seo hizmeti aşamları

Dijital ortamda işlerinizi büyütmeye ne dersiniz? Dijital dünyaya adım atan küçük ölçekli firmaların çok kısa süre içinde gelirlerini birkaç katına çıkardığını biliyor musunuz?  Yaptığınız işi dijital ortama taşıyarak daha geniş bir arenada çok daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz.  Tabii tüm bunları yapabilmek için profesyonel SEO hizmetine ihtiyacınız var.

Dijital dünyaya açılarak işinizi büyütmek ve çağın şartlarına ayak uydurmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek profesyonel ekibimizle tanışarak ve güçlü referanslarımızı görerek SEO hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Size özel bir SEO kampanyası ile sektörünüzde lider konuma gelebilirsiniz. 

SEO Hizmeti Nedir?

Seo hizmeti temel olarak bir web adresini geliştiren, daha fazla kitleye erişebilmesine olanak sağlayan bir çalışma tekniğidir. Seo diğer bir adıyla Google algoritması olarak nitelendirilmektedir. Tabii bu sadece Google ile sınırlı kalmayarak Bing, Yandex gibi arama motorları da bulunmaktadır. Belirlenen arama motoru algoritmasına göre çalışmaların gerçekleşmesi ve web adresinin bu algoritmaya eşleşebilmesinin şartlarından birisi de Seo hizmetidir. Genel olarak Seo hizmetini web adresinin ilk sıralara çıkabilmesine olanak sağlamak için gerekli çalışmaların yapılmasıdır.

Web Siteye SEO Çalışması Yapılmazsa Ne Olur?

Dijital dünya milyonlarca çöp web adresiyle doludur. Bu web adreslerinin hemen, hemen hepsi doğru Seo çalışması almamasından kaynaklı raflarda eskimektedir. Web adresinizin de bu sitelerin arasında olmasını istemiyorsanız, Seo çalışması yapmanız gerekmektedir. Genel olarak herhangi bir web sitesine Seo çalışması yapılmadığında karşımıza bu çıkmaktadır:

 • Web adresi algoritmayla eşleşmeyerek arka sıralarda yer alır
 • Kullanıcı kitlesi az olur veya hiç olmaz
 • Siteye ziyaretçi gelmez
 • İçerikler ve çalışmaların hepsi çöp olur
 • Gerekli hedeflerden yoksun kalırlar

Web adresinizin hak ettiği emeği almasını istiyor ve bir adım daha ileriye taşımak istiyorsanız; Seo çalışması yapmanız gerekmektedir.

SEO Hizmeti Aşamaları

SEO  anlık bir çalışma değildir. SEO çalışmaları bir süreci barındırır. Bu yüzden ekibimiz SEO hizmeti sürecinin her aşamasını sizin için özel olarak yürütür. SEO hizmetini nasıl sunduğumuz hakkında sizlere ayrıntılı bilgi verelim;

 

 • Teknik Sorunların Giderilmesi

SEO hizmetinde başarılı olabilmeniz için web sitenizin teknik olarak arama motorlarının sıralama kurallarına uygun olması gerekiyor. Web sitesi çalışmalarına başladığımız anda web sitenizi analiz etmeye başlıyoruz. 200’ün üzerinde SEO kriterine göre web sitenizin teknik alt yapısını analiz ediyoruz. Belirlediğimiz teknik sorunları ekip üyelerimizin görüşleri ve gayretleriyle kısa süre içinde gideriyoruz.  Teknik sorunlar olan web sitelerinde SEO çalışmaları istenen sonuçları vermez.

 

 • Rakip ve Mevcut Durum Analizi

SEO hizmetine başlayabilmek için sektörünüzde, web sitenize ve rakiplerinize bir göz atmamız gerekiyor. Nereden başlayacağımızı planlayabilmek için öncelikle sektörünüzün ve sizin mevcut durumunuzu detaylı olarak analiz ediyoruz. Rakiplerinizin de yaptıkları çalışmalarını derinlemesine rakip analizi ile gerçekleştiriyoruz. Rakiplerinizin başarılı olduğu alanları bilirsek öne geçebilmek için gerekli planlamaları daha etkili şekilde optimize edebiliriz. Web sitenize yönelik SEO çalışmasında yol haritasını belirlemek adına derinlemesine bir analiz yapıyoruz.

 

 • Algoritma Cezalarının Kaldırılması

Web siteniz daha önce yapılan SEO çalışmalarına bağlı olarak Google ya da diğer arama motorlarından bazı algoritma cezaları almış olabilir. Arama motorlarının hoş karşılamayacağı bir web sitesi yönetim politikası izlerseniz arama motorları sizi cezalandırır. Algoritmalara uymayan siteler en son sıralarda yerini alır.  Algoritma cezası bulunan web sitelerinde yapacağınız SEO çalışmaları verimli olmayacaktır. Bu yüzden ekibimiz öncelikle algoritma cezalarını kaldırmak için gerekli çalışmaları yürütüyor. Algoritma cezaları kalktıktan sonra gerekli tüm çalışmaları yürütmeye başlayabilirsiniz.

 

 • Görsel ve Yazılı İçerik Planlaması

Web sitenizin arama motorlarında görünür hale gelmesini istiyorsanız hedef kitlenizin size ulaşabileceği içerikler oluşturmanız gerekiyor. İçerik oluşturmadan önce de belli bir içerik paylaşım planlaması yapmalısınız. Arama motorları  sürekli aktif web sitelerini öne çıkarmak ister. Bu yüzden web sitenizde hem görsel hem de yazılı içerikler için bir planlama yapmanız gerekiyor. Doğru anahtar kelimeler ve içerik paylaşım planlaması yaparak hem arama motorlarında öne çıkabilir hem de takipçi kitlenizde bir beklenti oluşturarak etkileşimi canlı tutabilirsiniz.

 

 • İçerik Üretimi

 Web sitenizin SEO çalışmalarıyla öne çıkmasında en önemli süreç içeriklerdir. Web sitenizde kaliteli içerikler üretmezseniz kalıcı bir yükselme sağlayamazsınız. Yazılı, görsel, video gibi farklı içerik türleriyle internet kullanıcılarına aradıkları bilgileri vermelisiniz.  İzleyicilere aradığı bilgileri vermeyen web siteleri arama motorları gözünde güvensiz bilgi kaynaklarıdır. Bu yüzden ekibimiz web siteniz için doygun, işlevsel, uzun ve kullanıcı odaklı içerikler oluşturulmasında sizlere destek oluyor.

 

 • Optimizasyon

SEO süreci hem site içinde hem de site dışında belirlenen bir plana göre yapılan optimizasyon çalışmalarının birleşiminden meydana gelir.  Firmanızın arama motorlarında ön plana çıkabilmesi için gerekli optimizasyon çalışmalarını sizin adınıza yürütüyoruz.  Yürüttüğümüz optimizasyon çalışmalarının tamamı sayesinde arama motorlarının sonuç sayfalarında ön plana çıkmanıza yardımcı oluyoruz.

Google’da Üst Sıralara Çıkmanız İçin Yapılacak Çalışmalar

SEO hizmetinin en temel amacı Google’da üst sıralara çıkmaktır. Google’da ön sıralara çıkmanıza yardımcı olacak doğru SEO adımlarınızı kreatif ekibimiz sayesinde öğrenebilirsiniz. Google’da üst sıralara çıkmanızı sağlamak adına ekibimiz şu konularda sizlere yardımcı oluyor;

 

 • Google Analytics, Search Console Gibi İzleme Araçlarının Kurulumu

Web sitenizin dönüşüm oranlarını görmek için Google Analytics, Google Search Console gibi araçlara ihtiyacınız var. Profesyonel ekibimiz web sitenize uygulanan SEO çalışmalarını takip edebilmeniz için gerekli tüm izleme araçlarının kurulumunu yapıyor. Bu analiz araçlarını kurarak tüm çalışmalarınızı süreç boyunca izleyebilirsiniz.


Profesyonel izleme araçları ile SEO çalışmaları hakkında eksik ve yetersiz kaldığınız tüm alanları görebilirsiniz. Ayrıca bu araçlar sizlere SEO çalışmalarınızı geliştirmek adına gerekli öneriler de sunar. Ekibimiz size rapor verebilmek ve SEO hizmetini daha verimli hale getirmek adına tüm profesyonel izleme araçlarının kurulumunu yapıyor. Böylece Google’da üst sıralara çıkmanız için tüm olumsuzluklar anlık olarak takip ediliyor.

 

 • Anahtar Kelime Analizi 

Arama motorlarının çalışma mantığı ziyaretçilerin arama deneyimi sırasında yazdıkları kelime gruplarıyla en ilgili web sitelerini en üst sırada çıkarmaktır.  Bunun için de arama motorunda arama yapan kişilerin aradıkları soruların cevabını bulabilmek adına ihtiyaç duydukları anahtar kelimeleri bilmeniz gerekiyor. Bunun için de ekibimiz profesyonel anahtar kelime analizi yapmanızda size yardımcı oluyor.

SEO hizmeti kapsamında web siteniz için yapabileceğimiz en önemli çalışmaların başında anahtar kelime analizi geliyor. Öncelikle sektörünüzde hedef kitlenizin tercih ettiği anahtar kelimeleri bulmak adına anahtar kelime analiz araçlarını kullanıyoruz. Aranma hacmi yüksek ve rekabet oranı sizin çalışmalarınıza uygun olacak anahtar kelimeleri belirliyoruz.

Anahtar kelime analizleri için ana anahtar kelimelerle birlikte ek yardımcı anahtar kelimeleri ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri de belirliyoruz. İçeriklerinizi belirlediğimiz anahtar kelimelere göre oluşturuyoruz. Sonrasında arama motoru sonuç sayfalarında öne çıkabilmeniz için anahtar kelimelerdeki durumlarınızı da takip ediyoruz.  Doğru anahtar kelimeleri bularak SE O yatırımlarınızın verimli olmasını sağlıyoruz.

 

 • Teknik SEO 

SEO çalışmalarından verim almak istiyorsanız öncelikle teknik alt yapınız doğru optimize edilmelidir. Web sitenizin teknik SEO konusundaki ihtiyaçlarını yerine getirirseniz hem ziyaretçileri çekebilir hem de arama motorlarının üst sıralarına daha kolay çıkabilirsiniz. Sizler için teknik SEO hizmetlerimiz kapsamında sitenizin açılış hızını analiz ediyoruz. Daha sonra  site hızınızı arttırmak adına gerekli optimizasyon çalışmalarını planlıyoruz. Site hızı en önemli sıralama kriterleri arasında karşımıza çıkıyor.

Web sitenizdeki görseller de arama sonuçlarında üstlerde çıkmanızı sağlıyor. Web sitenizdeki tüm görsellerin arama motoru sıralama kurallarına uygun hale gelmesini sağlıyoruz. Bununla birlikte görsellerin site hızını etkilememesi adına kalitesini koruyarak sıkıştırma çalışmalarını yürütüyoruz.

Web sayfalarınızın link yapısını arama motoru ve kullanıcı dostu olacak şekilde optimize ediyoruz. Ayrıca içeriklerinizde başlık, meta açıklaması, diğer etiketleri SEO’ya uygun optimize ediyoruz. Web sitenizin  içinde sayfalar arası bağlantıları da doğru şekilde oluşturuyoruz. Ayrıca arama motoru botlarını yönlendirecek bir site haritasına sahip olmanızı sağlıyoruz.  Web sitenizdeki hatalı sayfaları bularak gerekli yönlendirmeleri ve düzenlemeleri yapıyoruz. Web siteniz için tüm teknik SEO çalışmaları profesyonel ekiplerimiz tarafından yürütülüyor.

 

 • İçerik Üretimi 

Web sitenizin SEO çalışmalarından alınacak verimi arttırması için doğru içerikler çok önemlidir. Web sitenizde paylaşacağınız her içerik sizi hedef kitlenize yaklaştırırken arama motorlarında kalıcı olarak üst sıralara çıkarabilir. Bunun arama motorlarında öncelikle üst sıralara çıkmanızı sağlayacak içerikleri üretmenizi sağlıyoruz. Arama motorlarında blog sayfaları için içerik üreterek sektörünüzle ilgili, takipçi kitlenizin aradığı sorulara cevap verecek kaliteli içerikler oluşturuyoruz. Blog içerikleri ile sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

 Web sitenizde verdiğiniz hizmetleri de doğru şekilde anlatmanız gerekiyor. Sizin için oluşturduğumuz hizmet sayfası içerikleriyle verdiğiniz hizmetleri kullanıcı gözünde çekici hale getiriyor ve ziyaretçilerin verdiğiniz hizmeti her detayıyla tanımasını sağlıyoruz.  Bunun yanında sattığınız ürünler için oluşturulan ürün sayfalarınızdaki içerikleri de oluşturuyoruz. Ürünlerinizin satın alınabilmesi için tanıtılması gerekiyor. Oluşturduğumuz sosyal içeriklerle kullanıcılara ürünlerinizi her yönüyle tanıtıyoruz.  

Rehber yazılar da ziyaretçi kitlenizin web sitenizden ürün ve hizmetlerinize yönlendirilmesi için önemlidir. Oluşturduğumuz nitelikli yazılarla ziyaretçi kitlenizin markanıza güven duymasını ve markanızı tanımasını sağlıyoruz.  Bunun yanında web siteniz için ziyaretçilerin kalma süresini arttıran içerik türlerinden biri de video içeriklerdir. Web sitenizde profesyonel video içerikleri oluşturarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtıyoruz ve insanların web sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlıyoruz. Bunun yanında infografik gibi özel içerikler oluşturarak web sitenizin daha ilgi çekici içeriklerden meydana gelmesini sağlıyoruz.

Tüm içeriklerimiz profesyonel içerik yazarları ve içerik oluşturucu ekip üyeleri tarafından düzenleniyor. Oluşturulan tüm içeriklerle web sitenizi SEO’ya uygun hale getiriyoruz. Böylece doğru içeriklerle hedef kitlenize ulaşmanızı ve ziyaretçi sayınızı arttırmanızı sağlıyoruz.

Site Dışı Çalışmalar 

SEO çalışmalarının asıl önemli ayakları arasında site dışında yaptığımız çalışmalar geliyor. Web sitenizi SEO’ya uygun hale getirdiğimizde ve size SEO açısından kusursuz bir web sitesi teslim ettiğimizde süreç tamamlanmıyor. Web sitenizin hem arama motorlarına hem de hedef kitleye pazarlamanız gerekiyor. Bunun için de web sitenizin dışındaki tüm çalışmalarınızı doğru şekilde optimize etmeniz gerekiyor. Sizler için site dışındaki tüm optimizasyon çalışmalarını özenle gerçekleştiriyoruz. 

Web sitenizin dışında doğru adımları atabilmek adına öncelikle sizler için güçlü referanslar kullanıyoruz.  Web sitenizde kaliteli backlink sayısı ne kadar fazla olursa o derece güçlü bir bilgi kaynağı olarak kabul edilirsiniz. Sizin için kaliteli backlink bulmamız yeterli olmuyor. Bunun için backlink profilinizi sürekli takip etmemiz gerekiyor. Sizin için oluşturduğumuz backlink profilini düzenli olarak takip ediyoruz. Daha sonra kalitesi bozulan backlinkler için gerekli optimizasyonu yürütüyoruz.

Sosyal medya da SEO çalışmalarına büyük etki gösteren bir alandır. Bu yüzden birçok sosyal medya uygulaması üzerinden takipçi kitlenizle etkileşime girmenizi sağlıyoruz ve insanları web sitenize çekecek sosyal medya paylaşımları oluşturuyoruz. Sosyal medya performansınız sayesinde istediğiniz trafiği çekmede önemli bir adım atabilirsiniz.

Web siteniz için doğru reklam çalışmaları da site dışında SEO çalışmalarınızı destekleyecek bir süreçtir. Web siteniz için özel editoryal reklam paylaşımları için içerik oluşturuyoruz ve gerekli analizleri yaparak doğrudan hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak içerikler oluşturuyoruz. Reklamlar sonunda elde ettiğimiz dönüşüm oranlarını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Profesyonel SEO Hizmeti Aldığınızı Nasıl Anlarsınız?

Aldığınız SEO hizmetinin profesyonel olup olmadığını değerlendirebilmeniz gerekiyor. Bunun için SEO hizmetinizi değerlendirmenizi sağlayacak bazı bilgiler verelim;

 

 • Düzenli Raporlama

Profesyonel bir SEO çalışmasının olmazsa olmazı düzenli raporlamadır. SEO çalışmalarımız boyunca ekiplerimizle iletişim haline oluyorsunuz. Sizinle günlük, haftalık, aylık, dönemlik sürekli rapor vermeye çalışıyoruz. Yüz yüze ya da farklı iletişim kanalları üzerinden sizlere her zaman raporlar veriyoruz. Düzenli raporlamalar sayesinde web sitenizin SEO çalışmalarının ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Düzenli rapor alamadığınız bir SEO hizmeti profesyonellikten uzaktır.

 

 • Şeffaf Çalışma

SEO çalışmasının profesyonel olması için sürecin şeffaf yürütülmesi gerekiyor. Ekibimiz sizlere verdiği SEO hizmetinde her zaman şeffaf çalışır. Atılacak tüm adımlar ve yapılan işlemlerden alınan sonuçlar sizinle net olarak paylaşılır. Ayrıca  fiyat tekliflerimizde tüm detayları sizlere ayrıntılı olarak anlatıyoruz. Size birinci sıraya yerleşip kalma sözü vermiyoruz. Hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak doğru planlamaları yapıyoruz  ve her zaman sonuçları sizlere doğru şekilde açıklıyoruz.  Şeffaflık en önem verdiğimiz ilkelerin başında geliyor.

 

 • Katma Değer Sağlama

SEO hizmetinin sonucunda belli bir katma değer sağlamanız gerekiyor. Web sitenizin SEO sonunda arama motoru performansının artması, daha profesyonel bir web sitesine kavuşma gibi sonuçlar elde etmeniz gerekiyor. E ticaret yapan firmalar için ürün ya da hizmetlerinizin satış rakamlarının belirgin şekilde artması gerekiyor.  Telefon araması , e posta, mesaj gibi kanallar üzerinden etkileşiminizin de yükselmesi gerekiyor. Yani insanların size gelmesi gerekiyor.  Profesyonel SEO çalışmaları sonucunda web siteniz hedeflediğiniz yere gelirken sonuç almaya yönelik nihai amacınıza da ulaşmalısınız. Satış yapma, üye alma, indirme, form doldurma, aranma gibi istediğiniz aksiyonda artış olmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir