Trendyol’da daha Fazla Satış Yapma

Sanal pazaryeri platformları her geçen gün daha fazla müşteriye, daha fazla satış yaparak, perakende sektöründeki paylarını arttırıyor. Trendyol.com ülkemizdeki faaliyetlerini son yıllarda ciddi oranda arttırıp, daha önce n11 ve gittigidiyor gibi sitelerin gerçekleştirdiği operasyonlara bir alternatif olmanın ötesinde, mevcut şartlarda onların en ciddi rakibi konumuna geldi. Bu durumda, bu site üzerinde dükkan açmak ve elbette buradaki etkinliği arttırmak, tüm satıcılar için oldukça önemli hale geldi.

Hemen her ürün grubu için mağaza açılabilecek sitede, milyonlarca kullanıcıya ulaşabilir, çok ciddi gelir ve karlar elde edebilirsiniz. Tabii bunun için sitede uygun şekilde bir dükkan açmalı, SEO ile ilgili kurallara uygun girişler yapmalısınız. Bunun yanında bu platforma özel uygulamalara da dikkat etmeniz gerekiyor.

Trendyol; Türkiye dışında uzun zamandır devam eden bu sistemi, global anlamda yapan firmalardan birisine ait ve ciddi bir dijital pazaryeri operasyon birikimleri mevcut. Site size pek çok enstrümanı sunarken, satışlarınızı arttırabilme konusunu size bırakıyor.

Trendyol’da Satış Arttırma İpuçları

İnternet üzerinden satış yapılan en önemli e-ticaret sitelerinden biri de; Trendyol’ dur. Trendyol’ da yaptığınız satışları arttırmanın en önemli yolu öncelikle bakış açınızı piyasadaki yeniliklere göre değiştirmenizdir. Yenilikçi bir bakış açısını geliştirmeniz, Trendyol’ da yaptığınız satışlarınızın da artmasını destekleyecektir. Satışlarınızı arttıracak stratejileri belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususları sizler için sıraladık. Bu adımlar, sizi Trendyol’ da ki yolunuzda bir adım öteye taşıyacaktır.

Milyonlarca kişiye tek bir adres üzerinden çok düşük bir maliyetle ulaşabileceğiniz Trendyol; satışlarınızı kontrol edebileceğiniz ve kolayca e-mağazanızı açabileceğiniz bir platformdur. Dolayısı ile bu sistemde yerinizi alırken; satış politikanızı nasıl arttıracağınızı da planlamalısınız. Bu konuda size yardımcı olacak önerilere aşağıda yer verilmektedir. Ancak sizin de piyasa araştırması yaparken, dikkatli davranmanız gereklidir. Piyasada anlık popülerliğe sahip olan ürünleri uzun vadeli yatırım getirisi olarak kesinlikle görmemeniz gereklidir.

Trendyolda Satış Ciroları

Trendyol’ da satışa çıkartacağınız ürünlerin öncelikle bir kategori sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Satış cirolarınızı arttırmak için piyasada meydana gelen devalüasyonları iyi analiz etmeli ve de mevsim geçişlerine dikkat edilmelidir. Her daim müşterinin talep edeceği bir ürünü satışa sunmak size uzun vadede kar sağlarken, mevsimsel bir ürünü piyasaya koymak kısa süreli kar elde etmenizin yolunu açacaktır. Satış cirolarınızı arttıracak faktörlerin tamamı birbiri ile bağlantılı olup, belirli bir strateji ile hareket etmeniz sizi olumlu yönde etkileyecektir.

Trendyol’ da Hedef Kitle Belirleme

Satış ve pazarlama alanını birleştiren Trendyol; sizin hem reklamlarınızı hem de pazarlamanızı aynı platform üzerinden gerçekleştirmektedir. Normal şartlarda bir satıcı; mağaza kirası, çalışan masrafı, maaşı ve daha birçok konuda gider sahibi olurken; Trendyol iş ortağı olduğunuz an bu giderlerin tamamından kurtulabilirsiniz. Ayrıca hedef kitlenizi belirlemede de sizi destekliyorlar. Trendyol’ da hedef kitle belirlerken; öncelikle hangi kategorilerde satış yapacağınıza karar vermeniz ve cinsiyet kategorisine de ekleme yapmanız gerekmektedir. Hedef kitlenizin belirlenmesinin ardından müşterilerinizin size ulaşması çok daha basit bir süreci nitelendirecektir. Hedef kitlenize doğrudan ulaşmanız ise sizin satış oranlarınızın düzenli bir şekilde artış göstermenizi sağlayacaktır.

Trendyol’ da Ürün Başlıkları

Trendyol’ da paylaştığınız fotoğrafların mutlaka bir kategoriye sahip olması gerekmektedir. Ayrıca ürün başlıklarını belirlerken, seo uyumlu başlıkları etiketlemeye özen göstermelisiniz. Satışını yapmak istediğiniz ürüne uygun arama başlıklarını seçmelisiniz. Örneğin, bir buzdolabı satışı gerçekleştirmek istiyorsunuz. Buzdolabı başlıklarınızı seçerken; no- frost, anti bakteriyel, çift kapaklı buzdolabı gibi ürünlerinizi niteleyen başlıkları tercih etmeniz gereklidir. Bu ürüne vereceğiniz ürün başlıkları, internet kullanıcılarının arama motorlarına yazacağı kelimelerle bağlantılı olmalıdır.

Trendyol’ da Ürün Açıklaması

Satış yaparak yüksek cirolar kazanacağınız Trendyol; size birçok imkânı aynı anda sunuyor. Ancak satışlarınızı arttırmak için de sizin birtakım hususlara dikkat etmeniz gereklidir. Satışa koyduğunuz ürünlerle ilgili yapacağınız açıklama metinlerini özgün ve tekrar içermeyen metinlerden oluşması gereklidir. Paylaştığınız ürün başlığına uygun alt metinler seçerek, ürününüze ilişkin ilgiyi arttırabilirsiniz. Trendyol’ da yapılan en büyük yanlışlardan biri olan yanlış ürün açıklamaları, satıcıların müşteri kaybetmesine yol açmaktadır.

Trendyol’ da Görsel Kullanımı

Satışlarınızı arttırmanın en basit yollarından biri de görsellerinizin kalitesini arttırmaktır. Ürününüzü net bir şekilde ortaya koyduğunuz görsellerin mutlaka özgün olması gereklidir. Ürünlerinizi her açıdan müşterinin beğenisine sunacak fotoğrafları büyük bir dikkatle sisteme yükselmelisiniz. Farklı satıcıların paylaştığı görselleri kendi e-mağazanızdan paylaşmanız, güvenli alışveriş ortamını ortadan kaldıracaktır.

Trendyol’ da Fiyatlama Metodu

İnternetten alışveriş yapmanın verdiği rahatlıktan vazgeçmeyen internet kullanıcıları, ayrıca fiyat karşılaştırması yapmak için de Trendyol’ u sık sık ziyaret ediyor. Beğendikleri ürünleri farklı alıcıların fiyatlarını karşılaştırmak için sık sık takip eden internet kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmamak adına; fahiş bir fiyatlandırma metodundan kaçınılmalıdır. Genel piyasa koşullarında satmak istediğiniz ürünün fiyat karşılaştırmasını yaparak, kendi fiyat politikanızı dikkatli bir şekilde oluşturmalısınız.

Kalite Kazandırır

Puanlama ve yorumlama; Trendyol gibi siteler için son derece önemli bir parametre. Gerek listeleme özelliklerini etkilemesi, gerekse müşterilerin algılarının sevk ve idaresi bakımından alacağınız puan ve yorumlara dikkat etmelisiniz. Bunun için hizmet kaliteniz ve ürün nitelikleriniz yüksek olmalı, müşterilerin sizin hakkınızda algısı pozitif yönde olmalıdır. Bir çok alıcı, buradaki yorum ve puanlara dikkat eder ve buna göre tercih yapar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir