seo ile ilgili makaleler

Bilgi teknolojilerinin artmasıyla topluluklar ve kişiler arasındaki bilgi akışı geçtiğimiz yıllara oranla oldukça hızlı bir hale gelmiştir. Bununla beraber yanlış ya da eksik bilgiler de bu hızla birlikte internet üzerinden yayılmaya başlamıştır. Dijital pazarlama ve SEO ile ilgili konularda ise bu durum yarardan ziyade zarar verebilmektedir. Neden mi ?

  • Google her yıl yüzlerce güncelleme getirmekte,
  • Yabancı kaynaklardan elde edilen bilgilerin doğruluğu teyit edilmeden Türkçe yayınlanmakta,
  • Eski içeriklerin Google’da daha üstlerde çıkmasından dolayı geçmiş dönemlere ait bilgi ve stratejiler doğru kabul edilmekte,
  • Belirli sıralama alan içeriklerin güncellenmemesi ve üzerine düşülmemesi  gibi durumlardan dolayı SEO ile ilgili makaleler okurken dikkatli olunması gerekmektedir.

Herhangi bir SEO ile ilgili makale okuduğunuzda kuşkuyla bakmalı ( bu benim yazılarım dahil ) güncelliğini ve geçerliliğini sorgulamalısınız.

Dikkat etmeniz gerekenler;

  • Öncelikle konu ne ile ilgili olursa olsun Google’ın yayınladığı Web Yönetici Yönergelerine uymalıdır. Kısa vadede kazanç sağlayacak uygulamalar uzun vadede ummadığınız zararlar doğurabilir. https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=tr bu linkten ulaşabilirsiniz.
  • Yazının yayınlandığı veya güncellediği tarihlere dikkat etmeniz gerekmektedir. 2012 yılında yayınlanmış ve güncellenmemiş bir içeriği doğru kabul edip uygularsanız sitenizin sıralamalardan kaybolduğunu deneyimleyebilirsiniz.
  • Öne sürülen yönergelerin sektörünüz ile ilgili olup olmadığını düşünmelisiniz. Bir sayfanın minimum 1,000 kelimelik bir içeriğe sahip olmasını öne süren yazı okuduktan sonra hemen hayata geçirmemeniz gerekmektedir. “Üçgen koltuk” satıyorsanız 1,000 kelimelik içerik çok yüksek anlam ifade etmeyen bir kelimeler bütünü olacaktır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir