Sağlık turizm acentası,  farklı ülkelerden tedavi olmak adına ülkemize getirilen hastaların seyahat, tedavi sürecini planlayan ve her noktayı organize eden firmalardır. Türkiye sağlık turizmi alanında dünyanın en çok tercih edilen ülkeleri arasındadır. Ülkemizde modern teknolojilerin kullanılması, başarılı cerrahların olması, tedavilerin başarı oranı yüksek olması, tedavi maliyetlerinin düşük olması ve turizm acentalarının profesyonel çalışması sağlık turizmi başarısını arttırmaktadır.

Ülkemizde sağlık turizmindeki başarının mimarı bu alanda faaliyet gösteren turizm acentalarıdır. Sağlık turizmi acentalarının para kazanabilmesi için kullanması gereken birçok yöntem vardır. Öncelikle başka ülkedeki potansiyel turistlere ulaşabilmek için dijital kanalların kullanılması gerekir.

 Sağlık turizm acentalarının para kazanmasını sağlayacak bazı yöntemlerden bahsedeceğiz;


 Yabancı Dilde Web Sitesi

Sağlık turizm acentalarının faaliyet alanı farklı ülkelerdir. Yurtdışında hedeflenen ülkeye yönelik yabancı dilde web sitesine sahip olmak önemlidir. Özellikle İngilizce dilde web sitesi olması önemli bir seçenek olacaktır.

 Profesyonel bir web sitesine sahip olmak önemlidir. Kullanıcı deneyimi yüksek, sağlık turizm etkinlikleri hakkında detaylı bilgileri barındıran, mobil uyumlu ve SEO uyumlu bir web sitesi için profesyonel destek alınmalıdır.

Yabancı Dilde SEO Çalışması

Sağlık turizmi konusunda faaliyet gösteren acentaların daha fazla müşteri çekmesi için hedeflediği bölgede arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması gerekiyor. Bunun için de yabancı dilde profesyonel arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışması desteği alınmalıdır.

Arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için bir SEO ajansı ile çalışılabilir. Sağlık alanında deneyimli bir ajansla çalışarak daha fazla kişiye ulaşılabilir.

Sosyal Medya Çalışmaları

Sosyal medya, dünyada sınırları kaldıran en önemli unsurlar arasındadır. Sosyal medya uygulaması üzerinden potansiyel müşterilere kolayca ulaşılabilir. Sağlık turizm ajansları para kazanabilmek için her türlü sosyal medya platformlarında kurumsal bir işletme hesabına sahip olmalıdır.

Sosyal medya hesabı açma ve hesap yönetimi konusunda destek alınabilir. Sosyal medya uzmanları ile müşteri kitlesine ulaşılabilir, etkileşim oranı arttırılabilir ve marka bilinirliği arttırılabilir. Sosyal medya reklamları sayesinde geniş müşteri kitlelerine ulaşılabilir.

Google Reklamları

Google reklamları arama motoru sonuçlarında üst sırada çıkmak ve yükselmek için çok etkili bir stratejidir. Turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler Google reklamları sayesinde rakiplerinin önüne çıkabilir.

Google reklamları için doğru anahtar kelime seçimi, doğru bütçe ayarlama ve dönüşüm oranlarının yükseltilmesi önemlidir. Bunun için profesyonel destek alınmalıdır. Google reklamları sayesinde SEO çalışmaları da desteklenebilir.

Uluslararası Turizm Toplulukları Üyeliği

Sağlık turizmi ve genel turizm alanında faaliyet gösteren uluslararası topluluklar bulunmaktadır. Bu topluluklara üye olan turizm acentalarına güven daha fazla olacaktır.  Marka güvenini oluşturma ve marka bilinirliğini arttırma için uluslararası topluluklara üyelik gerçekleştirme ve etkinliklere katılma önemli bir stratejidir.

Popüler Rezervasyon Sitelerine Üyelik 

Sağlık turizmi alanında bir araştırma yapan ve hizmet almak isteyen hastalar öncelikle dünyada popüler olan rezervasyon sitelerini ziyaret etmektedir. Burada gerçek kullanıcı deneyimleri sayesinde tercihini belirlemektedir. Daha fazla sağlık turisti çekerek para kazanabilmek için acentalar popüler rezervasyon sitelerine üye olabilirler.

Deneyimli Hekimlerle  İşbirliği

Türkiye’de estetik uygulamalar başta olmak üzere her alanda çok deneyimli hekimler görev yapmaktadır. Sağlık turizmi alanında daha fazla tercih edilen deneyimli hekimlerle çalışmak sağlık turizmi acentalarına daha fazla kazandırır. Her alanda deneyimli hekimlerle çalışmak daha fazla sağlık turisti çekmeye yardımcı olacaktır.

Popüler Sağlık Kuruluşlarıyla Çalışma

Türkiye’de belirli ülkelerden gelen turistlerin en çok tercih ettiği sağlık kuruluşları bellidir. Bu yüzden hedeflenen ülkeye göre en popüler sağlık kuruluşlarıyla çalışarak daha fazla para kazanılabilir.  Bunun için profesyonel hizmet vermek çok önemlidir.

İçerik Pazarlama 

Sağlık turizmi faaliyetlerine başvurmak isteyen hastalar seçim yapmadan önce internet üzerinden yoğun bir araştırma yaparlar. Bu yüzden sağlık turizm acentaları daha fazla müşteri çekebilmek için kaliteli, ikna edici ve doygun içerikler oluşturmalıdır. Sosyal medya ve web sitesi üzerinden içerik pazarlama konusunda profesyonel destek alınabilir.

İndirim Fırsatları

Sağlık turizmi alanında daha geniş bir kitleyi çekebilmek için özel indirim fırsatları yaratılmalıdır. Kişiye özel indirimler sağlayarak daha fazla para kazanılabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir