SOSYAL MEDYA ARAÇLARI

Günümüzde sosyal medya kullanımının gittikçe artması ile sosyal medya platformlarının kullanım amacı tamamen farklılaşmıştır. Etkin bir şekilde sosyal medya kullanımı için çalışmalar, araçlar ve hedefler belirlenmiştir. Bu platformlar da düzenli olarak içerik üretmek ve kullanıcılardan gelen geri bildirimlere cevap verebilmek önem kazanmıştır. Peki, sosyal medyada ön plana çıkabilmek hangi araçlar kullanılır ve bunların avantajları nelerdir?

  • En önemli avantajı hesaplarınızın sürekli olarak aktif içerik üretebilmesini ve daha da verimli olmasını sağlarlar.
  • Hesabı kullanan yönetici aktif olmasa bile, yapılan reklam çalışmaları sebebiyle kullanıcılar sizin platformunuzu kullanabilir.
  • Bize sunulan bu araçlar ile günlük, haftalık ve aylık olarak hesabınızın durumunu gözetebilir ve duruma göre çalışmalar yapabilirsiniz.

Ücretli Sosyal Medya Araçları

Buffer: Sosyal medya hesabınız ile ilgili aldığınız geribildirimler bu aracın size sunduğu Pro ve Business seçenekleri ile istediğiniz tarzda istatistik almanızı sağlar. Buffer, Aracı’nın fiyatlandırma seçenekleri ise şu şekildedir.

Aylık olarak 15$, 65$, 99$, 199$ içeren fiyatlar ile bu aracı satın alabilirsiniz.

İncelemek için: https://buffer.com/

SproutSocial: Genel ve kapsamlı bir şekilde sosyal medya hesaplarınızın yönetimini sağlayan ve hesabınızı izlemeye yarayan bir araçtır. İçerik olarak hesabınızdan paylaşılan konuların, etiketlerin ve anahtar kelimelerin nitelikli bir analizini gerçekleştirir. Ve diğer sosyal platformlar da nasıl bir performans gösterdiğini size aktarır.

Bu aracın fiyat skalası ise; aylık olarak 99$, 149$, 249 dolardır.

İncelemek için: https://sproutsocial.com/

Social Report: Asıl kullanım alanı bloglar olsa da, çoklu olarak diğer sosyal ağlarda ki durumunuz ile ilgili genel bir anlatım sağlar. Yeni içerikleri ve konuları takip edebilir bunları bir rapor olarak almanıza olanak verir. Aynı zamanda hem kendinizin hem de rakiplerinizin profilleri hakkında size bilgi verir.

Yine ücretli sosyal medya aracı olan Social Report Aracı’nın fiyatları ise şöyledir; 49$, 99$, 199$

İncelemek için: https://www.socialreport.com/

Audiense: Kullanım alanı Twitter olan araç, twitterda ki profiller için size geniş kapsamlı bir analiz sunar. Rakipleriniz hakkında gerekli bilgileri toplamanıza yardımcı olur. En önemli özelliği ise Dm’ler için kendi chatbot’unuzu yaratarak kullanıcılara otomatik cevaplar verebilirsiniz.

Bu kullanışlı aracın fiyatı ise; aylık olarak 9$, yâda 89 dolardır.

İncelemek için: https://audiense.com/

Ücretsiz Sosyal Medya Araçları

Simply Measured: 25.000 kişiye kadar takipçisi olan hesapların kullanması için ücretsiz olarak instagram analizi sunar. Bu aracı kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey üye olmak, üye olduktan sonra araç size son 2 hafta süresince instagram hesabınız ile alakalı bilgiler verecek.

İncelemek için:https://app.simplymeasured.com/

Websta: Çok kullanışlı ve güçlü bir instagram aracıdır. Muadillerine göre çok daha fazla özelliğe sahiptir. Örnek vermek gerekirse, en çok 3 tane özel yayın oluşturabilir, hesabınızda ki postlara gelen yorumları yanıtlayabilir ve popüler yâda öne çıkan kullanıcı ile hasthagleri keşfedebilirsiniz.

İncelemek için:https://webstagram.org/

Social Mention:  Bu araç sayesinde kullandığınız platform üzerinde ki kullanıcıların neler ile ilgilendiğini, hangi konuları takip ettiğini görebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey, markanızın bilgilerini girmek. Gerisi tamamen Social Mention’un işi, bu sayede siz bile markanız ile ilgili bilmediğiniz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

İncelemek için:http://www.socialmention.com/

Twitonomy: Gerçekten kullananlar için harika bir araç ve oldukça fazla bilgiyi sizlere ücretsiz olarak sunuyor. Kendi hesabınızdan oturum açtığınızda, hesabınız üzerinden atılan tweetleri, retweet’leri, hangi sıklıkla atıldığını ve hangi kişilerin eklendiğini sizlere gösteriyor. Bunun dışında Uygulamanın ayrıca Premium Sürümü de mevcut, bu sürümde araç sizlere özel bir rapor sunma seçeneğine sahiptir.

İncelemek için:https://www.twitonomy.com/

Online Sosyal Medya Araçlar

Sensekit: Ülkemizde üretilen bir sosyal medya takip aracıdır. Markalarınızın bulunduğunuz sosyal medya platformu yâda diğer platformlarda ne kadar konuşulduğunu anahtar kelimeler aracılığı ile sürekli takip eden araç sizlere geniş bir analiz sunuyor.
Sosyal medyada aldığınız etkileşimleri, istediğiniz şekilde kategorilere ayıran Sensekit, aynı zamanda online bir veri bankası olduğu için, an be an sosyal medya hesaplarınızı yönetirken olası krizlerden korunmanızı sağlar.

İncelemek için: http://www.sensekit.com/

Brand24: Belirlediğiniz anahtar kelimeleri birçok farklı alanda izleyerek sizlere uygulama üzerinden yâda mail üzerinden anlık uyarılar ile bildiren bir sosyal medya aracıdır. Brand24 ile rakiplerinizi inceleyebilir ve diğer web siteleri hakkında genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Online ve anlık olarak size aktardığı sonuçlar ile her zaman üst sıralarda kalmanızı sağlar.

İncelemek için: https://brand24.com/

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir