web tasarım kitapları

İnternet üzerindeki faaliyetlerine yeni başlamış ya da web tasarım konusunda kendinizi geliştirmeyi hedefliyor olabilirsiniz. Web tasarım ve web programlama hakkında öğrenmek istediğiniz her bilgiyi sizlere pratik ve uygulamalı olarak anlatacak olan eserlerle, sektörünüze yönelik teknik bilgiler edinebilirsiniz. Sizler içi hazırladığımız bu kitap listesinde, hedeflerinize yönelik en doğru web tasarım tekniklerini bulabileceksiniz.

  • Erkan Balaban – Web Tasarım Kılavuzu

Sade ve yalın bir anlatımla web tasarım konularını ele alan, web tasarım işlemlerini daha eğlenceli bir hale getirmeniz için pratik taktikler veren Erkan Balaban; web sitenizi tasarlarken başucu kitaplarınızdan biri olacak. Eserde, web tasarımına yeni başlayan kullanıcıların tasarım mantığını kavraması ve kendi web platformunu oluştururken aradıkları tüm bilgiyi bulmaları amaçlanmıştır. Özellikle de yerel bir site kurma taktikleri, anket defteri oluşturma, ziyaretçi defterinin nasıl hazırlanması gerektiği ve alan adlarının ücretsiz bir şekilde nasıl alınabileceğine yönelik bilgiler edinebileceksiniz.

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/web-tasarim-kilavuzu/50837.html

  • Halil İ. Azak – İleri Web Tasarım Teknikleri

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak, web dünyasındaki işlevselliği artırma faaliyetleri de son derece önemli hale gelmiştir. Halil İ. Azak İleri Web Tasarım Teknikleri eseriyle teknoloji dünyasına nasıl ayak uydurabileceğinizi, kullanıcılarınıza iyi bir web hizmeti vermenin sırlarını keşfedeceksiniz. Aynı zamanda bu eserde tasarım konusundan güvenliğe, web sitelerini hızlandırma tekniklerinden yayınlanma sürecine ilişkin web programcılığı konusunda ihtiyaç duyduğunuz en ileri düzey teknikleri bulabilirsiniz.

Satın almak için:https://www.idefix.com/Kitap/Ileri-Web-Tasarim-Teknikleri/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0000000417920

  • Uğur Gelişken- Web Tasarımı ve Web Programlama / A’dan Z’ye Yeni Nesil Tekniklerle

Web tasarım teknikleri her geçen gün daha ileri bir düzeye taşınmaktadır. Uğur Gelişken Web Tasarımı ve Web Programlama, A’dan Z’ye Yeni Nesil Tekniklerle eserinde günümüzde internet teknolojileri üzerinde kullanılan tüm sektörel teknikleri edinebileceksiniz. Yapıtta, tüm eski bilgileri bir kenara bırakılmaktadır ve teknolojik imkanları en iyi seviyede nasıl kullanmanız gerektiğini keşfedeceksiniz. Eser ilk bölümünde yeni tasarım ve programlama tekniklerini ele almaktadır. HTML 5 dili, sonrasında CSS2, SASS ve SCSS aracılığıyla yeni nesil metotları keşfedeceksiniz.

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/adan-zye-yeni-nesil-tekniklerle—web-tasarimi-ve-web-programlama/388950.html

  • Mustafa Aydemir- Web Tasarım Rehberi

Web tasarım konusunda engin bilgileri ile ön plana çıkan Mustafa Aydemir, bu alanda temel bilgiler edinmek isteyenlerin yoluna ışık tutuyor. Eserin dilinin son derece yalın ve akıcı olması nedeniyle web tasarım konusunda başka bir kaynak arama gereksinimi duyamayacaksınız. Kitabın içeriğinde, XHTML ve formlar, tablolar, HTML 5, CSS, CSS ile sayfa tasarımın nasıl yapılacağı, XML ve platform bağımsız veri iletimi, XML şemaları ve XSL kullanımı gibi daha birçok konuda güncel bilgiler bulunuyor.

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/web-tasarim-rehberi-dvd-ilaveli/138182.html

  • Musa Çiçek – Web Tasarım Temelleri

Musa Çiçek, web teknolojileri hakkında temel bilgiler edinmek ve kendisini bu anlamda geliştirmek isteyenler için kaynak bir yapıt oluşturmuştur. Eser içerisinde internetin temelini oluşturan web tasarım dillerini başlangıcından ileri seviyesine kadar uygulamalı olarak ele alınır. Web tasarım temellerini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise sadece teorik bilgilerle kalmamasıdır. Eser içerisinde kavramlar da bol örnek uygulamalar bulunuyor.

Satın almak için:https://www.kitapyurdu.com/kitap/web-tasarim-temelleri/255742.html

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir