SEO Nedir ?

SEO ( Search Engine Optimization ) arama motorlarında web sitelerin kalite yönergelerine ve kullanıcı davranışlarının baz alınıp, ilk sıralarda yer alması için web site içinde ve dışında yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir.

SEO kapsamında yapılan tüm çalışmaların temelde amacı sitenin reklam vermeden ziyaretçi sayısındaki organik artışı sağlamaktır. Bu amaçla yapılan çalışmalar sitenin kalitesini, özgünlüğünü, güvenilirliğini ve faydalılığını arttırmaktadır.

Yapılan çalışmaların ticari amacı web sitelerini ilk sıralarda yer edinmesini sağlayıp, web sitelerine reklam ve sosyal medya kampanyalarına kıyasla en karlı olan organik trafik sayısını arttırmaktır.

SEO çalışmalarının gerekliliği Google algoritmalarının ve son kullanıcı davranışlarının değişmesinden doğar. Arama motoru optimizasyonu denmesinin sebebi de budur.

Arama motorları, değişen kullanıcı davranışlarını ve elde ettikleri verilere göre sitelerin sıralamalardaki yerlerinin değişmesi için sektörel, ulusal veya global güncellemeler getirerek son kullanıcıya en kaliteli siteyi getirmeyi amaçlar.

Arama motorunun siteleri değerlendirme kriterleri sürekli olarak güncellendiği için SEO bir kere yapılacak bir çalışma değilir. Düzenli çalışmayı, güncelliği, disiplini ve dürüstlüğü gerektirir.

Arama Motoru Optimizasyonu Rehberi

Google’da Bulunmak Neden Önemlidir ?

Dijitallleşen Dünyada Müşteri Bulmak

Arama Motoru Nedir, Nasıl Çalışır ?

Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar ?

Site İçi SEO

Teknik SEO

Site Dışı Çalışmalar

İdeal Proje Yönetim Süreci