Arama motorları vasıtası ile yapılan aramalarda en mantıklı ve en doğru sonuçları vermeye yarayan SEO uygulaması hem internet kullanıcıları hem de web sitesi sahipleri açısından büyük önem taşıyor. Kurumsal SEO da kurumsal hizmet veren firmaların görünür kılınması için atılan adımları ve uygulanan teknikleri baz alıyor. Bu yazıda kurumsal SEO nedir sorusuna kapsamlı cevaplar bulabilirsiniz.

Kurumsal seo neden önemli?

Kurumsal SEO, doğru ve profesyonelce uygulandığında bahsi geçen firma için büyük avantajlar taşıyor. Bu alanda hizmet almak web sitelerinin daha garantili bir SEO uygulamasına sahip olmasını sağlıyor. Optimizasyon hizmetini kurumsal bir şekilde veren firmalar ile çalışarak daha planlı ilerleyebilir ve arama sonuçlarında üst sırada yer almayı garantileyebilirsiniz.

Resmi olarak bir SEO uzmanı ile çalışmak demek alınan hizmetin hakkını tam anlamıyla almak demektir. Bu sayede site içi düzenlemeler doğrudan hedef kitleye hitap edebilir ve rakip firmalar arasında yerinizi sağlamlaştırabilir.

Bunun yanı sıra çabuk ve garantili bir sonuç almak için de kurumsal hizmetlerden faydalanmak yerinde bir karar olacaktır. Kurumsal olarak hizmet veren uygulayıcılar daha ciddi bir web sitesine sahip olmanızı sağlayabildiği gibi hedef kitlenin sizi tercih etmesini de bu sayede sağlayabilir.

Kurumsal SEO hizmeti veren kişiler her daim tecrübe sahibi ve belli başlı yeteneklere sahip olan kişilerdir. Bu da markanızı ve ürünlerinizi hep bir adım ileriye taşımada büyük önem teşkil eder. Uzman kişiler tarafından yapılan uygulamalar sonucunda ürün tanıtımı ve arama motoru iyileştirmeleri genelde başarılı olur. Bu da web sitesinin ziyaretçi trafiğini arttırmaktadır.

Kurumsal seo hizmeti hangi maddeleri kapsamaktadır?

Kurumsal SEO, doğrudan bir firmanın marka değerini arttırmaya yönelik yapılan bir çalışmadır. Yapılan uygulamalar neticesinde bahsi geçen firmanın web sitesi yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahip olabiliyor. Tüm bunlar için de öncelikle firmanın sitesinin geniş kapsamlı bir analizinin yapılması gerekiyor.

Uzmanlar tarafından yapılan analizler hem çalışılan firmayı hem de rakip firmanın eylemlerini kapsamaktadır. Tüm bu analizlerin ve durum değerlendirmelerinin neticesinde doğru ve profesyonel SEO çalışması için ilk adımlar atılır.

Çalışılan firmanın internet platformunda kurumsal kimliği ile yaptığı neredeyse tüm eylemler kurumsal SEO uygulamasını ilgilendirmektedir. Bunların başında da firma sitesinin arama motorları sonuçlarında üst sırada yer alması için yapılan uygulamalar gelir.

Kurumsal seo çalışmalarında site içi ve site dışı uygulamaların önemi

Kurumsal SEO hizmetinde site içi çalışmalar kadar site dışı çalışmalar da önem teşkil eder. Bunun için atılacak ilk adım siteye ait uygun bir domain adını almaktır. Domain adını seçerken dikkat edilecek kurallar ise;

  • Belirlenen odak kelimeyi içerisinde geçiriyor olması,
  • Akılda kalan, farklı ya da kolay anlaşılır bir isim olması,
  • Olabildiğince kısa kombinasyonlardan oluşması gerekmektedir. Bu sayede siteniz arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkabilecektir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus da site içerisinde yer alan içeriklerin doğru bir şekilde yazılmış olmasıdır. Page Speed adı verilen bu teknik, kullanıcı dostu bir çizgiye sahiptir. Site içerisinde yer alan içerikler doğru bir görsel ile zenginleştirilmeli ve link uyumlarının da başarılı bir şekilde yapılmış olması beklenir. Bu konuda en önemlisi ise üretilen tüm içeriklerin özgün bir dille yazılmış olması ve daha önce herhangi bir e – ticaret sitesinde ya da platformda yayınlanmamış olmasıdır.

Site içi uygulanan SEO yöntemleri kadar site dışı yöntemlerin de önem teşkil ettiğini yukarıda belirtmiştik. Bunun için yapılması gerekenlerin başında backlink uygulaması gelir. Backlink uygulaması site linkinin bir başka site tarafından taşınması ve ziyarete imkan tanınması durumudur.

Backlink sayısı ve kalitesi de sitenin optimizasyon çalışmalarında önemli bir role sahiptir. Doğru ve yerinde yapılan backlink uygulaması sitenin prestijini arttırırken bunun tam tersinde yapılan uygulamalar site için büyük bir prestij kaybı yaşatabilir.

Backlinklerin hızlı ve çok sık bir şekilde gözükmesi sitenin spam olma özelliğini doğurur ve sitenin internet ortamında işlevsiz kalmasına yol açabilir. Bu yüzden site dışı SEO uygulamalarında uzman kişilerle çalışmanın yararı büyük olacaktır. Kurumsal olarak hizmet veren uzman kişiler sitenizin görünürlüğünü arttırmak için çalışmalar yapabilirler.

Öğrenmeye devam edin:

Facebook ve Linkedin sosyal medya hesaplarından çalışmalarımı edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir