video edit programları

Günümüzde sosyal medya kullanımın artması ve İnstagram, Youtube gibi platformların ön plana çıkması ile video düzenleme en popüler işlemlerden birisi haline geldi. Teknoloji’nin gelişmesi, yeni editleme programlarının ortaya çıkması ile video düzenlemek daha eğlenceli ve kolay bir iş oldu. Bu yüzden sizler için videolarınızı düzenleyebileceğiniz ücretli, ücretsiz yada online olarak kullanabileceğiniz tüm programları listeledik.

Ücretli Video Edit Programları

  • Adobe Premiere Pro Cc

 Belki de video editleme programları arasından en bilindik ve en çok kullanılanıdır. Adobe firmasının Creative Cloud’a geçmesi sebebiyle artık Adobe programlarına ve kütüphanelerine ulaşabilmek daha da kolay hale geldi. Adobe Premier ile videolarınıza istediğiniz her işlemi yapabilir, tasarım ve zevkinize uygun videolar düzenleyebilirsiniz. Program’ın ücretsiz bir sürümü de mevcut, ama daha nitelikli ve daha geniş bir kullanım istiyorsanız Ücretli abonelik ile Premier programına erişebilirsiniz.

İncelemek için : https://www.adobe.com/tr/products/premiere.html

  • Avid Video Composer

 Gerçekten çok gelişmiş ve profesyoneller tarafından kullanılan bir video edileme programıdır. Bu kadar bilindik olmasının sebebi ise The Guardians of Galaxy 2 filminde tüm düzenlemeler bu program ile yapılmıştır. O yüzden çok üst düzey bir bilgiye sahip değilseniz bu programı kullanmak zorunda değilsiniz. Normalde ücretli olan program, sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir sürüme de sahiptir.

İncelemek için : https://www.avid.com/media-composer

  • Final Cut Pro X

 Apple kullanıcıları için tasarlanmış bir video düzenleme programıdır. Mac kullanıcıları için üretilmiş profesyonel bir editleme programı olarak da nitelendirebiliriz. En çok kullanılan programlardan birisi olan Final Cut Pro X ücretli bir program olsa da denemek isteyenler için ücretsiz bir sürüme de sahiptir.

İncelemek için : https://www.apple.com/tr/final-cut-pro/

  • Adobe After Effects CC- Adobe Premiere Elements

Adobe Premier Elements, firmanın video düzenleme işine yeni başlayanların kullanabilmesi için ürettiği bir video düzenleme programıdır. Ücretli bir program olduğu için satın almanız gerekmektedir.
Adobe After Effects ise gelişmiş özelliklere sahip ve oldukça ünlü bir video editleme programıdır. Adobe’un en çok tercih edilen programlarından birisidir. Normalde ücretli bir program olan Adobe After Effects, kullanıcılarına sunulmuş sınırlı özellikli bir de deneme sürümüne sahiptir.

İncelemek için :https://www.adobe.com/tr/products/aftereffects.html

Ücretsiz Video Editleme Programı

  • Blender

 Gerçekten çok kullanışlı ve ücretli olarak satılan muadillerinden hiçbir farkı olmayan bir video düzenleme programıdır. Açık kaynak kodlu olması, Render mekanizmalarının olması ve 3D uygulamalar- videolar geliştirmenize ve düzenlemenize yardımcı olması, Blender programını bir adım öne çıkartıyor. Özellikle bu iş ile uğraşan birçok profesyonel ’in önemli ticari projelerde Blender programını kullanması Program’ın ne kadar kullanışlı ve ücretli satılan benzerlerinden hiçbir farkı olmadığını gösteriyor.

İncelemek için :https://www.blender.org/

  • Lightworks

 Video editleme programlarının temelinde olduğu gibi bu ücretsiz program ile videolarınızın istemediğiniz yerlerini kırpabilir, farklı efektler ve video üzerine metinler ekleyebilirsiniz. Bu program ile kısa filmler ve youtube videolarını nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Oldukça fazla kullanıcısı olan bu program bloglar ve yerel haber sitelerinin tasarımcıları tarafından çokça tercih ediliyor.

İncelemek için :https://www.lwks.com/

  • Videopad

 Amatörler ve yeni başlayanlar için gerçekten öğretici olacak bir video editleme programıdır. Güzel tarafı ise video düzenlemeye başlayacak kişiler için içerisinde ücretsiz düzenleme dersleri bulundurmasıdır. Çoğu video editleme programında olduğu gibi bu programda da istediğiniz efektleri ekleyebilir, kendi zevkinize göre animasyonlar yapabilir ve yeni şeyler tasarlayabilirsiniz.

İncelemek için : https://www.nchsoftware.com/videopad/index.html

Online Video Editleme Programları

  • Youtube Editor

 Youtube sadece video izlemek için var olan bir program değil elbette, aynı zamanda kullanışlı ve çevrimiçi bir editöre de sahip. Editör video kırpma özelliği, videoları birleştirme ve videolara efekt yâda müzik ekleme konusunda oldukça kullanışlı bir editör. Ve güzel haber bu editör ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir editördür.

İncelemek için :https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/editing?hl=tr

  • ShotClip

 Yine amatörler için üretilmiş ve kullanıma sunulmuş bir video derleme programı, istediğiniz videoları aşama aşama düzenleyebileceğiniz ve aynı işlemi mobil uygulamasından da yapabileceğiniz bir editördür.

İncelemek için :https://shotclip.softonic.com/aplicaciones-web

  • Magisto

 Ücretsiz bir şekilde kullanılan bu editör, en iyi kullanıcı ara yüzüne sahip editör olarak nitelendirilebilir. Proje oluşturacağınız zaman, resim ve videoları seçerek bunların üzerinden değişiklik yapabilme ve müzik ekleyebilme gibi seçenekler sunuyor. Bunlar dışında her video editleme programında olduğu gibi kesme, efekt verebilme ve videoları birleştirme özelliğine de sahiptir.

İncelemek için : https://www.magisto.com/

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir