Medikal turizm, hastaların tedavi görebilmek ve yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmek adına tercih ettikleri seyahat türüdür. Medikal turizmi sağlık turizminin bir alt türü olmasına karşın aynı anlamda kullanılmaktadır.

Ülkemiz son yıllarda sağlık turizminde dünyada en öne çıkmaya başladı.  Medikal turizm alanında hizmet veren özel hastaneler, özel muayenehaneler ve uzman doktorlar dünyanın her yerinden sağlık turisti çekebilmek adına medikal turizm için çeviri ve makale yazımı hizmeti alabilirler.

Başka bir ülkede sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen hastalar öncelikle internet üzerinde araştırma yaparlar. Hizmet verdiği alanda sağlık turisti çekmek isteyen kurumlar potansiyel kitlesini bilgilendirecek web sitesi içerikler, sosyal medya içerikleri hazırlayarak paylaşmalıdır.

Türkiye’de hem yerli hem de yabancı medikal turist çekebilmek için Türkçe, İngilizce, Almanca, Çince, Arapça başta olmak üzere farklı dillerde içerik ihtiyacı söz konusudur.

Medikal Turizmde Çeviri ve Makale Yazımında Neler Yapıyoruz?

Medikal turizm alanında hizmet veren sağlık kuruluşları profesyonel çeviri ve makale yazımı hizmeti almalıdır.  Nitelikli, profesyonel ve kaliteli bir içerik satın alınmadığında sağlık turistlerinin ilgisini çekmek zor olacaktır.

Medikal turizmde çeviri ve makale hizmetinde şu noktalara dikkat ediyoruz;

 • Alanında Uzman Makale Yazarlarının Kaleminden Çıkan İçerikler

Medikal çeviri ve makale yazımında kaliteli, doyurucu, nitelikli ve doğru bilgi çok önemlidir. Sağlık çok hassas bir konu olduğu için hastalar seçim yapmadan önce her ayrıntıyı bilmek isterler. Medikal turizm hizmeti veren sağlık kuruluşlarına alanında uzman makale yazarlarının kaleminden çıkan içerikleri sunuyoruz.

 • Anahtar Kelime ve Rakip Analizi

Medikal çeviri ve makale yazımı yaparken potansiyel kitlenin Google üzerinde arattığı anahtar kelimelere odaklanmak gerekir. Bir makalenin sadece bilgi barındırması yetmez. Bunun için rakiplerden daha nitelikli içerikler oluşturmak için rakip analizi yapıyoruz. Ayrıca yazılacak konu hakkında detaylı anahtar kelime analizi yapıyoruz. Anahtar kelime analizinde aranma hacmi yüksek, rekabet oranı düşük anahtar kelimeler, uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanılıyor.

 • SEO Kriterlerine Uygun Çeviri ve Makale Yazımı

Medikal çeviri ve makale yazarken arama motoru optimizasyon (SEO) kriterlerine uygun makale yazımı yapıyoruz. Arama motoru algoritmaları konusunda deneyimli içerik yazarlarımız anahtar kelime kullanım oranı, alt başlık kullanımı, anahtar kelime dağılım oranı, özgünlük gibi tüm unsurları dikkate alarak çeviri ve makale yazım hizmetini gerçekleştiriyor.

 • Kaliteli, Nitelikli ve Bilgi Odaklı İçerikler

Sağlık turizmi konusunda seçim yapmak isteyen hastalar öncelikle detaylı bilgi almak isteyecektir. İçerik ihtiyacınız olan konularda öncelikle detaylı bir araştırma yapıyoruz.  Hedef kitlenizin anlayabileceği kurumsal bir dilde kaliteli, nitelikli ve bilgi odaklı içerikler hazırlıyoruz. İçerik uzunluğu konunun kaynak durumuna göre belirleniyor.  İçeriği okuyan kişiye verdiğiniz hizmet ve yapılacaklar hakkında her noktayı detaylıca anlatıyoruz. Tüm içerikler ilerleyen dönemde geliştirmeye ve güncellemeye açık şekilde yazılıyor.

 • Hizmet Yazısı, Tanıtım Yazısı ve Blog İçerikleri Yazımı

Medikal turizm konusunda ihtiyacınız olan her alanda istediğiniz içerikleri oluşturuyoruz;

 • Hizmet Yazısı:  Sağlık kuruluşunda verilen hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler veren ve kullanıcıları hizmeti satın almaya yönlendiren içeriklerdir.
 • Tanıtım Yazısı: Web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilmesi için farklı web siteleri ve platformlarda kurumunuzu tanıtan nitelikli içeriklerdir.
 • Blog Yazısı: Hedef kitlenize çalıştığınız alan hakkında bilgi veren, hasta kitlenizin marka güvenini oluşturacak, sektörünüzde en güncel konuları barındıran ve düzenli olarak web sitenizde paylaşılan içeriklerdir.

Hizmet yazısı, tanıtım yazısı ve blog içerikleri dışında “Nedir, nasıl yapılır?” gibi bilgi odaklı içeriklere de yer veriyoruz.

Medikal Turizmde Çeviri ve Makale Yazımı Ne Kazandırır?

Medikal turizmde Türkiye; Avrupa, Asya ve Ortadoğu ülkelerinden yoğun olarak turist çekmektedir.  Dünyada medikal turizm alanında ilk 10 ülke içinde yer alan Türkiye’de yer alan özel sağlık kuruluşları medikal turizm çeviri ve makale yazımı hizmeti ile daha fazla turist çekebilirler.

Medikal turizmde çeviri ve makale yazımı işletmenize şunları kazandırır;

 • Hedeflediğiniz ülke ve lokasyonda yaşayan potansiyel müşterilerinize direkt olarak ulaşabilirsiniz.
 •  Arama motoru sonuç sayfalarında istediğiniz dil, konu ve anahtar kelimelerde en üst sıralarda yer alabilirsiniz.
 • Sağlık sektöründe sizinle aynı alanlarda hizmet veren rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.
 • Kaliteli ve ilgi çekici içeriklerin bulunduğu, organik ziyaretçi oranı her geçen gün yükselen bir web sitesine sahip olabilirsiniz.
 • Dünyanın her yerinden medikal turizm hizmetleriniz kapsamında daha fazla turist çekebilirsiniz.
 • Arama motoru optimizasyonu çalışmalarınız için en verimli ve kaliteli içeriklere sahip olabilirsiniz.

Medikal turizm alanında hizmet veriyorsanız kurumsal, kullanıcı deneyimi yüksek ve kaliteli bir web sitesine sahip olmalısınız. Web siteniz sayesinde mesafe önemli olmaksızın her ülkedeki potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Web sitenizde yer alan kaliteli içerikler ve çeviri yazıları sayesinde gelirlerinizi arttırabilir ve medikal turizm alanında ülkemizi daha üst noktalara taşıyabilirsiniz. Profesyonel ve SEO konusunda deneyimli içerik yazarlarımız tarafından oluşturulacak medikal turizm çeviri ve makale yazıları için bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir