sağlık ve medikal turizm firmaları

Hem ülkemizde hem de dünyada sağlık turizmi ile alakalı gelişmeler ve istatistikler hakkında pek çok bilim adamının yayınladığı kitaplar var. Bu kitaplardan öne çıkanları sizlere tanıtmak isteriz. Genel odak noktanın Türkiye olarak belirlendiği sağlık turizmi kitaplarını okuyarak sağlık ve sağlık turizmi ile alakalı verileri öğrenebilirsiniz. 

Dilaver Tengilimoğlu – Sağlık Turizmi

İlk baskısı yoğun ilgi gören kitap 2017 yılında ikinci baskıya girerek piyasada kalmaya devam ediyor. Stoklardaki durumu bitmek üzere olan kitabın üçüncü baskısının da yapılacağı ümit ediliyor. Ülkelerin sağlık kuruluşlarını, ekonomi – sağlık ilişkilerini ve hangi ülkenin sağlık turizminde daha iyi olduğuna dair pek çok veri paylaşılıyor. Her yıl modernize edilen sağlık sistemlerinin vatandaşlar tarafından ne ölçüde kullanıldığı, hangi tetkik ve tedavinin hangi ülkede daha uygun olduğu gibi bilgilerin de yer aldığı kitap sadece 23 TL. 

Daha fazla bilgi ve kitabı satın almak için kullanabileceğiniz adres: https://www.amazon.com.tr/Sa%C4%9Fl%C4%B1k-Turizmi-Kolektif/dp/6054627287

Sağlık Turizmi: Teori ve Politika

İki yazarın birleşerek yazdığı bir kitap olup Eylül 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Sağlık turizmine politika odaklı bakışlar eşliğinde zengin bir inceleme yapılmış. Eserin kaleme alınmasını sağlayan Zişan Korkmaz Özcan ve Vahdettin Aydın ülkelerin genel sağlık sistemini ve fiyat yelpazesini araştırmış. Ülkelerin vatandaşlarının pahalı sağlık sistemleri nedeni ile yakın ya da uzak ülkelere giderek sağlık sisteminden yararlanışını da yansıtan kitap sağlık sisteminin yanı sıra kamu yönetim politikalarını da kitapta belirtmiş. 

Kitap hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve satın almak için:

https://www.amazon.com.tr/Sa%C4%9Fl%C4%B1k-Turizmi-Teori-ve-Politika/dp/6055100576

Türkiye ve Dünyada Sağlık Turizmi – Medikal Turizm

Detay Yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüş olan kitabın yazarı Şevket Yirik’tir. Kitap işlenirken dört bölüme ayrılmıştır. İlk bölümde temellere dair genel veriler işlenmekte olup sağlık turizminin daha iyi bir tedavi için araştırma ve arayışlarda bulunulduğunu betimlemiştir. İkinci bölümde sağlık turizmini; ekonomik ve teknolojik gelişmeler altında inceleme altına alan kitap sektöre dair yaşanan küresel problemleri kaleme almıştır. Kitabın üçüncü safhasında medikal turizme dair vatandaşların ilgi ve beklentileri, dünya genelinde yaşanan medikal pazarlama yükselişlerini ve medikal sektörün yetersiz dağıtım ağını ele alarak derin bilgilendirmelerde bulunmaktadır. Son ve dördüncü bölümde ise ülkemizi odak noktası olarak belirlemiştir. Bu bölümde sağlık sistemimizin bulunduğumuz bölgedeki güçlü ve zayıf taraflarını ele almıştır. Kitap 16.80 TL’dir.

Daha fazla veri ve satın almak için:

https://www.idefix.com/Kitap/Turkiye-ve-Dunyada-Saglik-Turizmi-Medikal-Turizm/Sevket-Yirik/Egitim-Basvuru/Saglik/Geleneksel-Saglik-Yontemleri/urunno=0000000643572

Sağlık Turizmi: Saadet Pınar Temizkan

256 sayfadan oluşturulan kitap normal kitap boyu standartlarına sahiptir. Kitabın içeriğine dair tanıtımında ise şu ifadelere yer verilmiştir; turizme dayalı birey eğitimlerinde, sağlık turizmine dair araştırma ve incelemelerde, sektöre dair genel bakış ve kamu sektörüne dair otoriter yönetim gruplarının ilgili çalışma ve incelemelerinde bir tür başvuru kaynağı olarak ifade etmiş ve bilgi açısından önemli bir yeri olabileceğini belirtmiştir. 2015 yılında yayın hayatına geçen kitabın güncel fiyatı ise 20 TL’dir.

Satın almak için ilgili adres satırı:

https://www.hepsiburada.com/saglik-turizmi-saadet-pinar-temizkan-p-KDETAY89200?

Sağlık Turizmi: Turizm İşletmeciliği – Genel Turizm

Yine Dr. Saadet Pınar Temizkan tarafından kaleme alınmış eserlerden biri olup 252 sayfa halinde oluşturulmuştur. İkinci hamur kalitesine sahip olup boyutları 16 x 24’tür. Sağlık turizmindeki gelişmeler ve ülkelerin bu turizmden elde ettiği milyarlarca dolarlık pasta payının daha da artmasından dolayı hem devletlerin hem de özel sağlık kuruluşlarının dikkatini çekerek daha fazla yatırım yapıldığını ifade eden kitabın fiyatı 17 TL’dir. Küresel sağlık turizmi payından daha fazla para kazanabilmek, turizmin sektörünün daha fazla ilerlemesini sağlamak için turizmcilerin sağlık turizmine daha fazla yönelmesi gerektiği konusunda ilerleyen eser sağlık turizminde kullanılacak personellerin de eğitimli ve teknik donanıma sahip sağlık çalışanları olması hususunun altını çizmektedir. 

Satın almak için:

https://www.detayyayin.com.tr/urun/saglik-turizmi

Sağlık Turizmi El Kitabı: IPSA Derneği

Dr. Dursun Aydın tarafından kaleme alınmıştır. IPSA derneği tarafından ücretsiz olarak sunulmuştur. E-kitap formatında aşağıda verilen linkten okuyabilir ya da bedelsiz indirebilirsiniz. Kitabın ele aldığı ana konu başlıkları şu şekildedir;

 • Yaylalar
 • Ulaşım
 • Sağlık Turizminde Etkili Olan Potansiyel Şehirlerimiz
 • Ülkemizin popüler yemek kültürü ve alışveriş kültürü
 • Türkiye’nin sağlık sistemi ve kuruluşları
 • Termal turizm odaklı çalışmalar, tesisler, sağlık turizmine etkisi
 • Yaşlı ve engelliler için ayrıştırılmış özel sağlık turizmi kategorileri

Okumak – indirmek için: https://www.detayyayin.com.tr/urun/saglik-turizmi

Sağlık Turizmi ve Milletlerarası Tıp Hukuku Mevzuatı

2018 yılında piyasaya sürülmüş olan kitap toplam 1314 sayfadan oluşturulmuştur. Ciltli kapağı ve ikinci hamur kağıt kalitesine sahiptir. Yazarı Ayfer Uyanık olup Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesidir. Kitabın ana başlıkları aşağıdaki şekilde sıralanmıştır;

 • Milletlerarası Sağlık Turizmi ve Tıp Sözleşmeleri
 • Kanunlar, Yönergeler, Mevzuatlar, Genelgeler
 • Yönetmelikler
 • Tebliğler
 • Tüzükler
 • Kararlar

Her bir ana kategoriyi detaylıca işleyen eser zengin bir bilgi kaynağı niteliği taşımaktadır. Fiyatı 73 TL’dir. Ülkemizdeki sağlık turizmi ile alakalı olarak sabit kılınmış kanunların olmadığını belirten kitap yabancı hastalara dair verilen hizmet ve tedavilerle ilgili pek çok yasal kaynaklı düzenlemelerin olduğunu ancak çok dağınık bir biçimde sisteme oturtulduğunu söylemektedir. Sağlık turizmine dair işlemlerin dağınık kanunlardan dolayı zorluk yaşandığını dile getiren kitap sağlık turizmi ve milletlerarası tıp hukukuna dair pek çok bilgiyi bir arada sunmayı başarmıştır. 

Kitabı satın almak isterseniz: https://www.kitapgezegeni.com/saglik-turizmi-ve-milletlerarasi-tip-hukuku-mevzuati

Sağlık Turizminde Pazarlama Değişkenlerine Bir Bakış ve İstanbul Örneği

17 TL olan kitap 2012 yılında piyasadaki yerini almıştır. Sağlık ve turizmi iç içe geçirilmiş konular bütünü olarak değerlendiren kitap tanıtımında; hem sağlık hem turizmi önce ayrı ayrı sonra bir arada ele alınmış ve hemen ardından Türkiye ve dünyada sağlık turizmi pazarına dair verilerin paylaşıldığı alanlara yer verilmiştir. Ülkemizin gözbebeği İstanbul’un dünya sağlık turizmi açısından önemi, ne kadar sağlık turizmi çektiğine dair pek çok veri ve istatistik raporlarının bir arada sunulduğu kitap son bölümde bu konuda pek çok tavsiyede bulunmuştur. Toplam 82 sayfa olup Sefer Gümüş ve Nebahat Polat tarafından kaleme alınmıştır. 

Kitap satın alma linki: https://www.kitap365.com/kitap/saglik-turizminde-pazarlama-degiskenlerine-bir-bakis-ve-istanbul-ornegi/54384

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir