Piramit SEO tekniği

Arama motorlarında ön sıralarda yer almak, daha çok kullanıcıya ulaşım, dönüşüm elde etmek bakımından önemlidir. Arama motorlarında ön sıralarda yer almak için gerçekleştirdiğimiz SEO uygulamalarının ise farklı türleri bulunur. Piramit SEO Tekniği gibi teknikler, daha verimli sonuçlar elde etmemizi sağlar ki, kaliteli SEO sonuçlarına ulaşmak için strateji belirlerken, yöntemler hakkında bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

Piramit SEO tanımını yaparken, arama motoru optimizasyonunu kısaca özetlemek gerekirse; bu uygulamalar; web sayfanızın arama motorlarında iyi sonuçlar elde edebilmesi ve sıralamada ön sıralara gelebilmenizi sağlar demek mümkündür. Google, Yani, Yahoo gibi arama motorlarında ziyaretçi kaydetmeniz ise; belirleyeceğiniz stratejilerle ortaya konulabilir. Bu stratejik hamleyi ise farklı seo çalışmaları ile gerçekleştirebilirsiniz.

En verimli seo tekniklerinden birisi de piramit seo tekniğidir. Piramit seo tekniğinin 4 farklı adımı bulunmaktadır. Bu adımları tek tek uygulamanız halinde piramit seo tekniğinin sağlayacağı verimi web sayfanızda görebilirsiniz. Arama motorlarında yakalayabileceğiniz başarı piramit seo tekniği ile sağlanabilir.

SEO stratejisi seçimi ve uygulama; uzmanlık gerektirir. Bu noktada eğer ileri seviye bilgi sahibi değilseniz, yapacaklarınız size faydadan çok zarar getirebilir. Piramit SEO’da karmaşık tekniklerden bir tanesidir ve uzman tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle konuyu bir uzmana devretmeniz hem zaman kaybını, hem de işlemin niteliklerini olumlu yönde etkiler.

Piramit SEO’ da Tasarım ve İçerik

Web sitenizin kullanıcılara sağladığı kullanıcı deneyimi bu noktada çok önemli. Öncelikle kullanıcılarınızın web sitenizde bulunma zamanını ölçmelisiniz. Seo raporlarınızda kullanıcınızın sitenizde ne kadar süre kaldığını analiz etme imkânınız var. Bu noktadan sonra da sayfanızda iyileştirme çalışmalarına öncelik vermelisiniz. Kullanıcılara yaşatacağınız olumlu deneyim sayfa başarınızı yakından etkileyecektir. Rahatça sitenizi kullanabilen kullanıcıların size olan ilgileri artacaktır. Kullanıcıların web sayfanızı kolayca kullanabilmesi için birtakım güncellemeleri de gerçekleştirmeniz gereklidir.

İnternet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu mobil optimizasyonunu sağlayan web siteleri daha fazla ziyaretçiye ulaşabiliyor. Bu nedenle kullanıcıların olumlu geri dönüşlerin, alabilmeleri için kesinlikle mobil optimizasyonunuzu gerçekleştirmeniz gereklidir. Yüksek sıralamalara sahip olabileceğiniz bir başka nokta ise; web sitesi içeriklerinizin Google’ a uygun olmasıdır. İçerik kalitenizi ise; Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcısı, KWfidner, Moz ve Hemingway Editör gibi programlardan destek alabilirsiniz. İçerik kalitenizi arttırmanız kullanıcılarınızın web sayfanızda aradıklarını bulmalarına yardımcı olacaktır. Bu iyileştirme çalışmaları sayesinde; kullanıcıların web sayfanızda kalma süresi istatistikleri de artacaktır.

Piramit Seo’ da Anahtar Kelime Seçimi

Google arama sonuçlarınızı denetlerken, yaptığı bu analizi anahtar kelime eşleştirmeleri ile gerçekleştirir. Web sayfanızı oluştururken, içeriklerinizi planlamaya başlamadan önce mutlaka anahtar kelime analizi yapmanız gereklidir. İnternet kullanıcılarının, hazırlayacağınız içeriğin konusu ile alakalı, Google’ da en çok hangi kelimeyi arattığını araştırmanız gereklidir. Bunun yanı sıra yardımcı anahtar kelimeler de tercih edebilirsiniz.

Kullanıcıların içerik konunuzu ararken, hangi kelime ya da kelime gruplarını arama motoruna yazacaklarını tahmin etmeniz gereklidir. Arama esnasında kolay ulaşılabilir olmak için başlık seçiminiz de oldukça önemli. Web sayfanızı oluştururken; içerik başlığınızı, URL eklentinizi, meta açıklamanızı, içerik konusuna uygun çok aranan anahtar kelimeleri planlayarak sayfanızı optimize edebilirsiniz. Bu sayede piramit seo tekniğinin ikinci aşamasını da oluşturmuş olursunuz.

Piramit SEO’ da Bağlantı

Web sayfanızın giderek iyi bir sırlamaya girmesi için iyi bağlantılara sahip olmanız gereklidir. Bu sayede web sayfanızın seo etkisini güçlendirirsiniz. Google, pratikte bu uygulama sayesinde şu an tüm internet kullanıcılarına ulaşabiliyor. Seo uygulamalarında iki çeşit bağlantı bulunmaktadır. İyi bağlantı teknikleri ve kötü bağlantı teknikleri. İyi bağlantılara beyaz şapka, kötü bağlantılara ise siyah şapka seo denilmektedir. Piramit seo tekniğinde sizin uygulayacağınız strateji; beyaz şapka seo tekniğidir. Kötü bağlantı stratejileri genellikle kötü amacı seo çalışmalarında, rakiplerin birbirini manipüle etme amaçlı kullandıkları bir taktiktir.

İyi bağlantı stratejisi; arama motorlarını teşvik etmek amaçlı kullanılmaktadır. Bu teknik sayesinde; blog sayfaları, video, kaliteli içerik oluşturma gibi etkenler, size verim sağlayacaktır. İyi bağlantılar kullanmanız, yardımcı web sayfalarının da size ziyaretçi kazandırır. Farklı web sayfalarında içeriklerinizin bulunması, sosyal medya paylaşımlarında bağlantı eklemeniz gibi birçok şekilde sağlıklı bağlantı eklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede farklı birçok alandan ziyaretçi çekebilirsiniz.

Piramit SEO’ da Sosyal Medya Çalışması

Arama motorları, web sitesi değerlendirmelerinde çok sayıda kritere başvurmaktadır. Farklı alanlarda yakalayacağınız başarı neticesinde; Google sizi değerlendirmeye almaktadır. Web sayfalarının seo çalışmalarında artık sosyal medya içerikleri de önemli ölçüde yer ediniyor. Özellikle sosyal medya kullanıcılarının sayısının artması, iyi bağlantı tekniği ile birleşince; doğal yollarla ziyaretçi kazanmanızı kolaylaştırıyor.

Google’ da bu konuda sosyal medyadaki başarınıza dikkat ediyor. Facebook, İnstagram, Pinterest, Linkedln, Twitter gibi sosyal medya platformlarında kazanacağınız beğeni, yorum gibi etkileşimi arttıracak faaliyetlerinizdeki başarınız Google’ un dikkatini çekmeye yetiyor. Bu alanlarda gerçekleştireceğiniz etkileşimler piramit seo tekniğinde başarı yakalamanızı sağlayacak. Adımdır. Tüm bu adımları dikkatle yerine getirmeniz, seo uygulamanızı başarılı kılacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir