linkedin Reklam Rehberi

Linkedin reklamları; en çok bilinen ve kullanılan profesyonel sosyal medya platformu Linkedin’da post ve ilanlarınızı ön plana çıkararak geniş kitlelere yaymayı hedefleyen hizmet çeşididir. Linkedin üzerinden iş ilanlarınızı, iş arayışlarınızı, tanıtım ve duyuru içerikli gönderilerinizi reklam hizmetiyle ön plana çıkarabilirsiniz.

Linkedin reklamları aracılığıyla geniş kitlelere ulaştırabileceğiniz gönderi ve duyuruyla kısa süre içerisinde çalışan ya da iş bulabilir; marka ve firma içeriklerinizi ön plana çıkararak profesyonel kitlelere ulaşarak dijital pazarlamanızı farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Profesyonel ağlarda pazarlama, kısa ve uzun vadede işinize ait dinamikleri geliştirmenizi, profesyonel iş birlikleri kurmanızı, yatırım almanızı sağlar.

LinkedIn Reklamları

LinkedIn son zamanlarda çok büyük bir gelişme gösteren sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinde sizler de kolayca markanızı tanıtabilir ve daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. LinkedIn reklamları maliyeti rekabetçi teklifler ortaya koyan bir online açık arttırma sistemine göre belirlenmektedir. Hedef kitlenize ulaşabilmek için reklamlarınızı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Linkedin reklam türleri;

  • Sponsorlu İçerik

Bu içerikler web sitenizin öne çıkardığı içeriklerin Linkedin zaman akışı içinde görünmesini sağlar.  Gönderilerinizde resim, metin ya da video ekleyebilirsiniz. Reklamlarda boyut en çok 50×50 olabilir. Sponsorlu içerikler sayesinde web sitenize kolayca trafik çekebilirsiniz. Ancak etkili trafik çekebilmek için web sitenizin linkini de eklemeniz gerekmektedir.

  • Metin Reklamları

Metin reklamları site akşının üst ya da sağ kısmında yer alan metinlerdir. Bu reklamlar sadece metinler kullanarak oluşturduğunuz  reklamlardır. Metin reklamlarında görsel olarak web sitenizin logosuna yer verebilirsiniz. Ancak sizlere resim ekleme şansı vermez. Metne tıklayan kullanıcıları web sitenize yönlendirerek kolayca trafik çekebilir, ürün ya da hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz.

  • Sponsorlu InMail

Daha önce hedeflediğiniz şirketlerin sizinle ilgili departmanlarındaki kişilere Linkedin içinden gönderebileceğiniz sponsorlu mail reklamlarıdır.  Gönderdiğiniz mailler mesaj kutusuna Sponsorlu InMail olarak çıkmaktadır. Hedef kitlenize kolayca ulaşmanızı sağlayacak bir reklam türüdür. 

  • Dinamik Reklamlar

Dinamik reklamlar kişiden kişiye değişen, yani kullanıcılar özgü olan reklam türleridir. Bu reklamlar sayesinde üyelerin adını, işyerini ve projelerini hedefleyerek reklam oluşturursunuz. Verdiğiniz dinamik reklamlara ulaşan kullanıcılar sizin adınızı ve profil resminizi görmeyecektir. Kullanıcılar LinkedIn hesapları üzerinden oturum açtıktan sonra hemen sağ kısımda dinamik reklam izleyebilirler. Bu reklamlar sayesinde kampanyalarınızı kolayca tanıtma şansınız vardır.

  • Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlar sadece masaüstü cihazlarda Linkedin ekranın sağ kısmında görülebilen reklam modelleridir. Bu reklamlarda firmanızı  ve kampanyalarınızı istediğiniz etkili tasarım öğeleri ile hedef kitlenize sunabilirsiniz. Bu reklamlar Linkedin içinde sponsorlu reklam olarak karşımıza çıkar.

  • Linkedin Anlaşmalı Ortaklarının Web Sitelerinde Reklam Yayınlama

Lİnkedin reklamları sadece Linkedin içinde üyelerin karşısına çıkar. Verdiğiniz reklamlarda hedef kitle iletişim ağını açık bırakırsanız reklamlar üçüncü taraf olan yayıncı sitelerde de hedef kitlenizin önüne çıkacaktır. Bu reklamlarda kullanıcıların verileri diğer sitelere aktarılmayacaktır. Anlaşmalı ortakların web sitelerinde yer alan reklamlar çok daha etkili reklamlar oluşturmanızı sağlayacaktır.

  • Dönen Reklamlar

2018 yılında karşımıza çıkan döner reklamlar markanızın hikayesini anlatabilmeniz ya da farklı hizmetleri aynı anda tanıtabilmeniz için tercih edebileceğiniz reklam türleridir. Bu reklamlar sayesinde Linkedin üyeliği olan kişilerin dikkatini kolayca çekebilirsiniz. Bu reklam türü Facebook tarafından başarıyla uygulandıktan sonra burada da yer almaktadır.

Dönen reklamlar ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen markalar için çok etkili olacaktır. Tek bir görselle anlatamayacağınız reklamlarda tercih edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir