seo öğrenmek için kaynaklar

Eğer detaylı bir şekilde SEO öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam sizlere göre. Sizler için hazırladığımız bu içerikte, SEO hakkında derin bilgilere sahip olabileceğiniz birbirinden iyi kaynak veya bloglar bulacaksınız.

Aslında SEO alanında büyük başarıya sahip olanlar yeni gelişmeleri her zaman takip ederek bilgilerini sürekli güncelleyenlerdir.

Şunu bilmelisiniz ki bu konuda gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorsanız oldukça fazla okuma yapmalısınız. Hem de bol bol.

İnternette dünyasında SEO hakkında bilgi edinebileceğiniz belki yüzlerce bilgi kaynağı mevcuttur. Fakat karşınıza çıkan her bilgi ne yazık ki güvenilir, doğru bilgi değildir. Bundan dolayı bu konuda araştırma yaparken ince eleyip sık dokumalısınız.

İşte siz, SEO öğrenmek isteyenler için; güvenilir, doğru bilgileri sunan en iyi 10 yabancı SEO kaynağını derledik.

  • Google SEO Başlangıç Kılavuzu

https://support.google.com/webmasters/answer/7451184

Bir konuda alınabilecek en doğru bilgi, ilgili bilginin kaynağından alınan bilgilerdir. SEO konusunda da karşımıza Google çıkıyor. Yukarıda linkini verdiğimiz başlangıç kılavuzunu okuyarak SEO hakkında oldukça faydalı bilgiler elde edebilirsiniz.

Bu başlangıç kılavuzunu okuduktan sonra yapmanız gereken yine Google tarafından yayımlanan “Web Yöneticisi Yönergeleri” adlı içeriği okumanızdır. Bu içerikte Google tarafından istenilen kriterleri bulabilir buna göre sitenizi düzenleyerek SEO uyumlu bir site elde edebilirsiniz.

  • Search Engine Journal

https://www.searchenginejournal.com/

2003 yılında Loren Baker tarafından kurulan bu site SEO öğrenmek isteyenler için tam anlamıyla bir rehber konumundadır. Bu site, SEO ile ilgili haberleri, analizleri, öngörüleri ve tabi ki rehber içerikleri paylaşıyor. Düzenli olarak her gün içerik paylaşılan bu siteyi inceleyerek faydalı makaleleri okuyabilirsiniz. Böylelikle SEO yolunda güçlü bir adım atmış olacaksınız.

  • Search Engine Land

https://searchengineland.com/library/channel/seo

Yayın hayatına 2007 yılında başlamıştır ve kurucusu arama endüstrisindeki en etkili isimlerden biri olan Danny Sullivan’dır. Bu siteye giriş yaptığınızda SEO ile ilgili ip uçları, taktikler ve stratejiler bulacaksınız.

  • Search Engine Roundtable

https://www.seroundtable.com/category/seo

Barry Schwartz tarafından 2004 yılında kişisel bir blog olarak kurulan bu site şimdilerde oldukça popüler bir sitedir. Alanla ilgili güncel haberlere bu site aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  • The Moz Blog

https://moz.com/blog

SEO ile ilgili ip uçları ve öneriler alabileceğiniz bir diğer site Moz Blog sitesidir. Bu sitenin iyi yanlarından biri “Whiteboard Friday” paylaşımlarıyla alanında uzman birini her hafta misafir etmeleridir.

  • SEO Theory

https://www.seo-theory.com/

SEO öğrenmek isteyenlerin ziyaret edebilecekleri bu site, Michael Martinez tarafından 2006 yılında yayın hayatına başlatılmıştır. Bu sitede SEO işleyişinin nasıl olduğunu anlatan birçok içerik bulabileceksiniz. Fakat bu sitede paylaşılanlar yeni başlayanlar için uygun içerikler değildir.

  • State of Digital

https://www.stateofdigital.com/category/search-engine-optimisation/

Sosyal içerik gibi dijital pazarlama konusunda da içerikler sunan bu site 2010 yılında Bas van den Beld tarafından kurulmuştur. Ayrıca bu sitede sadece dijital pazarlama değil aynı zamanda SEO ile ilgili içerikler de bulabileceksiniz.

  • Search Engine Watch

https://www.searchenginewatch.com/category/seo/

Uzun soluklu yayın hayatıyla SEO, sosyal medya, içerik pazarlaması ile ilgili paylaşımlar yapan bu site 1997 yılında yayına başlamıştır.

  • Portent

https://www.portent.com/blog

Ian Lurie tarafından işletilen bu sitede SEO ve dijital pazarlama ile ilgili ip uçları ve rehber içerikler bulabilirsiniz.

  • SEMrush Blog

https://www.semrush.com/blog/

SEO, PPC ve içerik pazarlaması konularında içerikler bulabileceğiniz bu site SEO hakkında faydalı bilgiler elde edebileceğiniz içerikler sunuyor.

Sizin de amacınız SEO öğrenmek ise hazırladığımız bu listedeki siteleri ziyaret ederek doğru bilgiler elde edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir