paravan blog

İnternet ortamında web sitelerinin temel amacı arama motorlarında üst sıralara çıkmaktır. İnsanlar için ulaşılabilir olma anlamında birtakım çalışmalar yapmalısınız. Bu çalışmalar çok farklı kanallar üzerinden yapılmaktadır. Site içinde ya da site dışında birçok çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemlerden biri paravan blog açmaktır. Bakalım paravan blog nedir?

Öncelikle arama motorlarında üst sıralara çıkmak için belli anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Bunun için web siteniz sürekli olarak aktif olmalıdır. Bunun için belirlediğiniz anahtar kelimelerde sürekli olarak içerik üreterek bir takvim üzerinden paylaşmalısınız.  Analizlerinizi yapabilmek için bazen doğal backlinklere ihtiyacınız var. İşte bunun için paravan blogları kullanabilirsiniz. Bu blogların ne olduğunu kısaca sizlere anlatalım;

Paravan Blog Nedir?

Paravan blog; web sitenizdeki sayfalara yönelik oluşturduğunuz blog sayfalarıdır. Bu çalışmalar daha çok  Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılmaktadır. Bu servisler isteğinize bağlı olarak ücretli ya da ücretsiz olarak da kullanılabilir. Büyük firmalar daha çok kendileri hosting ve domain alarak paravan bloglar oluşturmaktadır.  Ücretsiz şekilde açacağınız paravan bloglarda profesyonel içerik üretmeniz şarttır. 

Ana sitenize yüklenmek her zaman doğru bir davranış değildir. Bu yüzden de backlink alarak arama motorlarındaki sıralamanızı arttırmalısınız. Ana sitenizin popülerliğini arttırmanız bu siteler üzerinden gerçekleşir. Öncelikle sizlere bu web sitelerini neden açmanız gerektiğini anlatacağız.

Neden Paravan Blog Açılır?

Bir web sitesinin tanıtımı olmazsa düzenlenmesinin bir anlamı yoktur. Bu yüzden temel amaç potansiyel ziyaretçileri siteye çekmektir. En çok ziyaretçi gelen yol da arama motorlarıdır. Bu yüzden de arama motorları üzerinden trafik çekmeniz gerekmektedir. Bunu sağlamak adına da paravan blog kullanabilirsiniz.

Web sitenizi tanıtmak için kendi web siteniz özelinde yaptığınız her çalışma sizin için olumlu sonuçlanmayabilir. Bu yüzden paravan site açarak web sitenize doğal bir backlink inşası yapabilirsiniz. Google sizi destekleyen çeşitli kanallar olmaması durumunda web sitenizi süt sıralara çıkarmamaktadır. Bu yüzden web sitenize güçlü referanslar oluşturmak için de elinizi taşın altına koyarak kendiniz çalışmalısınız Oluşturacağınız bir paravan blog üzerinden web sitenize istediğiniz sonuçları verebilirsiniz.

Paravan sitelerinizde başka yazılar da paylaşarak reklam yapıyor gibi gözükmezsiniz.  Ayrıca bu siteler ana web sitenizle aynı kategoride hizmet veren siteler olacaktır. Böylece web siteniz kısa süre içinde istediğiniz yere gelebilir. Bu çalışmalar son derece profesyonel bir şekilde mümkünse uzman desteğiyle yürütülmelidir.

Paravan Blog Nasıl Yapılır?

Paravan bir blog sahibi olabilmek için öncelikle yapmanız gereken ücretli ya da ücretsiz bir blog seçimi yapmaktır.  Genel olarak bu çalışmalarda ücretsiz servisler tercih edilmektedir. Bu servisler kurulum yaparken sizlerden ücret talep etmez.  Paravan blog açarken blogger.com, blog.com gibi popüler kanalları kullanabilirsiniz. Burada gerekli kurulumları yaparak içerik paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Ücretli paravan blog kuracaksanız da web sitenizi için hosting ve domain almanız gerekir. Sonrasında gerekli tasarım ve tema çalışmalarını yaparak bir web sitesi mantığı ile içerik paylaşabilirsiniz. Paravan blog yapmak için web sitesini oluşturarak düzenli içerik girişi yapmak yeterlidir. Bu site özgün ve farklı bir temaya sahip olmalıdır.  Ayrıca A class ya da C class ip adresine sahip olması önerilmektedir. Ayrıca sitelerde tanıtım yazılarından ziyade bilgi veren ve hedef kitlenizi çekecek kaliteli içerikler paylaşılmalıdır. 

Paravan Blog Hizmeti Neleri Kapsar?

Paravan blog sitelerinde uygulanacak çalışmalar bir web sitesi için yapılan çalışmalardan farksızdır. Paravan bloglarınız için yapılacak çalışmalar şöyle sıralanabilir;

  • Site Kurulumu

Paravan blog hizmetinde öncelikle web sitesinin kurulum süreci vardır.  Çalıştığınız SEO ajansı ya da SEO uzmanı sizin tercihinize göre ücretli ya da ücretsiz olarak alan adını alır. Sonrasında gerekli kurulum işlemleri yapılır. Farklı ve özgün bir tema belirlenir. Web sitesinin tasarımı SEO’ya uygun olarak yapılır.

  • Site İçi ve Site Dışı Optimizasyon

Paravan siteleriniz için de SEO uyumu çok önemlidir. Bu yüzden web sitenizin detaylı site içi optimizasyon çalışmaları yapılacaktır. Tüm detaylar arama motorları kriterlerine uygun hale getirilir. Sonrasında web siteniz için dış kaynaklı backlink alım çalışmaları gerçekleşir. Optimizasyon sürecinde ise ana sitenize zarar vermemesi için spam durumuna düşülmemesi için gerekli analizler ve çalışmalar yapılmaktadır. Bu süreçte bölgesel SEO çalışmaları da yapılır.

  • Kaliteli İçerik Paylaşımı

Web siteniz için en önemli detay kaliteli içerik paylaşımıdır. Düzenli olarak kaliteli içerikler paylaşılmalıdır. Paravan siteniz için düzenli şekilde sektörünüzle ve ana sitenizle alakalı içerikler oluşturulur. Bu sayede arama motorlarında daha iyi yerlere gelmesi sağlanır. Görsel ve multimedya içerikleri optimizasyonları da yapılır. 

  • Backlink Oluşturma

Paravan sitenizde belli bir başarı yakaladıktan sonra ana sitenize referans olma zamanı geldi. Bu süreçten sonra düzenli olarak paylaşılan içerikler üzerinden asıl siteniz için backlinkler oluşturulmaktadır. Ücretsiz olarak elde ettiğiniz hitler web sitenizin iyi yerlere gelmesini sağlamaktadır.

  • Anahtar Kelime Analizi

Paravan sitelerde en önemli detay anahtar kelimelerdir. Doğru araçlarla anahtar kelimeler belirlenir. Ana sitenizi destekleyecek, ürün ve hizmetlerinizi tanıtacak anahtar kelimeler belirlenir ve bu süreçte rakip analizleri de yapılır. Anahtar kelimeler belirlendikten sonra içerikler oluşturulur.

  • Reklam Çalışmaları

Web sitenizin reklam bütçesi kapsamında Google, sosyal medya ve diğer kanallar üzerinde tanıtım çalışmaları yapılır. Bunun için belirlenen en etkili reklam çalışmaları yürütülür. Tabii reklam çalışmalar tamamen sizin isteğinize ve bütçenize bağlıdır. Bu çalışmalarınız profesyonel şekilde yürütülür. Böylece en kısa süre içinde paravan site üzerinden de hem web sitenizin reklamını yapabilir hem de gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Bu çalışma yöntemi güvensiz backlinklere takılma korkusuyla uğraşmaktan çok daha faydalı olacaktır.

 

*İçerik bilgi verme amaçlıdır, PBN ( paravan blog yapılanması) tarafımca desteklenmemektedir.

Kaynakça:

S.S.S

Paravan Blog Linki İşe Yarar Mı ?

Paravan bloglardan alacağınız backlinkler eğer paravan sitelerin kalitesini de yeteri kadar arttırırsanız işe yarayacaktır.

Paravan Bloga Ne Kadar Yazı Eklemek Gerekiyor ?

Paravan blogunuza konuyla ilgili kapsamlı ve kaliteli içerikler eklemeniz gerekmektedir. Sayı vermek doğru olmayacaktır.

Paravan Blog mu Backlink Almak Mı ?

Eğer sektörünüz ile ilgili backlink alabileceğiniz kaynaklar yoksa paravan blog açmayı deneyebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir