Arama motoru optimizasyonunun kurumsal firmalara ve şirketlere uygulanması sonucunda ortaya çıkan bir kavram olan kurumsal SEO, doğru bir şekilde uygulandığında firmaların verimliliği açısından büyük önem taşır.

Bu uygulamayı yapan kişilere kurumsal SEO danışmanı unvanı verilmekle birlikte bu kişiler alanlarında tecrübeli ve uzman olmak zorundalardır. Aramam motoru iyileştirmesi sayesinde kurumsal şirketlerin web siteleri aratılan anahtar kelimeler vasıtası ile en üst sırada yer almaktadır.

Bu da şirketlerin verimliliğini arttırdığı gibi aynı zamanda site içi ziyaretçi trafiğini de olumlu yönde etkiler. Bu yazıda kurumsal SEO danışmanlığı neleri kapsar sorusu için detaylı cevaplar bulabilirsiniz.

Kurumsal seo danışmanlığı nedir?

Kurumsal SEO danışmanlığı bu alanda uzman ve profesyonel kişiler tarafından bazı firmalara verilen hizmettir. Bu hizmet kapsamında e – ticaret alanında da var olmak isteyen şirketlerin web siteleri arama sonuçlarında üst sırada yer alabilir.

Site içi ziyaretçi trafiğinin arttırılması ve başarılı ürün tanıtımının yapılması firmaların uyguladığı profesyonel SEO çalışmalarının sonucudur.

Bu tip danışmanlık hizmeti veren kimseler site içi ve site dışı optimizasyon uygulamalarına ağırlık verir. Anahtar kelime analizi ve rakip analizi sayesinde üstünde çalışılan web sitesi arama sonuçlarında üst sırada yer edinir.

Bu uygulamanın tamamen başarılı olması için sürekli site takibi ve yenilikçi trendleri takip etmek gerekmektedir. SEO bakımından sürekli güncellenen siteler, uzun süre üst sıralardaki yerini koruyabilir. Tüm bu işlemlerin başarılı bir şekilde uygulanması için de kurumsal olarak hizmet veren firmalar vasıtası ile analiz yeteneği bulunan tecrübeli kişilerle çalışmak önemlidir.

Kurumsal SEO Danışmanlığının Adımları

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti birden fazla uygulamanın araştırılıp takip edilmesi sonucunda başarıya ulaşır. Bunun için de hizmet alınan kişinin bazı detaylara değinmesi gerekmektedir. Hem site içi hem de site dışı analizler sonucunda arama optimizasyonu sağlanır ve sitenin Google aramalarında ön sırada yer alması desteklenir.

Bu süreç sürekli takip sonucunda uzun yıllar boyunca sürebilmektedir. SEO sisteminde yapılan değişiklikler ya da getirilen yenilikler güncelleme ya da yeniden oluşturma yapılmasını gerektirebilir. İşte başarılı bir kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinin dikkat etmesi gereken adımlar;

  1. teknik ve içerik stratejisi alanında yapılması gerekenler

Başarılı bir kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinde ilk detayı site içi teknik iyileştirmeler oluşturmaktadır. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların arattıkları anahtar kelimelerin tam karşılığına ulaşabiliyor olması büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden sitenin kod yapısıyla da oynayarak kullanıcı dostu bir site inşası gerçekleştirilmelidir.

Bir diğer detay da sitedeki içeriklerin özgün, öz ve anahtar kelimeleri kapsıyor olması gerekliliğidir. Bunun için anahtar kelime analizi yapılmalı ve rakip sitelerden daha farklı ve akılda kalıcı kelimeler odak anahtar kelime olarak seçilmelidir. Anahtar kelime seçiminin ardından site içerisindeki içeriklerde bu kelimelerin yeteri kadar geçmesine özen gösterilmelidir.

  1. backlink, reklam ve sosyal medya faktörleri

Kurumsal SEO danışmanlığı site dışındaki bazı detaylara yönelik de çalışmalar yürütebilen bir alandır. Site dışı uygulamaların başında da backlink oluşumu ve kaliteli bir backlink uygulamasının yeteri kadar uygulanması gelir. Bu uygulama için gerekli özenin gösterilmesi şarttır aksi takdirede bazı backlinler spam olarak görünebilir ve bu da web sitesinin değerini düşürür.

Site dışı uygulamalardan diğerleri reklam stratejisinin oluşturulması ve sosyal medya platformları ile yeteri kadar etkileşim halinde olmaktır. Online reklamlar site için potansiyel ziyaretçi oluştururken sosyal medya etkileşimleri de bu konuda yardımcı olmaktadır.

  1. web analizinin yapılması ve kullanıcı yorumlarına ve deneyimlerine yer verilmesi

Doğru bir kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinde analiz büyük önem taşıyor. Tecrübeli kişiler tarafından yapılan web analizi site için organik ziyaretçi sayısını arttıran bir uygulamadır. Bu analizler sayesinde site trafiğinin artması için çalışmalar yapılabilir ve planlar oluşturulur.

Bir diğer detay ise kullanıcı yorumlarına yer verilmesidir. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti site içerisindeki kullanıcı yorumlarının inşasında da önemli bir yere sahiptir. Kullanıcı yorumları sitenin güvenilirliğini arttırır ve bu da sitenin üst sıralara taşınmasında aktif bir rol oynar.

Diğer bir yandan kullanıcı deneyimlerini analiz eden danışmanlar buna göre yeni bir plan oluşturur. Çünkü arama motorları sitede kalan ziyaretçi sayısını ve sitede geçirilen ortalama süreyi de baz alarak sıralama yapabilmektedir.

Facebook ve Linkedin sosyal medya hesaplarından çalışmalarımı edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir