuş firmalar arasına girmek istiyorsanız ilk önce SEO çalışmalarınızı profesyonel şekilde yürütmelisiniz. Ayrıca şunu da belirteyim; İzmir’de SEO hizmeti almaya karar verdiğiniz anda dahi rakiplerinizin %70 kadarını geride bırakmış olacaksınız.

Arama Motoru Gücü ve Müşteri Alışkanlıkları: Günümüzde yerel bazda hizmet alacak bir potansiyel müşteri aynı zamanda bir internet kullanıcısıdır. Bu yüzden almak istediği hizmetle ilgili bir uzmana ulaşmak istiyorsa arama motorlarını kullanacaktır.  Durum böyle olunca bazı sektörlerde hizmet veren firmalar müşteri alışkanlıklarına uyum sağlamak zorundadır. Bu yüzden de müşterilerinize ulaşabilmek için arama motorlarında faaliyet göstermelisiniz. SEO çalışmaları sizleri İzmir yerel aramalarında ön plana çıkaracaktır.

Uygun Maliyet, Güçlü Dönüş: SEO hizmetleri her zaman geleneksel pazarlama ve reklam çalışmalarına göre çok daha uygun maliyetli ve etkilidir. Bölgesel yani local SEO çalışmaları ise çok daha düşük maliyetlerle yapılan çalışmalardır. Ayrıca SEO çalışma grupları içinde en kısa sürede en etkili sonuçları veren çalışma alanıdır. Sizler de İzmir’deki faaliyetlerinizi daha uygun bütçelerle yürüterek en güçlü dönüşleri alabilirsiniz.

Güçlü Marka Algısı: Ülkemizde artık mobil kullanıcı sayısının da artmasıyla birlikte özellikle sosyal medya kullanımı büyük bir ivme kazandı. Bu yüzden bir firmanın faaliyetlerini dijital ortamlarda sürdürmesi şart oldu. İnsanların gözünde artık güçlü marka algısı oluşturmak istiyorsanız dijital faaliyetlerinize ağırlık vermelisiniz. Sürekli her yerde reklamınızı gören ya da arama motorları sonuç sayfalarında sizleri üst sıralarda gören müşterileriniz mutlaka güçlü bir marka olduğunuzu düşünecektir. Ayrıca kurumsal firma havası oluşturmak için de İzmir SEO çalışmaları gereklidir.

Müşteriyle Sürekli Etkileşim: Günümüzde insanlar sürekli etkileşim halinde oldukları markalara daha fazla önem vermektedir. Bu yüzden de dijital etkileşim alanlarını kullanan firmalara karşı bağlılıkları daha yüksektir. Sosyal medya kanalları, mail, cep telefonu ve sosyal mesajlaşma ağları, yorumlar, web sitesi üzerinden mutlaka müşterilerinizin taleplerine ve sorularına cevap verin. Etkileşim kurdukça müşteri gözündeki değeriniz artar. Bu durum SEO çalışmalarının temelleri arasındadır.

Çalışacağız Firmayı ya da Uzmanı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web siteniz ya da dijital bir projeniz için iş ortağı olacağınız firmayı ya da uzmanı seçmek oldukça stresli bir bölümdür. Özellikle İzmir gibi büyük bir rekabet ortamı bulunan bir şehirde faaliyet gösteriyorsanız doğru uzmanı ya da ajansı seçmek daha da önemli hale gelir. İzmir’de ülkemizin en gelişmiş SEO çalışmalarını yürüten ekiplerin olduğunu da belirtmek isterim.  Burada çalışacağınız bir SEO uzmanı ya da ajansı seçerken dikkat etmeniz gerekenler şöyledir;

 • Daha Önce Neler Yapıldığına Bakın

SEO uzmanı manav misali seçebileceğiniz bir kişi değildir. Hatta birçoğumuz SEO terimine uzak olabiliriz. Ancak bu sizi hiç  korkutmasın. Hemen bir tanıtım toplantısı düzenleyin ve görüştüğünüz uzmanın daha önce neler yaptığına bakın. Bir uzmanın referansları sizlere her zaman doğru sonuçları verecektir. Daha önce defalarca başarı yakalamış biri, size neden başarı getirmesin?

 • Kendinizi Resmi Dayanağa Almanızı Sağladığından Emin Olun

SEO çalışmaları kırağı gibidir. Sabah baktığında yerleri ıslak görsen de öğlen güneş çıktığında hiçbir şey kalmayabilir. Bu yüzden SEO hizmeti alırken sizlere birinci sayfaya çıkma ve burada hep kalma garantisi veren kişilerden uzak durun. SEO çalışmaları analiz ve profesyonel çalışmalarla yapılır. Kaliteli bir SEO uzmanı sizlerle sözleşme imzalayacaktır. Böylece hem kendini hem de sizi resmi dayanağa almış olur.  Bu sözleşmede iki tarafın da karşılıklı hakları ve sorumlulukları güvence altına alınmış olur.

 • Değerlendirme Toplantıları Süresini Öğrenin

SEO çalışmalarının en güzel yanı, elde ettiğiniz sonuçları hem süreçte hem de süreç sonunda anlık olarak değerlendirebilmenizdir. Ancak değerlendirmeler yapmak için uzmanların desteğine ihtiyacınız vardır. SEO uzmanları profesyonel ölçme araçları kullanarak bu değerlendirmeleri gerçekleştirir. Ardından ise elde ettiği değerlendirme sonuçlarını sizlerle paylaşır. Profesyonel SEO uzmanları bu toplantı aralıklarını sık tutar. Sizlerle aylık, haftalık, dönemlik ve anlık değerlendirme etkileşimine girecek kişileri tercih edin.

 • Sizin Anlayıp Anlamadığını Test Edin

Bir SEO çalışması çok farklı amaçlar için yapılabilir. Bu yüzden SEO hizmeti almak isteyenler kendilerini ve hedeflerini net bir şekilde sunmalıdır. Bununla birlikte SEO uzmanı da sunulan hedefleri anlayıp özümsemelidir.  Tanışma toplantısı sonrasında hedeflerinizi anlattıktan sonra karşı tarafın anlayıp anlamadığı konusunda bir dizi ufak değerlendirmeler yapmanız yerinde olur. Böylece yatırımlarınız sizin nezdinizde boşa gitmemiş olur. Tabii hedeflerinizin gerçekçi ve ulaşılabilir olması da işin farklı bir boyutudur.

 • Ulaşılabilir Olduğunu Teyit Edin

Dijital dünyaya yönelik bir hizmet veriyorsanız belli dönemlerde müşterilerinizle aile bireylerinden daha fazla görüşmeniz dahi gerekebilir. Bu yüzden SEO hizmeti alacak  bir kişi olarak SEO danışmanınıza gerekli olması durumunda ulaşabileceğinizi teyit edin. SEO uzmanınızla mail, Whatsapp, telefon görüşmesi ya da kısa mesaj gibi farklı kanallardan gerekli olması durumunda görüşebilmelisiniz. Bu durumu gerekli gereksiz her konuda ulaşabilmek olarak algılamak da yanlıştır. Sadece gerekli konularda ulaşılabilirliği teyit edin.

SEO İçin Hangi Çalışmaları Yapacaksınız?

İzmir’den destek alan müşterilerimiz için yapacağımız SEO müdahaleleri genelde yerel bazlıdır. İzmir’de bulunan ancak daha geniş bir ortamda mücadele etmek isteyen firmalar için durum tabii ki de daha farklı olacaktır. Ancak bizler öncelikle local anlamda yapacağımız bazı çalışmalardan bahsetmek istiyorum;

 • Web Sitesi Analizi

SEO çalışmalarına başlamadan önce web sitenizi derinlemesine analiz etmek doğru bir yaklaşım olacaktır. İlk etapta web sitenizdeki hatalar bulunur. Daha sonra SEO skorunuzu olumsuz etkileyen detaylar bulunur. Bu analizler çeşitli profesyonel araçlarla yapılır. Bulunan hatalar ve olumsuz durumlar hemen düzeltilir. Ayrıca web sitenizdeki içeriklerin tamamı da analiz edilir. SEO çalışmalarına uygun olmayan, kopya, bilgi verici nitelikte bulunmayan, kullanıcılar ve arama motoru botları tarafından değer görmeyecek içeriklerin tamamı güncellenir.

 • Google My Business Çalışmaları

Google My Business, Google tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir işletme tanıtım aracıdır. Bölgesel olarak arama yapan kullanıcılar işletme hesaplarını bir alanda görebilir. Burada işletmenizin çalışma saatleri, adresi, iletişim bilgileri, web sitesi, fotoğrafları gibi birçok detay vardır. Ayrıca buradaki yorumlar hem müşteriler hem de SEO çalışmaları için önemlidir. Bizler Google My Business kaydınızı yapıyoruz. Kaydınız varsa ya da kaydınız yapıldıktan sonra Google My Business optimizasyonu yaparak firmanızı burada daha görünür hale getiriyoruz.

 • Başlık Etiketleri

Web sayfanızda anahtar kelime optimizasyonu kusursuz şekilde kurgulanmalıdır. Bunun için URL, Title ve Description etiketleriyle birlikte Heading tagleri yani başlık etiketlerini de SEO’ya uygun hale getiriyoruz.  SEO çalışmalarından verim alabilmeniz için içeriklerinizde hiyerarşik bir yapı olmalıdır. Web sitenizdeki tüm başlıkları hiyerarşik hale getiriyoruz.

 • Mobil Uyumluluk Testi

Web siteniz üzerinden daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsanız mobil çalışmalarınız da önemlidir. Bu yüzden mobil uyumluluk testi yaparak Google’da daha ön sıralara çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Bilindiği gibi mobil uyumluluk 2015 yılından sonra Google’da önemli bir sıralama kriteri haline geldi. Web siteniz mobil kullanıcıların karşısına arama motorlarında çıkarsa daha yüksek tıklanma oranınız olacaktır. Web sitenizin mobil uyumu yoksa, mobil uyumlu hale getirme konusunda sizlere gerekli çalışmaları sağlıyoruz.

 • Site Haritası Düzenleme

Web sitenizin arama motoru botları tarafından daha nitelikli incelenmesi için site haritası önemli bir çalışmadır. Bu yüzden öncelikle site haritanız oluşturuyoruz. Sonrasında eklenen yeni sayfalar oldukça site haritanızın güncellenmesini sağlıyoruz. Böylece arama motoru botları web sitenizi daha rahat inceleyebilir ve sizleri ön sıralara çıkarabilir.

Yukarıda belirttiğim çalışmalar sadece uygulamalarımızın bir bölümüdür. Sadece sizin genel bir fikir edinmeniz için oluşturulmuştur. Bu yüzden daha detaylı fikir almak adına bana ulaşabilir ya da local SEO nasıl yapılır konulu yazımı okuyabilirsiniz.

SEO Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

SEO fiyatları farklılığı, hizmet almak isteyenler için büyük bir sorundur. Bazı kişiler uygun fiyatlı hizmetlere kaçarken bazı kişiler de kaliteli çalışmaların daha yüksek fiyatlara verildiğini düşünmektedir. Şimdi sizlere fiyat farklılığının sebeplerinden kısaca bahsedelim;

 • SEO alanında faaliyet birliği olmaması SEO fiyatlarının değişken olmasına yol açar.
 • SEO uzmanı ve ajansın referansları ve profesyonellik derecesi fiyatları etkileyecektir. Ülkemizde kendini başarılı şekilde yetiştirmiş SEO uzmanı az bulunur.
 • Proje süresi SEO fiyatlarını değiştirebilir.
 • SEO hizmetinizin kapsamında yapılacak çalışmaların niteliği, zorluğu ve sayısı fiyatlarda belirleyici bir etkendir.
 • Sektörünüzün dijital durumu, rakiplerinizin çalışmaları fiyatları değişken kılacaktır.
 • Mücadele edeceğiniz anahtar kelimelerin aranma hacmi ve zorluk durumu İzmir SEO çalışmalarının fiyatlarını etkileyecektir.

İzmir SEO Uzmanları ve Ajansları

Çağımızda bu konuda destek veren kişilere bilindiği gibi seo uzmanı ismi verilmektedir. İzmir seo uzmanları ve ajansları hakkında bilgi verecek ve bölgede tercih edilebilecek etkili isimleri araştıracak olursak. 

İzmir Seo uzmanları genellikle bireysel olarak veya seo ajanslarına bağlı olarak hizmet vermektedir. Tercihiniz hangisi olursa olsun alanında etkili hizmet veren kişiler önceliğiniz olmalıdır. İzmir seo uzmanları ve ajansları arasında tercih edebileceğiniz bazı önemli kişilerden bahsetmek istiyoruz. 

Bu kişiler arasından size en uygun olanı tercih ederek sizlerde bu alanda etkili bir biçimde hizmet alabilirsiniz. Sizler için bu alanda hizmet veren en iyi 5 ismi bulduk ve hakkında detaylı araştırmalar yaparak sizlere nasıl etkili hizmet verdiklerinden bahsetmek istiyoruz. Bu alanda hizmet alabileceğiniz kişiler şöyledir. 

Seo uzmanlığı ve seo programlaması konusunda İzmir ilinde hizmet veren Mustafa Mutlu ve ekibi bu alanda önemli isimler arasında yer alır. 2010 yılında hizmet vermeye başlayan ekip günümüze kadar etkin bir biçimde faaliyetlerini sürdürmüş ve sürdürmeye de devam etmektedir. Ekip sunmuş olduğu seo hizmetleri konusunda oldukça iddialıdır. 

E-mail: [email protected] Referanslar: İstanbul Obezite Akademisi, Özel Hayat Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Dizayn

2007 yılından bu yana etkili ve başarılı bir şekilde seo hizmetleri sunan Mümin Deniz bu süreçte sizlere etkin bir biçimde hizmet veren önemli bir isimdir. Seo danışmanlığı ve aynı zamanda bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere Seo eğitimi vermektedir. Bunun yanında Mümin Deniz en büyük ve ücretsiz Seo konferansını İzmir’de vermiştir. 

E-mail: [email protected] Referanslar: Ege Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Egemark Marka Tescil Ofisi, Uslu Büro Mobilyaları

İzmir merkezde 2015 yılında kurulan ve bünyesinde alanında uzman ve deneyimli kişilere yer veren ajans, rahatlıkla tercih edilebilir. Web sitelerine ilişkin olarak birçok konuda etkili bir şekilde hizmet veren ve sizler için elinden gelenin fazlasını yapan ekip rahatlıkla tercih edilebilir. 

E-mail: [email protected]   Referanslar: Aynes, ELT, Yeşilyurt Ağız ve Diş Sağlığı, Remax Yelken

Her biri kendi alanında uzman kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu ekip 2017 yılından bu yana kurumsal olarak hizmet vermektedir. Firma yeni olsa da bünyesinde hizmet veren kişiler oldukça deneyimli ve alanında uzman kişilerdir. 

E-mail: [email protected]

 • 1 Seo Uzmanı

Alanında en iyi hizmeti sunan firmalardan biri olduğu konusunda oldukça iddialı olan firma, 2016 yılında kurumsal olarak hizmet vermeye başlamıştır. Yer aldığı sektörde yenilikçi ve farkını ortaya koyan bir tavır ile de çalışmalarını sürdürmektedir. 

E-mail: [email protected]

İzmir’de SEO  Fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir SEO Uzmanı Olarak Neden Sizi Tercih Edelim?

İzmir’de faaliyet gösteren firmanız için SEO çalışmalarını profesyonel olarak yaptırmak istiyorsanız bir SEO uzmanı ile çalışmanız yerinde olacaktır. Sizlere kurumsal olarak sunacağımız profesyonel SEO hizmetleri ile web sitenizi arama motorlarında daha iyi yerlere getiriyoruz. Ayrıca belirli aralıklarla yaptığımız raporlama toplantılarıyla sizlere süreç hakkında ölçülebilir bilgiler veriyoruz.

İzmir'de Hizmet Veren SEO Firmaları Nelerdir?

İzmir’de SEO hizmeti veren çok sayıda ajans bulabilirsiniz. Şehrin çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren ajanslar; Alsancak SEO, Web Tasarım Ajansı, SEO Gezegeni, Proji İzmir SEO Ajansı, Smartien Web Tasarım, Keel Billed Interactive, İzmirkent Ajansı gibi güçlü firmalardır. Ayrıca daha bölgesel lokasyonda çalışan ajanslar da bulabilirsiniz.

İzmir SEO Danışmanlığı Ne Kadar Süre ile Gereklidir?

SEO çalışmaları bir anda yapılacak bir dokunuş değildir. SEO süreci üzerine koyarak ilerleyen dinamik bir çalışma bütünüdür. Bu yüzden yapılacak SEO çalışmalarının süresi hakkında net bir bilgi vermek doğru olmaz. Öncelikle web sitenizden beklentileriniz, hedeflediğiniz kriterler ve SEO uzmanınızın oluşturduğu eylem planı danışmanlık süresini belirleyecektir. SEO çalışmaları ortalama 6 ay kadar sürmektedir. Süreler projenin niteliğine bağlı olarak değişmektedir.

İzmir'de SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO fiyatlarını belirleyen temel etmen yapılacak çalışmalardır. İzmir’de tüm ajanslar ve SEO uzmanları birbirine yakın bir fiyat politikası yürütmektedir. Size verilen SEO hizmetlerinin içeriğine göre fiyatlar da değişecektir. Ayrıca çalışmanın bütçesini ne kadar süre yapılacağı da etkimektedir. SEo ajansları ve SEO uzmanları sizlere çalışmalara göre aylık ya da toplam proje fiyatı çıkaracaktır.

İzmir'de SEO Uzmanı İşe mi Almalıyım Yoksa Dışarıdan Destek mi Almalıyım?

İzmir, SEO uzmanı açısından geniş bir pazara sahiptir. Bu yüzden firmanızda SEO uzmanı çalıştırmanız da bir seçenektir. Ancak birçok firma bu durumu maliyetli bulduğu için bünyesinde SEO uzmanı çalıştırmaktan kaçınmaktadır. Bu yüzden genelde kurumsal firmalar profesyonel ajanslardan destek almaktadır. Ayrıca birçok firma bireysel SEO uzmanlarıyla da dönem dönem çalışmalarını yürütmektedir.

İzmir'de Hizmet Veren SEO Uzmanları Kimlerdir?

İzmir’de faaliyet gösteren SEO uzmanları arasından da geniş bir seçim yapma fırsatınız var. İzmir’de faaliyet gösteren değerli SEO uzmanları; Mustafa Mutlu, Mümin Deniz, Umit Yılmaz, Merve Öztürk, Önder Aydın, Cem Kalkan, Sadık Sertçelik, Kubilay Kaya, Olcay Tepe, Serkan Saraç, Hüseyin Ortaç, İsmet Anlı, Fatih Hüner gibi profesyonel isimlerdir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir