seo paketi

SEO paketi; Search Engine Optimization olarak açılımı yapılan arama motoru optimizasyonu hizmetinin marka ve firma özelinde çeşitlenerek farklı hizmet kalemlerini barındırması temelli ortaya çıkan çeşitli hizmet seçenekleridir.

İnternet sitenizin üst sıralarda yer almasını, markanızın aramalardaki yeri ve izleniminin doğru yönetilmesini sağlayan SEO hizmeti, farklı alt hizmet kalemlerine sahiptir.

SEO paketi, ajanslar ya da uzmanlar tarafından ürün ya da hizmet; sektör ve kişisel tercihler çerçevesinde oldukça çeşitlendirilmiştir.

İçerik yönetimi, sosyal medya yönetimi, arama moturu portföy yönetimi, sıralama yükseltme desteği gibi birçok hizmet kalemi piyasada paket halinde satılmaktadır.

Öte yandan sektör ve müşteri yönelimleri baz alınarak belirlenmiş SEO danışmanlığı hizmeti paketler halinde satılmaktansa proje bazlı kapsamı hazırlanmaktadır. SEO stabil bir çalışma olmadığı için stabil paketler halinde satılmamalıdır.

SEO Paketlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) veya kısaca SEO, bir internet sitesi için artık olmazsa olmaz bir çalışma haline gelmiştir. Günümüzde, içerik konusu aynı olan, aynı ürün veya hizmetleri tanıtan, konseptleri birbirine benzeyen yüzlerce, hatta binlerce web sitesi olduğundan, her yönüyle özgün tasarlanmış siteler ön plana çıkabilmekte ve arama motorlarında daha sık görüntülenmektedir. 

Google başta olmak üzere diğer arama motorlarının arama, sorgulama ve listeleme kriterlerine uygun hale getirilmiş siteler, daha yüksek bir performans ile çalışmakta ve daha fazla ziyaret edilmektedir. Bunun yolu da şüphesiz SEO hizmetleri sunan firmalardan destek almaktan geçmektedir. Bu firmalar, müşterilerinin taleplerini ve ihtiyaçlarını farklı SEO paketleri oluşturarak karşılamaktadır. Bu noktada, SEO paketlerinin neden tercih edilmesi gerektiğini şu avantajlar ile daha iyi açıklayabiliriz.

  • Kapsamlı Hizmet Alma Şansı

SEO paketleri ile sadece bir konuda değil farklı alanlarda da hizmet alma şansı bulunmaktadır. En düşük seviyedeki bir SEO paketi dahi, site içi SEO analizi, meta analizleri, link kontrolleri, dokümantasyon desteği, anahtar kelime seçimi ve kullanımı gibi birçok konuda hizmet içermektedir. Farklı amaçlara yönelik oluşturulan SEO paketlerin de bu hizmet daha da genişleyebilmektedir. Bu nedenle, her bir işlem için tek tek uğraşmak yerine bu tür paketlerden faydalanmak en etkili yol olarak görünmektedir.

  • Hedefe Yönelik Hizmetler

Her sitenin farklı bir amacı, konsepti ve hedef kitlesi bulunmaktadır. Bununla beraber, site sahibi ya da yöneticisi olan kişi veya kurumlar, kendi hedefleri, sorunları, ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda bir SEO paketi alma şansına sahip olmaktadır. Bazı durumlarda giriş seviyesinde bir paket yeterli olurken, bütçe başta olmak üzere diğer parametrelere ve ihtiyaçlara bağlı olarak ileri düzey bir SEO paketi gerekli hale gelmektedir.

  • Her Bütçeye Uygun Seçenekler

SEO paketlerinin bir diğer önemli avantajı da her bütçeye uygun seçeneklerin olmasıdır. Bu hizmeti sunan kişi ya da firmalar, standart olarak ve başlangıçtan ileri seviyelere doğru üç veya dört adet farklı SEO paketi oluşturmaktadır. SEO ihtiyacı ola herkes bu paketlerden bütçesine uygun olanı seçme şansına sahip olmaktadır.

  • Daha Hızlı Yükselme

İhtiyaçlar ve talepler doğrutusunda doğru seçilmiş bir SEO paketi ile internet siteleri, kendi kategorisinde çok daha hızlı yükselebilmektedir. Sitenin teknik ve altyapı sorunlarının hızlı çözülmesi, SEO uyumlu içerikler ile zenginleştirilmesi, rakiplerinin doğru analiz edilmesi sayesinde SEO paketler uygulanan sitelerde daha yüksek performans elde edilebilmektedir.

  • Kampanyalardan Faydalanma

Müşterilerine SEO paketleri üzerinden hizmet sunan firmalar, dönemsel veya sürekli olacak şekilde kampanyalar düzenleyebilmektedir. Belirli paketlerden faydalanan firmalar için bu kampanyalar, SEO maliyetlerinin düşürülmesini sağlamakta ve farklı konularda hizmet almayı kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle, SEO hizmeti alacak kişi ya da kurumların her zaman bu paketler üzerinden ilerlemesinde fayda vardır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir