kişisel pr danışmanı

PR çalışmaları; firmanızın marka bilinirliğini arttırma ve marka imajını güçlendirmede başvurduğunuz tüm çalışmaları kapsayan genel bir terimdir. Sizler markanızı daha güçlü hale getirmek için kişisel PR danışmanı desteğiyle birtakım adımlar atabilirsiniz.

Kişisel PR danışmanınız sizler için marka bilinirliği sağlama ve marka imajı oluşturma konularında destek sunacaktır.  Şimdi size özel atanan PR danışmanı tarafından verilecek hizmetlere ait detayları sunalım;

  • Basın Bülteni Çalışmaları

Markanızın halkla ilişkiler çalışmalarını yürütürken en önemli amaç hedef kitlelere ulaşabilmektir. Kişisel PR danışmanınız sizler için basın platformlarını etkili şekilde kullanır.  Sizler için profesyonel basın bültenleri hazırlanmasını sağlayarak birçok kitle iletişim aracı üzerinden markanıza ait basın bültenlerini paylaşır ve gerekli dijital çalışmaların tamamını yürütür.

  • Müşteri İletişim Yönetimi

Marka bilinci oluşturmak için müşterilerinizle doğru şekilde iletişim kurmanız önemlidir. Bu süreç PR çalışmaları için de dikkat edilmesi gereken bir disiplindir. PR danışmanınız sizin adınıza müşterinizle iletişim çalışmalarını yürüterek markanıza duyulan güveni arttırır. Ayrıca ekibinize müşteri ilişkileri konusunda gerekli eğitimleri verir.

Müşteri iletişim yönetimi sayesinde marka imajınızı arttırarak yaşadığınız en kötü kriz durumlarında dahi yapıcı bir şekilde süreç içinden çıkabilirsiniz. Doğru stratejilerle müşterilerinizin gözünde büyük bir marka olduğunuzu gösterebilirsiniz. 

  • SEO Çalışmaları

Günümüzde yürütülen PR çalışmalarında dijital dünya büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle kurumsallaşmanın önemli bir adımı olan kurumsal web sitesi için yapılacak SEO çalışmaları PR danışmanınızın en çok verim alacağı alan olacaktır. Arama motorları üzerinde rakiplerinizi geride bırakarak buradan insanlara ulaşmak için yaptığınız optimizasyon çalışmaları PR sürecinde sizlere büyük destek olur.

Markanızın görünürlüğünü arttırma ve marka itibarını sağlama için SEO çalışmaları yürütülür. Kişisel PR danışmanınız ürün ve hizmetlerinizle ilgili arama motorlarında arama yapan kullanıcılara ulaşacak etkili çalışmalar yürütebilir. Böylece kalıcı bir marka imajı oluşturabilir ve sektörünüzün devleri arasında yerinizi alabilirsiniz.

  • Sosyal Medya Çalışmaları

Sosyal medya her dijital projede olduğu gibi PR çalışmaları sırasında da son derece etkilidir. Kişisel PR danışmanı sizlere sosyal medya üzerinden yürüttüğünüz kampanyalarda da rehberlik edecektir. Bu kampanyalar büyük bütçeli reklamlardan dahi daha etkili olabilir.

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşacağınız içeriklerde sizlere destek olan danışmanınız buradaki içerik ve görseller sayesinde marka bilinirliğinizi arttıracak ve size güvenen bir takipçi kitlesi oluşmasını sağlayacaktır. Sosyal medyayı aktif kullanarak  etki alanınızı genişletebilir ve insanlara çok daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

  • Dijital Reklam Stratejisi

Dijital reklam çalışmaları çok uygun maliyetli bütçelerle kısa sürede etkili dönüşler almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden de dijital reklam stratejinizi doğru şekilde belirlemelisiniz. Kişisel PR danışmanınız sizlere reklam stratejisi oluşturmada, bütçe belirlemede, reklamları oluşturma ve yönetmede destek olacaktır.

Dijital mecrada Google, Youtube, Instagram gibi birçok kanalda reklam vererek takipçi kitlenizi genişletebilir ve markanızı daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Bunun için daha az bilinen dijital mecralarda tanıtım ve reklamlar vererek markanızın bilinirliğini yükseltebilirsiniz. Ayrıca bu reklam stratejileri SEO çalışmalarınızı da destekleyecektir.

  • Değerlendirme ve Analiz Desteği

Tüm dijital çalışmalarda olduğu gibi günümüzde modern ve trend yöntemlerle yürütülen PR çalışmaları ölçülebilmektedir. Kişisel PR danışmanınız yürüttüğü çalışmaların sonuçlarını sürekli analiz eder. Elde ettiği verilerden yola çıkarak markanızı geliştirecek ve marka politikalarınızı şekillendirecek değerlendirmeler yapar. Sizinle sürekli değerlendirme toplantıları düzenleyerek süreç hakkında sizlere raporlar sunar. Ayrıca analizlerinde gelecek PR çalışmalarınızı, SEO çalışmalarınızı, sosyal medya politikalarınızı ve dijital reklam stratejilerinizi yönetmek için kullanır. 

Bir kişisel PR danışmanı markanızın bilinirliğinin artması, markanıza duyulan güvenin yükselmesi, satışlarınızın artması gibi temel konularda modern yöntemlerle sizlere destek olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir