sosyal medya yönetimi hizmeti

İnsanların iletişim kanalları her geçen gün artmaktadır. Günümüzde en önemli iletişim kanallarından biri sosyal medyadır. Sosyal medya uygulamaları üzerinden devlet politikaları dahi etkilenmektedir. Bu durum firmalar için de sosyal medya çalışmalarını zorunlu kılmaktadır. Kurumsal firmalar sosyal medya hesaplarını doğru şekilde yönetmelidir. Hem bireyler hem de firmalar birden fazla sosyal medya ağında varlık gösterebilir.

Sosyal medya hesaplarınızın hepsinde takipçi kitlesi oluşturmalısınız. Sonrasında ise insanların ilgisini çekecek görsel, video ya da metin paylaşımları yapmanız gerekir.  Ülkemizde 35 milyonun üzerinde aktif sosyal medya kullanıcısı var. Ayrıca toplam hesap sayısı da 45 milyon üzerindedir. Bu durum da sosyal medyada varlık göstermenin önemini ortaya koymaktadır. Sosyal medya yönetimi konusunda bilgi sahibi olarak bu alanda varlık gösterebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi;  hesaplarınızı doğru şekilde kullanma, acil durumlarda atılacak adımları belirleme, marka yönetimini doğru şekilde yapma, krizleri yönetme, hedef kitleye ulaşma, doğru içerikler paylaşma gibi alanların koordineli şekilde yürütülmesi sürecidir. Sosyal medya en etkili pazarlama stratejilerinden biri olduğu için kurumsal firmalar da hesaplarını profesyonel şekilde yönetmelidir.

Sosyal medya yönetimi her geçen gün daha önemli hale gelmektedir. Birçok orta ve küçük ölçekli firma bu işi kendisi yaparken bazıları da profesyonel destek almaktadır.  Sosyal medya bütçenizi verimli şekilde kullanabilmek için yönetim konusunda destek almanız doğru olacaktır. Sosyal medya çalışmalarını profesyonel olarak yürütebilmek için bu alanda profesyonel olmanız gerekir.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Süreci

Sosyal medya hesap yönetimi süreci sosyal medya platformlarında etkili olabilmek adına düzenlenen ve planlaması yapılan bir aşamadır bu aşama profesyonel kişiler tarafından planlanırsa belirlenen hedef ve amaçlara ulaşmak o kadar kolay hale gelir. Sosyal medya hesap yönetimi süreci şu şekilde işlemektedir; 

 

 • Sosyal Medya Stratejisinin Oluşturulması

Etkili bir sosyal medya hesap yönetimi için belirleyeceğiniz sosyal medya stratejisi büyük önem taşır. Bunun için de hedef kitlenizdeki müşteri profillerinin iyi incelemeniz gerekir. müşterilerin sosyal medyada neler görmek istediğiniz belirlemeli, onların hoşlanacağı şeylerin neler olduğunu tespit etmelisiniz. Ayrıca sosyal medyayı sadık müşteriler elde etmek, satışları arttırmak ya da farkındalık yaratmak gibi amaçlardan hangisi ya da hangileri için kullanacağınız saptamalısınız. Tüm bu analizleri bu aşmada gerçekleştirmek gerekiyor.

 

 • İçerik Üretim Planının Hazırlanması

Sosyal medya platformlarınızda yer vereceğiniz sizi ve markanızı yansıtan içerikler kullanıcı ve ziyaretçilerinize sizi tanıtır. Ayrıca içerikler ziyaretçilerinizin aradıklarını bulmalarına yardımcı olur. Bu yüzden ne tür içeriklere yer verileceği ve bu içeriklerin doğru yerde ve doğru zamanda paylaşımı gibi konular açısından içerik üretiminin planlanması gerekir. İçeriklerinizin sıradan olmaması, ilgi çekici ve etkili olması gerekir. Bunu da yapabilmek için içerik üretim planına ihtiyacınız olacaktır.

 

 • Sloganların Belirlenmesi

Kitlelerin hafızalarında yer edinmek istiyorsanız akılda kalıcı bir slogan belirlemek bu iş için en doğru yollardan biri olacaktır. Çünkü çoğu büyük marka sadece sloganı söylendiğinde dahi akla gelir. Sosyal medyada da etki olmanın şartlarına biri de slogan belirlemektir. Belirlenen slogan markanızın kulaklarda aşinalık sağlamasına fayda sağlayacaktır. Hatta yapılacak olan kampanyalardan bile daha etkili olabilmektedir.

 

 • İçeriklerin Oluşturulması

Sosyal medya hesapları ve dijital dünya için olmazsa olmaz tek bir şey varsa o da içeriktir. İçerik her şeydir. Oluşturulan içerikler sizin kullanıcılar ile aranızda kurulacak olan bağın güçlenmesi, onları sosyal medya hesaplarınıza çekmeniz, daha fazla hedef kitleye ulaşabilme gibi amaçlarınızı gerçekleştirmek adına en önemli paya sahip unsurdur. Kullanıcılar ile sizin aranızdaki iletişim sağlayacak olan ana faktörü içerikler oluşturur. Bu açıdan ne tür içeriklerin oluşturulacağı da oldukça önemli bir konudur.

 

 • Düzenli Paylaşım 

Hesaplarınızdan yapacağınız paylaşımların da düzenli olması gerekir. Kullanıcılar ile aranızda sıkı bir bağ oluşturmak ve bu bağı sürekli tutmak istiyorsanız yapacağınız paylaşımlar da düzenli ve sürekli bir şekilde olmalıdır. Kendinizi zaman zaman hatırlatmak yerine sosyal medyanın bir parçası olduğunu hissettirmelisiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi bir sosyal medya danışmanı eşliğinde yürütülen çalışmalar bütünüdür.  Sosyal medya yönetim sürecinin birçok paydaşı vardır. Bu paydaşların hepsi birbiriyle iç içedir. Yani bir tanesini aksattığınız sosyal medya yönetimi çalışmalarınızdan istediğiniz verimi alamazsınız. İşte sizler için sosyal medya yönetimi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir, hangi paydaşlar bu süreçte etkilidir;

 • Hedef Kitlenin Belirlenmesi: Dijital dünyada temel amaç nerede, ne şekilde olursa olsun belli bir kitleye ulaşmaktır. Bu yüzden sosyal medya yönetimi sürecinde öncelikle hedef kitle doğru şekilde belirlenmelidir. Hedef kitleyi analiz ederken yaş aralığı, ilgi alanları, cinsiyet, ekonomik durum ve ihtiyaçlar öğrenilmelidir Bu sayede sosyal medya hesapları üzerinden bu kitlenin dikkatini çekecek içerikler paylaşabilirsiniz. Hedef kitlenizi belirledikten sonra onlara özel birçok etkinlik düzenleyerek marka bağlılığı oluşturabilirsiniz.
 • Rakip Analizi Yapılması: Sosyal medyada hedef kitlenizi analiz ettikten sonra çalışmalara başlamadan evvel rakiplerinizi de iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Rakip analizi yapılmadığında rekabete tam adapte olamazsınız. Rakiplerinizin geçmiş çalışmalarını ve güncel projelerini sürekli takip ederek onların önüne geçecek içerikler oluşturmalısınız. Ayrıca sosyal medya kanallarını her zaman rakiplerinizden daha etkili kullanabilmelisiniz.
 • İçerik Oluşturulması: Sosyal medya çalışmalarının en güzel yanı arama motoru optimizasyonu çalışmalarını desteklemesidir.  Bu yüzden de markanıza yakışır kaliteli bir sosyal medya yönetim süreci gerçekleştirmelisiniz. Özgün ve anlaşılır içerikler oluşturarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşmalısınız. İçerikleriniz hedef kitlenizin dikkatini çekecek, bilgi dolu, markanızın kalitesini yansıtacak yapıda olmalıdır. İçerik oluşturma konusunda bir takviminiz olmasıdır. Böylece insanlarda beklenti oluşturarak hedef kitlenizi kendinize çekebilirsiniz.
 • Reklam Yönetimi: Dijital pazarlama alanında reklamlara yönelik yatırımlar her geçen gün etkinliğini arttırmaktadır. Orta ve küçük ölçekli işletmeler de artık dijital reklamlara çok daha fazla önem vermektedir. Web sitenizde arama motoru reklamları kullanarak hedef kitlenize doğrudan ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak sosyal medya hesaplarınız üzerinden de içeriklerinizi reklamlarla daha geniş bir insan gurubuna ulaştırabilirsiniz. Böylece satış rakamlarınızı arttırabilir ve hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.
 • Bütçe Yönetimi: Sosyal medya çalışmaları için belli bir bütçe ayırmanız gerekir. Sosyal medya danışmanınız ayırdığınız bütçeyi hedeflerinize göre belirler. Hedeflerinizi belirledikten sonra sosyal medya danışmanınızın analizleri sonucunda uygun bir bütçe ayırabilirsiniz. Danışmanınız bu bütçeyi en iyi şekilde kullanarak sizlere yardımcı olacaktır. 
 • Değerlendirme: Sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız paylaşımların belli bir hedefi vardır. Paylaşımları yaptıktan sonra istediğiniz hedeflere ulaşıp ulaşmama konusunda kesinlikle bir değerlendirme yapmalısınız.  Sosyal medya danışmanınız sizlere günlük, haftalık ve aylık raporlar sunmalıdır. Böylece stratejilerinizde değişiklik yapabilir, reklam bütçelerinizi ayarlayabilirsiniz. Değerlendirme çalışmaları sosyal medya yönetimi kalitesini arttıracak önemli bir paydaştır.
 • Diyalog Yönetimi: Sosyal medyada müşterilerle diyalog kurmak önemli bir olgudur. Müşterilerinizle birebir diyalog kurmak çok etkili bir çalışmadır. Bu sayede hedef kitlenizde direkt olarak geri dönüş alabilirsiniz. Böylece hedef kitlenizin ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar planlayarak onların gönlünü kazanabilirsiniz.
 • Hashtag Kullanımı: Sosyal medyada etiket anlamına gelen hashtagler takipçiler tarafından çok önemsenir. Markanızla ilgili, paylaşımınızı destekleyen kısa ve öz bir hashtag seçerek keşfet alanına düşebilir ve daha fazla takipçiye doğrudan ulaşabilirsiniz.
 • Görsel Yönetimi: Sosyal medya paylaşımlarında kullanılan görseller etkileşimi %80’e kadar arttırmaktadır. Bu yüzden sizler de sosyal medya hesaplarınızdan yaptığınız paylaşımların etkileşim oranını görsellerle arttırmalısınız.  Doğru, kaliteli ve etkileyici görseller seçerek bunu yapabilirsiniz.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

Sosyal medya yönetimi alanında uzman bir ekip çalışmanızın karşılığını aldığınızı şu şekilde anlama imkânı bulacaksınız;

 • Düzenli Raporlama

Raporlar yapılan çalışmaları, etkinlikleri sizlere yazılı olarak sunan bu çalışmaların sonuçları hakkında bilgilendiren kaynaklardır. Yapılan tüm çalışmalar sonucunda elde edilen kazanımların neler olduğunu bilmek, bu çalışmaları kayıt altına almak, hedeflere ulaşılabilirliğini ölçmek, sonuçları analiz etmek açısından düzenli bir raporlama faaliyeti yürütülür ve bu raporlar size sunulur. Siz de almış olduğunuz bu hizmettin sizlere sağladığı faydaları ve gelişimi görebilme konusunda elle tutulur ve izlenebilir bir araca sahip olmuş olursunuz.

Bir hizmet alırsınız ancak bu hizmetin size fayda sağlayıp sağlamadığını ya da bir katkı sunması hususunda ne kadar etkili olduğu hususundaki sonuçları görmek isteyebilirsiniz.

Yürütülen tüm faaliyetlerin etkililiğini görebilmeniz için de sizler için düzenli aralıklarla oluşturduğumuz raporlar  bu konuda aklınıza takılan tüm soruları cevaplama konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Sosyal medya platformlarında paylaştığınız içeriklerin ne kadar paylaşıldığı, aldığı beğeni sayısı, yapılan paylaşımlar hakkındaki yorumların içeriği ve sayısı gibi etkileşimler raporlanarak size doğru yolda olduğunuzu ya da bazı konularda değişikliğe gitmenize, bazı alanlarda geliştirmenize ya da tüm hedeflerin istenilen şekilde gerçekleştiğini göstermesi açısından yapılacak olan raporlama faaliyetleri oldukça önemlidir.

Bu raporlara bakılarak gelecekte yapılacak olan çalışmalara hakkında bir planlama yapılarak olası problemlerin de önüne geçilmiş olur. Sosyal medya sadece ürün ve hizmet tanıtımı ve pazarlama faaliyetleri için kullanılmaz. Ayrıca kullanıcılar bu sosyal medya platformları aracılığı ile ürün ve hizmetleriniz hakkında gerçekleşen şikayet ve isteklerin tespiti açısından da size yardımcı olacaktır. Bu çalışma da gelen istek ve şikayetler doğrultusunda ürün ve hizmetleriniz hakkında geliştirmeler yapmanız konusunda yol gösterici olacaktır. Tüm bu çalışmaları etkili yürütebilmek adına gerekli raporlama faaliyetlerini sizin adına gerçekleştiriyoruz.

 

 • Şeffaf Çalışma

Bir hizmet aldığınız zaman bu aldığınız hizmetin size neler kattığını, yapılan çalışmaların neler olduğunu, amaca hizmet edip etmediğini ve bu işten kazancınızın ne olacağını bilmek en doğal hakkınız. Alacağınız sosyal medya yönetimi hizmeti ile sizlere şeffaf bir çalışma sunuyoruz. Yani yürütülen tüm faaliyetler hakkında bilgilendirilerek, alınan sonuçları sizlere rapor ederek istediğiniz an ve aşamada sizlere bildiriyoruz.

Ayrıca yapılan hizmetler sonrası yapılacak tüm ücretlendirmeler hakkında da şeffaf bir şekilde bilgi sahibi olma imkânına sahip oluyorsunuz. Herkes bir ürün ve hizmet aldığında bu hizmetin ona neler kattığını ya da katacağını, kendisi için ne götürüsü olacağını bilmek ister ya da merak eder.

Sizlere verdiğimiz sosyal medya hizmeti sürecinde yapılan tüm çalışmalar ve bu çalışmaların sonuçları hakkında bilgi sahibi olma imkânı sağlayarak aklınıza takılan tüm sorulara cevap veriyoruz. Sizler de bu sayede süreç esnasında ya da sonrasında hiçbir sürpriz ile karşılaşmamış ve tüm süreç hakkında yeterli ve gerekli olan her konuya hâkim olmuş oluyorsunuz.

 • Katma Değer Sağlama 

Alacağınız sosyal medya hizmeti sayesinde sosyal medyada etkin bir şekilde rol alacak, hedef kitlenize rahat bir şekilde ulaşacak, sadık müşteriler kazanacak ve daha çok kişiye ulaşma imkânına sahip olacaksınız. Tüm bunların olması sonucunda da ürün ve hizmet satışlarında ciddi bir artış olacaktır.

Çünkü reklam ve tanıtım faaliyetlerinin etkili yürütülmesi ve günümüz teknolojisinin doğru kullanımı sosyal medyanın etkin olarak kullanılması ile doğru orantılı olarak gerçekleşecektir. İnsanların vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri sosyal medya kanallarında var olmanız ve varlığınızı sürdürmenize bağlı olarak daha çok ürün ve hizmet satışı gerçekleştirecek olmanız çok doğal bir durumdur. Firmaya müşterilerden gelecek olan telefon ve e-posta trafiği de bir diğer gösterge olarak ön plana çıkmaktadır.

Özetle almış olduğunuz sosyal medya yönetim hizmeti sayesinde satışlarınızın, telefon ve e-posta trafiğinizin artacağına şahit olmanız da bu hizmetin ne kadar etkili olduğunu ve size sağladığı faydayı görmeniz açısından da en somut göstergeler olması bakımından son derece önemli bir unsurdur. Sağlayacağınız bu katma değerler ile profesyonel bir sosyal medya yönetimi hizmeti aldığınız anlamış olacaksınız ve ne kadar doğru bir iş yaptığınızı elde ettiğiniz kazançlar sayesinde görebileceksiniz. 

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Fiyatları

Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları belirlerken size özel paketlerimden yararlanabilirsiniz. Paket fiyatları da belli özellikleri dikkate alarak belirlenmiştir. Sosyal medya hesaplarınızı yöneten sosyal medya danışmanları belli paydaşları dikkate alarak fiyat belirlemesi yaparlar. Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları belirlenirken dikkate alınan detayları açıklayalım;

 • Rekabet Güçlüğü: Sosyal medya kanalları üzerinden yaptığınız çalışmalarda öncelikle dikkate almanız gereken detaylardan biri rekabetin güçlüğüdür. Çünkü bir sektörde rekabet ne kadar zorsa çalışmalar o kadar yoğun olur. Rekabetin güç olduğu hedefler ve alanlarda sosyal medya hesap yönetimi ücretleri daha yüksek olacaktır.
 • Sosyal Medya Kanalı Sayısı: Sosyal medyada yönetim desteği alabileceğiniz çok sayıda uygulama vardır. Öncelikle hangi sosyal medya kanallarında yer alacağınıza bakılır. Ne kadar fazla kanalda yer alırsanız ödeyeceğiniz danışmanlık ücreti o oranda artar.
 • Hesap Sayısı: Sosyal medya uygulamaları üzerinde yönetilecek hesap sayısı da fiyatlara etki eder. Çünkü her hesap ayrı bir proje alanıdır. Bu yüzden hesap sayınıza göre sizlere bir fiyat verilir. Hesap sayısı arttıkça fiyatlar da yükselecektir.
 • İçerik Oluşturma Sıklığı: Sosyal medya hesapları üzerinde özgün ve kreatif içerikler oluşturmanız çok önemlidir.  Hedeflerinize ulaşmanız için oluşturulacak içeriklerin sıklığı ve sayısı da fiyatlara etki eden bir paydaştır. 
 • İçeriklerin Niteliği: Sosyal medya hesaplarınızda paylaşılacak içeriklerin niteliği de çok önemlidir. Metin oluşturma süreci uygun maliyetli olsa da görsel ve video oluşturma işlemleri çok daha maliyetlidir. Bu yüzden sosyal medya hesap yönetimi fiyatları belirlenirken tercih edeceğiniz içeriklerin niteliğine de dikkat etmelisiniz.
 • Dil Sayısı: Sosyal medya üzerinden farklı dillerde paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu yüzden ne kadar fazla dilde içerik paylaşacaksanız hesap yönetimi sürecinde ödeyeceğiniz ücretler de o oranda artacaktır. Dil sayısına göre bir fiyat belirlenir.
 • Proje Süresi: Sosyal medya hesaplarınızı yönetirken proje süresi de önemlidir. Projeleriniz uzadıkça toplam ödeyeceğiniz miktar artsa da aylık oranda bir azalma söz konusu olabilir. Sosyal medya danışmanınız genelde aylık ücretlerle çalışır.
 • Hedeflerin Güçlüğü: Hedefleriniz sosyal medya yönetimi sürecinde her şeydir. Çünkü tüm çalışmalar hedeflerinize göre gerçekleştirilir. Sosyal medya hesaplarınız üzerinde belirlediğiniz hedefleri zorlaştıkça ödemeniz gereken ücretlerde de yükseliş olacaktır. 
 • Marka İtibarı: Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları belirlenirken markanızı sosyal medyadaki itibarı da önemlidir. Çünkü markanızın itibarını oluşturmak da belli bir uğraş gerektirir. İtibarı yüksek firmaların bu konuda yapacağı ödemeler daha düşük olacaktır. 
 • Reklam Türleri: Sosyal medya hesap yönetimi sürecinde oluşturmak istediğiniz reklamların türleri ve niteliği de fiyata doğrudan etki eder.  Reklamlar ne kadar zorlu ve etkili olursa fiyat o derece artış gösterecektir.

Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları yukarıda belirttiğimiz paydaşlara göre belirlenmektedir. Fiyatlara etki eden farklı ufak tefek detaylar da olabilir. Size en doğru bilgiyi sosyal medya danışmanınız verecektir. Sosyal medya yönetimi genelde paketler üzerinden gerçekleştirilir. İşte paketler arasında bir seçim yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar;

Sosyal Medya Yönetimi Paketleri Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sosyal medya yönetimi paketleri seçerken çok dikkatli hareket etmelisiniz. Size istediğinizi vermeyen bir sosyal medya yönetim paketi boşa yapılmış bir yatırımdır. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken detaylar;

 • Hedeflerinizi Karşılayıp Karşılamadığına Bakın

Sosyal medya yönetim paketi seçerken hedeflerinizi dikkate alın. Paketin içindeki çalışmalar ve uygulamalar hedeflerinize ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaksa o paketi seçebilirsiniz. Ancak hedeflerinizi yansıtmayan paketleri seçerseniz ödediğiniz para boşa gidecektir.  Hedeflerinize en kısa yoldan ulaşacağınız paketlere yönelin.

 • İçeriğini İnceleyin

Her paketin içeriği farklıdır. Sosyal medya hesap yönetimi paketi seçerken içeriğe dikkat edin.  Seçeceğiniz paketin içeriğinde aradığınız nitelikler olduğundan emin olmalısınız.

 • Kazanımlarınızı İrdeleyin

Sosyal medya hesap yönetimi paketlerinde sizlere belli konularda kazanımlar sunulur. Kazanımları iyi inceleyin. Gerçekçi kazanımlar sunan uzmanlarla çalışın. Doğru uzmanların sosyal medya hesap yönetimi sizlere örtülü bir hizmet detayı vermez.  Kazanımlarınızı net çizen, hedeflerinizle uyuşan paketleri tercih edin.

 • Bütçenize Uygun Seçim Yapın

Sosyal medya hesap yönetimi için ayırdığınız bir bütçe olduğu aşikar. Bu yüzden bütçenize uygun bir paket seçin. Bütçenizi aşan paketler sizi zorlayacaktır.

 • Minimum Hizmet Süresini Öğrenin

Her sosyal medya hesap yönetimi paketinin sizleri hedeflerinize ulaştırması için belli bir minimum hizmet süresi vardır. Bu süreyi dikkate alarak paketinizi belirleyin.

Ek Sosyal Medya Hizmetleri

Daha fazla görünüme ulaşmak adına alacağınız sosyal medya hizmetinin dışında sizlere sunabileceğimiz ek sosyal medya hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

 

 • Video Prodüksiyon

Videolar kitlelerin bir konu hakkında ilgisini çekmek ve farkındalık oluşturmaya yarayan etkili içeriklerdir. Ancak istenilen düzeyde etkili videolar hazırlamak da sanılan kadar basit bir iş değildir. İşte sizlere sunduğumuz video prodüksiyon hizmeti ile istediğiniz türden profesyonel videolar elde edebilirsiniz. Video prodüksiyon kavramı video yapım süreçlerinin tamamını kapsayan bir işlem sürecini kapsar.

Video yapım süreci uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Basit bir şekilde halledilebilecek bir durum değildir. Videoyu yapım öncesi, video yapım zamanı ve video yapım sonrası olmak üzere dikkatli ve özenli bir çalışmayı gerektiren üç aşamalı bir süreçten oluşur.  Sosyal medya platformlarında paylaşmak üzere oluşturacağınız videoların belirli bir yapım aşamaları vardır. Videolar ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenir ve planlaması yapılır.

Profesyonel ve özenli bir çalışma gerektiren bu süreçte video yapımı öncesi hedef kitle ve pazar analizi yapılır, metinler oluşturulur. Video yapım aşamasında senaryoya göre profesyonel çekimler gerçekleştirilir. Son aşamada da kurgu, montaj ses, müzik gibi çalışmalar da yapılarak video prodüksiyon süreci tamamlanır. Bu çalışma ile kaliteli, kitleleri etkileyebileceğiniz ve satışlarınızı arttırmada size yardımcı olacak videolara sahip olabileceksiniz.

Çünkü hedef kitleye uygun, eğlenceli ve ilgi çekici olacak şekilde hazırlanan videolar yazı ve görsellerden daha etkili olacaktır. Onların sevdiği videolar da kişilerde paylaşma isteği uyandıracak, paylaştıkları bu videolar daha fazla insana ulaşacak ve markanızın bilinirliği ve imajı da artacaktır. Tüm bu gelişmeler de satışların gözle görülür bir şekilde artış göstermesini sağlayacaktır.

 

 • Fotoğraf Çekimi

Sosyal medya hesapları için yapılacak fotoğraf çekimi çalışması hassasiyet gerektiren bir konudur. Çünkü fotoğraflar sizin ve markanızın sosyal medya platformlarında tanınabilir olmanızın ilk koşullarındandır. Ürün ve hizmetlerinizi fotoğraflar vasıtası ile kullanıcılarınız ile buluşturmaya çalışacaksınız.

Bu aşmada da ürün ve hizmetlerinize ait fotoğrafların görsel açıdan kaliteli ve estetik olması oldukça önem arz eden bir husus olmaktadır. Kaliteli ve estetik fotoğraf çekimi yapmak da profesyonel fotoğraf makineleri ve fotoğraf çekimi konusunda uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde mümkün olmaktadır.  İstenilen düzeyde bir fotoğraf çekmek için ışık, renk, arka plan, kompozisyon gibi birçok faktörü birleştirerek başarılı bir fotoğraf çekimi gerçekleştirilebilir. Ayrıca fotoğraf çekimleri sürekli olmalıdır. Takipçilerinizi sizden yeni fotoğraflar bekleyecektir. Sürekli aynı fotoğrafları görmek ve tekrara düşmek takipçilerinizi sıkacaktır.

Sürekli yeni fotoğraflar paylaşarak onlara aktif ve yenilikçi bir  marka olduğunuzu gösterebilirsiniz. Hatta kaliteli fotoğraflarınızı beğenip yenilerini merak eden ve bu yüzden sizi arkadaşlarına ve çevresine de tavsiye eden müşteriler de kazanabilirsiniz. Tüm bu çalışmalar sonucunda takipçi sayınız artacak, ürün ve hizmetlerinizi daha fazla kitleye ulaştırma imkânı bulacaksınız. Satışlarınız da ciddi anlamda artış yakalayacaksınız.

Markanızın imajı ve devamlılığı açısından çok önemli bir konu olan sosyal medyada sürekli bir fotoğraf paylaşımı ve profesyonel fotoğraf çekimleri için size sunacağımız bu hizmetten faydalanabilirsiniz

 

 • Animasyon

Videoların sosyal medyada kullanılan pazarlama teknikleri açısından ne kadar önemli olduğundan ve ne kadar etki bıraktığından yukarıdaki yazımızda bahsetmiştik. Animasyonlar da en az videolar kadar hatta içeriğindeki açıklamalar sayesinde videolardan bile etkili olabilen bir sosyal medya içerik paylaşımı unsurudur. Bir animasyon ile karmaşık fikirleri basit bir şekilde sunup bu fikirleri birleştirerek ilgi çekici görsel metaforlar oluşturabilirsiniz. Açıklayıcı, etkin ve eğlenceli içeriğinden dolayı izleyenler diğer kullanıcılar ile paylaşabilir.

İçeriğindeki etkileyici görselleri, sürükleyici hikaye anlatımı ya da sevimli karakterleri sayesinde izleyiciler sonuna kadar izleyebiliyor ve bu izlenimden keyif alıyorlar. Animasyonlar ürün ve hizmetleri tanıtırken bir taraftan da kullanıcıları eğlendirebiliyor. İzlediği animasyonlardan keyif alan kullanıcılar bu animasyonları diğer kullanıcılar ile de paylaşır. Ayrıca keyif aldığı bir işten dolayı yeni animasyonlar için beklentiye de girer.

Bu da sürekli sizi takipte kalmasına yarar sağlar. Çünkü sosyal medyada önemli olan anlık etki uyandırmak değil aynı zamanda bunun devamlılığını sağlamak da oldukça önemli bir konudur. Sizlere sunacağımız animasyon hizmeti ile ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize tanıtabilir, onları açıklayıcı ve eğlendirici animasyonlar ile buluşturabilir ve keyifli vakit geçirmelerine de yardımcı olarak sadık müşteriler kazanmanıza fayda sağlıyoruz.

 

 • İnfluencer Çalışmaları

İnfluencer ı kelime anlamı olarak etkileyen diye tanımlayabiliriz. Etkileyenler yani influencerlar da günümüz gelişen teknolojisi ve sosyal medya platformları sayesinde artık fazlasıyla karşımıza çıkmaktadır. Hesaplarından paylatıkları video, resim, animasyon vb. içerikler ile belli bir takipçi sayısına ulaşan bu kişiler, takipçilerini de etkileyebilmektedir.

Bu sevilen ve fazla takipçiye sahip olan kişiler aracılığı ile de ürün ve hizmet tanıtımı yapmak gayet mümkündür. Nasıl ki geçmişte ya da günümüzde TV reklamlarında sevilen ünlü kişiler aracılığı ile reklamlarda markalar ürün ve hizmet tanıtımı yapıyorlarsa şimdi de sosyal medya aracılığı ile bu influencerlar tarafından aynı şeyi yapmak mümkün hale geldi. Hatta daha etkili bile olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü seçeceğiniz influencer eğer hedef kitlenize hitap eden biri ise yapacağınız influencer çalışması doğrudan amacına hizmet edecek ve direkt olarak hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tabi bu influencerları belirleme, hedef kitleye uygunluğunu saptama, marka imajınıza uygunluğu, kitleler üzerindeki etkisi gibi birçok faktörün analiz edilmesi ve tüm bu değerlendirmeler sonrasında doğru influencerın belirlenmesi gerekiyor. Aksi takdirde yapılan çalışma hiçbir katkı sunmaz ya da ters etki bile göstererek tüm çabayı boşa çıkarabilir. Üzerinde çalışmalar yapılması gereken ve uzmanlık gerektiren bir konu olan bu aşama da profesyonel bir destek almayı gerektiren bir konu olarak öne çıkıyor. Bu yüzden sizlere bu anlamda da en iyi hizmeti verip doğru adımlar atmanızı sağlayabiliriz.

Son Söz

Sosyal medya hesap yönetimi; tüm sosyal medya hesaplarınızın hedef kitlenize ulaşabilecek şekilde yönetilmesi sürecidir. Sosyal medya hesaplarınızda  profesyonel bir yönetim anlayışı elde ederek hedeflerinize çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesap yönetimi yaparken rakipleriniz, sektörünüz, hedef kitleniz, reklamlarınız, bütçeniz ve değerlendirme çalışmalarınız işin içine girmelidir.

Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları; sosyal medya hesap sayısı, sosyal medya kanalı sayısı, hizmet alacağınız dil sayısı, marka itibarınız, içeriklerinizin durumu gibi farklı detaylar dikkate alınarak belirlenir. Sosyal medya hesap yönetimi için bir bütçe ayırdıktan sonra hedeflerinize en uygun sosyal medya hesap yönetimi paketini seçebilirsiniz. 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir