profesyonel seo uzmanı

Çoğunluğu mobil cihaz kullanıcısı olan internet kullanıcıları; işletmeleri, ürünleri ve hizmetleri bulmak istediklerinde, arayışlarına basit bir çevrimiçi arama ile başlıyorlar. İşte bu aramalarda işletmenizin üst sıralarda kendine yer bulabilmesi için arama motoru optimizasyonu (SEO) yaptırmanız gerekmekte.

Hem geleneksel hem de Sinop SEO, çevrimiçi arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmeye odaklanır. Böylece daha fazla insan işinizi bulabilir, sizinle iletişim kurabilir ve ürünlerinizi satın alabilir. Geleneksel SEO, sitenizin ulusal veya küresel ölçekte görünürlüğünü artırmaya odaklanırken, lokal SEO ise bölgenizdeki arama yapanlarla bağlantı kurmak için yerel arama alanını yakalamanıza olanak tanır.

SEO ve lokal SEO çoğunlukla benzer stratejileri kullanır. Ancak yerel SEO, bölgenizdeki müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacak özel yöntemler kullanır. Bu yerel stratejilerden bazıları şunlardır:

  • Google My Business gibi yerel giriş sitelerine şirket kaydınızı yaptırma ve optimize etme,
  • Web sitenizdeki alakalı, yerel anahtar kelimeleri belirleme,
  • Sitenize ve yerel dizinlerinize ad, adres ve telefon numarası bilgilerini ekleme,
  • İtibarlı yerel web sitelerinden geri bağlantı kazanma.

Lokal SEO’nun Yararları

Lokal SEO çalışmaları yaptırmanın şirketinize getireceği bazı avantajlar;

  • İşletmenizin, ürün ve hizmetleri arayan ve satın almaya hazır müşterilere bağlanmasına yardımcı olur,
  • Mağazanıza fiziki müşteri trafiğini artırır,
  • Yerel aramalarda görünürlük sağlamanıza yardımcı olur,
  • Güvenilirliğinizi artırmak için stratejiler üretir,
  • Rakiplerinizin önüne geçmenize fırsat verir.

İlginizi çekebilir: SEO Fiyatları Nasıl Analiz Edilir?

Bölgesel SEO Çalışmaları ile Avantaj Elde Edin

Bölgesel SEO çalışmaları ile yerel işletmeler önemli avantajlar elde eder. Öncelikle yerel pazarda çok etkin olamayan işletmelerin genel olarak da başarılı olması kolay değildir. Hatta bu durum biraz imkansızdır. Günümüzde dijitalleşme ile birlikte özellikle süreç çok daha zorlaşmıştır. Lokal SEO çalışmaları ise yerel işletmeler için önemli bir fırsat yaratır. 

İşletmelerin yerel olarak aramam motorlarında öne çıkması için öncelikle mutlaka lokal SEO çalışmalarından yararlanması gerekir. Bu hizmetlerden yararlanarak kendi farkınızı ortaya koyabilir rakipleriniz karşısından önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Bu alanda bizleri tercih etmeniz halinde ekstra olarak avantaj elde edeceğinizi söylemekten memnuniyet duyuyoruz. Bizler E-ticaret SEO ve kurumsal SEO çalışmaları konusunda tercih edebileceğiniz en etkili firmalardan biri olmaktayız. 

Sinop’ta SEO  Fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir