Linkwheel

SEO kavramını incelemeye başladığınızda karşınıza linkwheel kavramı, çok uzun olmayan bir vadede çıkacaktır. Her ne kadar pek çok kaynakta bu sistematik için ok faydalı olacağı belirtiliyor olsa da, profesyonel bir yaklaşım söz konusu olmadığında, ortaya oldukça yıkıcı sonuçlar çıkabilir. SEO yapılırken linkleme; en çok dikkat edilmesi gereken husustur. Modern SEO teknikleri içerisinde linklerin önemi hala varsa da, bu bağlantıların legal olmaması, daha doğru bir anlatımla Google tarafından legal bulunmaması; son derece ciddi bir sorundur. Paravan kaynaklardan doğal olmayan biçimde alınan bağlantıların durumu da esasında kitabi olarak budur. Google bu tip çalışmaları tasvip etmez.

Ancak elbette linkwheel kullanarak, ciddi dönüşüm elde eden siteler de vardır. Tam anlamıyla hile değilse de, beyaz hileler gibi düşünülebilecek bir sistem kurmak mümkündür. Ancak bunun için kuracağınız paravan sitelerin de nitelik bakımından son derece ileride olması gerekir. Kalitesiz paravan sitelerin zararları; faydalarının misli ile üzerinde olur. Bu bakımdan bu işi profesyoneller eşliğinde yapmanız büyük önem arz eder.

Linkwheel nedir?

Linkwheel, Türkçe anlamı ile link döngüsü olarak adlandırılabilir. Ancak tabi ki bu uygulamanın işlevselliği döngüden ziyade; zincirleme link uygulaması olarak da adlandırılabilir. Sosyal medyada ve Google içerisinde yapılan seo uygulamaları içerisinde sıkça kullanılan bu terim sayesinde birkaç adımda sizi gören internet kullanıcılarının sayılarını katlayabilirsiniz. Linkwheel’ in kullanımı, farklı bloglar açarak, bu bloglardan kendi ana sitenize ya da profilinize internet kullanıcıları yönlendirebilirsiniz. Ana sitenizin link üzerinden güçlenmesini sağlamak amacı ile; açılmış olan paravan sitelere backlink ekleyerek, kısa sürede başarılı ve verimli bir site elde edebilirsiniz. Linkwheel çalışmaları; link döngüsü olarak işlevselliğini sürdürür. Linkwheel ile çok sayılı backlink almanız gereklidir. Bu sayede sitenizi Google’ da üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ancak bu yaptığınız işlemler Google’ da filtrelemeye takılabilir. Bu durumda sitenizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bunu yapmak yerine; paravan siteler kurarak kendi linkinizi oradan da yönetebilirsiniz.

Linkwheel Uygulamasında Link Kullanımı

Linkwheel uygulamasını aktif bir şekilde kullanmak için tek yönlü ve dönüşüm içeren bir link çalışması yapmanız gereklidir. Alt yapısı sağlam olan paravan sayfalar üzerinden gerçekleştireceğiniz linkwheel çalışmasında, paravan sayfalarda bulunan linkler, internet kullanıcılarını ana sayfanıza yönlendirecektir. Aynı site üzerinden link yönlendirmesi yapmanız sizin yaptığınız tüm çalışmaları riske atacaktır. Aynı site üzerinden link yönlendirmesi yapmanız, Google kriterlerine takılabilir ve bu da sizin sıralamada geriye düşmesine neden olabilir. Ancak bu amaca yönelik açtığınız sayfalar üzerinden yaptığınız link değişimleri, sizin yaptığınız bu uygulamayı mümkün kılacaktır. Farklı sayfalardan yapılan link yönlendirmeleri sağlıklı bir şekilde internet kullanıcılarının sayfanıza yönelmesini sağlayacaktır.

Hangi Siteler Üzerinden Paravan Site Kurulmalı

Linkwheel çalışma mantığında bir başarı elde etmek istiyorsanız; paravan olarak kullanmak istediğiniz siteleri sağlıklı seçmelisiniz. Güvenilir ve ücretsiz blog paylaşımı yapılabilecek ve organik trafik çekebilecek bir site olmalıdır. Güçlü ve güvenilir bir site üzerinden bu çalışmayı gerçekleştirmek için ise; wordpress ve blogspot gibi siteleri kullanarak, aktif bir domain ve backlink çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Blogspot ve wordpress uygulamalarını kullanmanız ise; sizin Google filtrelerine takılmanızın önüne geçecektir. Bu çalışmayı gerçekleştirirken; subdomain uzantısını kullanmak yerine ücretli olan bir domain uzantısını da kullanabilirsiniz. Ana sitenizi güçlendirmek amacı ile kullandığınız paravan sayfanızın da ana sayfanız ile benzer bir konu üzerinde geliştirilmiş olması gereklidir. Beklentinizi karşılayacak bir paravan sayfası istiyorsanız eğer; konu ve içerik çalışmalarına dikkat etmelisiniz. Ana sayfanızın konusu, salon bitkileri ile ilgili olabilir. Bu durumda, linkwheel uygulamasını gerçekleştirmek istiyorsanız; paravan sayfalarınızın da salon bitkileri ile alakalı olmalıdır. Kendi linkinizi kullanacağınız paravan sayfalarınızın takipçileri ve hedef kitlesi, aynı konu ile ilgili bir link karşılarına çıktığında size ulaşmaları çok daha hızlı olacaktır. Böylece Google’ un dikkatini çekmeden organik bir hedef kitlesi oluşturabilirsiniz.

Paravan Siteler Nasıl Geliştirilir

Link yönlendirme işlemleri sonucunda verimli bir çalışma elde etmeniz için oluşturduğunuz linkwheel uygulamasını, paravan siteler üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu siteleri geliştirmeniz için de birtakım çalışmalar yapmanızda fayda var. Paravan siteleriniz için de çok sayıda çalışmalara öncelik vermeniz gerekiyor. Öncelikle backlink almanız gereklidir. Sonrasında ise; paravan siteler için özgün ve kopya içeriğe sahip olmayan metinler hazırlamalısınız. Anahtar kelime çalışmalarına öncelik verilmeli ve de içeriklerinizin rewrite olmasına dikkat etmelisiniz. Paravan sayfalarınızda yaptığınız paylaşımlar, bu platformu güçlendirecektir. Sayfanızda gerçekleştireceğiniz makale ve içerik paylaşımları, bu sayfaların verimini arttıracaktır. Bunun yanı sıra; bu verim, ana sitenize de yansıyacaktır. Paravan sayfanızın sahip olduğu hedef kitleyi, kendi ana sayfanıza da yönlendirerek linkwheel uygulamasının performansını arttırabilirsiniz.

Link Döngüsünün Son Ayağı

Link döngüsünün bir diğer ayağı da seo uygulamalarıdır. Açmış olduğunuz paravan siteler, farklı bağlantılara sahip olmalıdır. Paravan sayfalarınızı aktif bir şekilde kontrol etmek için seo uygulamalarını iyi derecede kullanarak, ana sitenizi verimli, bir çalışma prensibine oturtabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir