profesyonel seo uzmanı

Kurumsal SEO Fiyatları

SEO, internetin gelişmesi ve yayılması ile her geçen gün adını daha fazla duyduğumuz ve önemini artıran bir çalışma. Peki Kurumsal Seo nedir? Nasıl Yapılır ve Kurumsal Seo Fiyatlarını belirleyen Kriterler nelerdir?

Kurumsal seo fiyatlarını belirleyen kriterler konusunda özellikle e-ticaret hayatına yeni adım atan girişimci kişiler web sitelerini geliştirmek amacıyla kapsamlı araştırmalarda bulunmaktadırlar. Bunun sebebi e-ticaret sitelerinde bir noktaya kadar kişinin kendisinin tek başına bütün sitenin işini yaparak hedef kitleye web sitesini yayabileceği ancak bir noktadan sonra mutlaka bir seo uzmanı ile çalışıp web sitesini daha çok müşteri trafiği ile buluşturmayı amaçlamaktan geçmektedir.

Bu konular hakkında en önce seo hizmetlerinin e-ticaret sitelerine olan katkıları ve ardından kurumsal seo fiyatlarını belirleyen kriterler sırası ile ayrı ayrı incelenerek ele alınmalıdır. SEO ve Dijital Medya Uzmanı Ömer Yoluk; bu alandaki bilgi ve deneyimini bizimle bu yazımızda paylaşıyor.

SEO Hizmeti Nasıl Sunulur?

Seo hizmetleri web site içi ve web site dışı olarak ikiye ayrılmış şekilde yürütülür. Oldukça kapsamlı ve zaman alan bu hizmetleri sunan seo uzmanları sitenizi sizin yerinize arama motorlarında üst sıralara çıkarırken çok zahmetli birtakım işler dizisi yürütmektedir. Bu yürüttükleri işlemler dizisi sayesinde arama motorlarında üst sıralara çıkan web sitenin müşteri trafiği oldukça artar ve hem web sitenin satış işlemleri artmış olur hem de reklamlardan tıklama başına siteye alınan ödeneklerde artış görülür.

Stratejik Yönetim ve Projeksiyon Gereklidir

Web sitenizde artan kişi sayısını sürekli hale getirmek için daima yenilikleri takip eden, devrimsel nitelik taşıyan yeni fikirler üretebilen ve bilgilerini sürekli olarak tazeleyen kişilerle çalışmak sabırlı olunduğu takdirde her zaman olumlu sonuçlara yol açar. Bu kişilerle çalışmak tek başına web site yönetmek bakımından zamandan ve paradan tasarrufu sağlar. Elbette seo uzmanları belirli kriterlere göre size fiyat biçer ancak onlarsız yapılan işlerde kaybedilen para tutarı ile kıyaslandığında seo uzmanları ile çalışmak her zaman daha hesaplı bir seçenek olacaktır.

Kurumsal Seo Uzmanı Gerekli midir?

Kurumsal çalışan seo uzmanları ile mi bireysel çalışan seo uzmanı ile mi iş yapılmasının daha uygun ve hesaplı olduğu yapılacak işin çokluğu ve yoğunluğu ile olarak değişkenlik gösterir. Tek bir konuda seo uzmanından yardım almak isteyen bir web sitesi sahibi bireysel seo uzmanı ile çalışabilir Bu sayede göreceli olarak daha uygun fiyatlar ile çalışabilirsiniz. Ancak daha yoğun ve çoklu işler için kurumsal çalışan, güvenilir, alanında tecrübesini ispatlamış seo uzmanları aralarında iş dağılımı yaptıkları için daha uygun olacaktır. Tek bir kişinin birçok işle ilgilenmesinden alınan verim ile grup çalışmasından alınan verim aynı değildir. 

Kurumsal seo uzmanı, çoğu zaman hemen her şirket için gereklidir. Bu alanda özel uzmanlık kurumsal kimliğinizi güçlendirirken, daha geniş kitlelere sunum yapabilmenizi de sağlar.

Kurumsal Seo Sadece Hacim Olarak Farklılık Arz Etmez

Kurumsal seo, uygulamanın esaslarının da değişik standartlara sahip olduğu çalışmalardır. Firmanın vizyonu ve sektördeki saygınlığına zarar vermeyecek biçimde işlem yapılmalıdır ki, bu durumda maliyetler hatırı sayılır şekilde artabilir. Zira seo her ne kadar görünmeyen bir uygulama gibi düşünülse de, aslında durum bunun tam tersidir. 

Bir firmanın seo bileşenleri içerisinde örneğin metin yazım süreçleri son derece etkilidir ki, burada üretilecek metnin nitelikli firmanın kurumsal kimliğini etkileyeceğinden dikkatli olunması son derece önemlidir.

Kurumsal seo fiyatlarını belirleyen kriterler yapılacak işin yoğunluğu ile oldukça alakalı olarak değişir. Çoklu iş yapmak istediğinizde kurumsal seo’lar size belirli işlere ait belirli paketler halinde ödenmesi gereken tutarı belirlerler. Size elbetteki aldıkları paradan daha fazla para kazandıracaklarından daima emin olmalısınız. Aynı zamanda bu paketlerin dışında çeşitli paketlere ve işlere ait kampanyalar düzenleyen kurumsal seo’lar da bulunmaktadır. Buradaki kampanyaları takip altına alarak web site sahibi olarak yine tasarruflu bir anlaşmaya varabilirsiniz.

Süre Bakımından  Kurumsal SEO Fiyatları

Seo uzmanlarından istediğiniz işin süresi de fiyat üzerinde oldukça etkilidir. Ne kadar süre ile nasıl çalışmak istediğiniz ile alakalı ve istediğiniz işin seo uzmanı üzerindeki yükü de kurumsal seo fiyatlarını belirleyen kriterler arasında sayılan bir konudur. İstediğiniz seo hizmeti çok araştırma gerektiren ve kapsamlı bir çalışma ise daha yüksek bir fiyat ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak sadece bilgi almak amaçlı seo uzmanına danıştığınızda daha düşük bütçelerle daha fazla iş yükünü kendi sırtınıza alarak da web sitenizdeki hedef kitlenizi arttırma çalışmaları yürütebilirsiniz. Bu durum tamamen web site sahibinin istediği ve seo uzmanından beklediği işe göre şekil değiştiren bir konudur.

Yalnız unutulmaması gerekir ki, seo uzun soluklu bir uygulamalar bütünüdür. Bu uygulamalarda sabırlı olunması ve belirtilen maliyetin göze alınması gerekir. Uzman tarafından gerçekleştirilen işlem mutlaka sonuçları alınan bir çalışma olacaktır. Ucuz işin neticeleri ise sanılanın aksine yıkıcı olabilir.

Diğer kurumların kurumsal SEO fiyatları:

Leave a Comment

WhatsApp Hemen iletişime geçin