sosyal medya kitapları

Sosyal medyada etkin bir şekilde var olmak isteyebilirsiniz ya da mevcut durumda sosyal medyada varlığınız sürdürüyor olabilirsiniz. Ancak artık sosyal medyada var olmak yeterli olmamaktadır. Firmalar için sosyal medyada var olmaktan da öte sosyal medyayı doğru ve etkili kullanmak daha önemli bir husustur.

İşte sosyal medya ile ilgili bilmeniz gerekenleri ve sosyal medyayı doğru ve etkili kullanabilmenize yardımcı olacak sosyal medya ile ilgili yazılmış kitapları sizler için derledik;

  • Sosyal Medya Pazarlaması- Prof. Dr. Erkan Akar

Bu konuda Türkiye’de yazılan ilk kitaplardan olan eseri kaleme alan Prof. Dr. Erkan Akar, Erkan Akar, Sosyal Medya Pazarlaması alanındaki kavramları, çağa ayak uydurarak ve gelişmeleri takip ederek örneklerle bizlere sunuyor. İlk baskısı 2010 yılında yayımlanan kitap Eylülü 2018 itibariyle 3.baskısını yayımlamıştır.

Bu kitap ile Sosyal ağ, sosyal çağ, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, pazarlama 4.0 ve sosyal medya metrikleri gibi kavramlar hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Satın almak için : https://www.dr.com.tr/Kitap/Sosyal-Medya-Pazarlamasi-Sosyal-Webte-Pazarlama-Stratejileri/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Iletisim/urunno=0001777114001?gclid=EAIaIQobChMI7J3mm9r16QIVDE0YCh0KIwnkEAQYASABEgJGmvD_BwE

  • Sosyal Medya Sanatı – Guy Kawasaki

Apple’ın popüler marka imajına ulaşmasına çok büyük yardımları olan Guy Kawasaki ve meslektaşı Peg Fitzpatrick’in bu kitabı ile iyi bir sosyal medya stratejisi geliştirmek, sosyal medya platformlarında popüler bir konuma gelerek devamlılığını sağlamak isteyenler için adeta bir kılavuz niteliği taşıyor. Yani bu kitap etkili bir sosyal medya stratejisi yürütmek isteyen herkesin muhakkak okuması gereken kitapların başında geliyor.

Satın almak için :https://www.kitapyurdu.com/kitap/sosyal-medya-sanati/371536.html

  • Sosyal Medya İletişimi- Erdem Taşdemir/Emre Ş. Aslan

Sosyal medya çalışmalarına ilgi duyan herkes için faydalı olacak bu kitap 2017 yılında yayımlanmıştır. Sosyal medyanın kişilere ulaştırılan mesajların kişiselleştirilebilmesi özelliğinden kaynaklı sosyal medya iletişimine büyük önem verilmektedir. Bu kitap ile sosyal medya ile etkileşim içinde olan teknoloji, halkla ilişkiler, spor, reklam, marka gibi birçok konuyu faydalı bilgiler eşliğinde ele almış.

Satın almak için :https://www.kitapaktif.com/sosyal-medya-iletisimi-erdem-tasdemir-emre-s-aslan

  • Sosyal Medyada Yapılan Müthiş İşler / Vasat İşler – Scott Stratten

Sizlere iki kitabı tek bir eser halinde sunan bu kitap önlü ve arkalı şekilde basılmış. Kitabın bir tarafında sosyal medyayı doğru kullanarak işinde çok başarılı olmuş çalışan ve yöneticiler ile diğer kısmında ise sosyal medyayı yanlış kullanan yönetici ve çalışanların başarısız sonuçlarını ele alınıyor. Scott Stratten’ın UnMarketing isimli web sitesine gönderilen gerçek de yer verildiği kitap sayesinde yazar okura gerçek hikayelerden yola çıkarak nasıl başarılı olunur ya da neler sizi felakete sürükler bunları anlatıyor.

Satın almak için : https://www.kitapyurdu.com/kitap/sosyal-medyada-yapilan-muthis-isler–amp-sosyal-medyada-yapilan-vasat-isler/283301.html

  • Sosyal Medyanın İş Yaşamındaki Yeri- Doç. Dr. Harun Yıldız

Kitap, sosyal medyaya farklı bir bakış açısı getirerek bu bakış açısını iş yaşamına uyarlıyor. Kitap beş bölümden oluşuyor. Yöneticilere, iş dünyasına, örgütlere; sosyal medya ile ilgili kavramlar, sektörler açısından sosyal medya, örgütsel davranışta sosyal medyanın yeri, örgüt kuramı açısından sosyal medya gibi konularda ışık tutuyor.

Satın almak için :https://www.kitapyurdu.com/kitap/sosyal-medyanin-is-yasamindaki-yeri/458985.html

  • Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları – Ann Handley, C.C.

Sosyal medya platformlarında etkili online içerikler üreterek başarılı olmak isteyenler için son derece faydalı olabilecek bir kitap ile karşı karşıyayız.

Kitabın yazarı Ann Handley pazarlama profesyonelleri için içerik yöneticiliği yapmaktadır. Ann Handley online içerik üretimi ve etkili yönetimi ile ilgili bilinmesi gererken tüm kuralları ve püf noktaları bu kitapta anlatıyor.

Kitabı okuyarak bunların yanında içerik kurallarıyla ilgili yapılan yanlışları ve atılması gereken doğru adımları da öğrenmiş olacaksınız.

Satın almak için :https://www.kitapyurdu.com/kitap/dijital-cagda-icerik-yonetiminin-kurallari/288368.html

  • Dijital Kabilelerin İzinde / Sosyal Medyada Netnografik Araştırmalar – Kaan Varnalı

Birçok ünlü bilim insanının da övgü ile bahsettiği bu kitap Kaan VARNALI tarafından yazılmış ve 2013 yılında yayımlanmıştır. Sosyal medya hakkında tüketicileri ve sosyal medyayı derinlemesine analiz ederek sizlere bu konuda oldukça faydalı bilgiler sunacaktır. Yazar kitapta nicel bir araştırma yöntemi olan Netnografi’nin insanların ve tüketicilerin içgörülerini anlayabilmek için nasıl kullanabileceğinizden bahsediyor.

Dijital Kabilelerin İzinde kitabı sosyal medya alanında çalışan uzmanların, akademisyenlerin ve öğrencilerin netnografi tekniğini kavrayabilmeleri için çok faydalı olacak bir kitap olması yönüyle de öne çıkmaktadır.

Satın almak için :https://www.kitapyurdu.com/kitap/dijital-kabilelerin-izinde-amp-sosyal-netnografik-arastirmalar/291154.html

  • Sosyal Medya Stratejisi – Pelin Vardarlıer

Günümüzde sosyal medya kavramı firmalar için çok büyük bir öneme ve yere sahiptir. Bundan dolayı da firmalar sosyal medyayı etkin kullanabilmeleri için bu platformlarda yürütecekleri stratejiler ciddi önem arz etmektedir. Bu kitapta, sosyal medyanın pazarlama faaliyetlerinde etkin kullanımı, pazarlama ve marka yönetimi, işletmelerin sosyal medyada yer alma stratejileri ele alınmaktadır. Kitap, bu alanda yapılmış en iyi sosyal medya uygulamalarını da ortaya koymakta ve sizleri bu konuda bilgilendirmektedir.

Satın almak için :https://www.kitapyurdu.com/kitap/sosyal-medya-stratejisi/412938.html

  • İnstagram ve Sosyal Ticaret- Prof. Dr. Çağatan Taşkın

Sosyal medya ve sosyal medya pazarının gelişimi, İnstagramda sosyal ticaret ve güven gibi konu alt başlıklarını ele alan bu kitap ile sosyal medya platformu olan ve bu platform üzerinden yapılan ticaret üzerine faydalı bilgiler elde edebileceğiniz bir kitap.

Satın almak için :https://www.kitapyurdu.com/kitap/instagram-ve-sosyal-ticaret/488462.html

  • Sosyal Medya Canavarı Olmak- Oğuzhan Saruhan

Uzun yıllardır sosyal medya üzerine çalışmalar yapan kitabın yazarı Oğuzhan Saruhan, bu kitap ile sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmak ve sosyal medya platformlarındaki potansiyeli iş ağına dönüştürmek isteyenlere yol gösteren bir kitap kaleme almış. Kitapta birçok araştırma ve örnek olaylar mevcut. Yazar bu araştırmalar ve örnek olaylar aracılığı ile konuları ele alıyor. Bazı iletişim fakültelerinde ders kitabı olarak da okutulan bu kitapta içerik üretimi, kriz yönetimi, rakip analizi, gibi konular ele alınıyor.

Ayrıca bu kitapta sosyal medya platformlarında (Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube vb.) takipçi sayınızı arttırmanıza yarayacak taktiklere de yer verilmiş. Kitap 2019 yılında kendi alanında Türkiye’de en çok satan kitap olma özelliği ile de ne kadar okunan bir kitap olduğunu kanıtlamış bulunuyor.

Satın almak için :https://www.idefix.com/Kitap/Sosyal-Medya-Canavari-Olmak-Ister-Misin/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Medya/urunno=0001774773001

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir