Youtube Görüntülenme Sayısı Arttırma

Youtube görüntülenme sayısı, Youtube’a yüklenmiş bir videonun toplam izlenme sayısını ifade etmektedir. Bu sayıyı arttırmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Kesinlikle hile kullanmamanızı tavsiye etmekteyiz. İzlenme sayısını ne kadar organik yollarla arttırırsanız o kadar başarılı bir iş gerçekleştirmiş olursunuz. Beğeni sayılarınız, yorum sayılarınız da bu sayıya paralel olarak artış gösterecektir.

YouTube Görüntülenme Sayısını Arttırmak Neden Önemlidir?

Youtube görüntülenme sayısını arttırmanın birçok önemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki, görüntülenme sayısı beraberinde beğeni ve yorum sayısını da arttıracaktır. Yani ne kadar çok görüntülenme sayısına sahipseniz, o kadar çok etkileşim alırsınız. Hile kullanmamanız yönündeki tavsiyemizi yineliyoruz. Çünkü organik olmayan artışlar belirli zararlara sahiptir ve olumsuz bir takım durumlara neden olabilmektedir. İkinci bir önem olarak Youtube’dan gelir elde etmek istiyorsanız görüntülenme sayısı da önem kazanmaktadır. Çünkü ödemeler izlenme sayısına göre yapılmaktadır.

Youtube Görüntülenme Sayısı Arttırma Yöntemleri

1) Kaliteli İçerik Üretin

Eğer yüksek bir izlenme sayısına sahip olmak istiyorsanız kaliteli içerik üretmek zorundasınız. Diğer kanallardan farklı bir şekilde kaliteli videolar üretin, farkınızı ortaya koyun. Bu durum izlenme sayınızı olumlu yönde etkileyecektir. Samimi videoların daha fazla izlenme sayısına ulaşacağından emin olabilirsiniz. Kaliteli içerik üretmek tamamen size bağlı bir işlemdir. Yaratıcılık, özgünlük gibi unsurlar kaliteli içeriğin olmazsa olmaz unsurları arasında yer almaktadır. YouTube kapak fotoğrafını belirleme imkânı vermektedir. İlgi ve dikkat çekici bir kapak resmi belirleyip bunu videonuza yüklemeniz gerekmektedir. Kaliteli içerik üretmek ve izlenme sayısını arttırmak konusunda yapılacak işlemlerden birisi budur. Bir diğeri, kapak fotoğrafına yazı yazmak olabilir. Video hakkında çok kısa bilgi içeren kelimelerle kapak fotoğrafını oluşturabilir, izlenme sayınızı arttırabilirsiniz. YouTube’da izlenme sayısı yüksek olan videoların tamamına yakınının dikkat çekici bir kapak fotoğrafı bulunmaktadır.

2) Etkileyici Başlıklar Belirleyin

Başlıklar bir diğer görüntülenme sayısı arttırma yöntemlerinden birisidir. Kısa ve öz, dikkat çekici, ilgi çekici başlıkları tercih etmeniz gerekmektedir. Görüntülenme sayısı yüksek olan videoların tamamına yakınında dikkat çekici, merak uyandıran bir başlık bulunmaktadır. Başlıklarınızı bu özelliklerde oluşturursanız, görüntülenme sayısına hatırı sayılır bir katkıda bulunabilirsiniz.

3) Açıklamalar Önemlidir

Başlıklardan sonra açıklamalar kısmı da önem arz etmektedir. Video içeriğinde nelerden bahsediliyor, ne anlatıyorsunuz gibi konulara değinmeniz, görüntülenme sayısının arttırılması açısından önemlidir. Kullanıcılar videoları izlemeden önce video hakkına bilgi sahibi olmak isterler. Burada kendinizi izleyici yerine koyarak açıklamaları buna göre türetebilirsiniz. Unutmayın, iyi bir görüntülenme sayısına ulaşmak için empati yeteneğinizin bulunması gerekmektedir. Bu sayede videolarınızı kendinizi izleyici yerine koyarak düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde başarılı bir görüntülenme sayısına ulaşabilirsiniz. Buna rağmen hiçbir açıklaması bulunmayan videoların görüntülenme sayıları daha düşük olmaktadır. Bu nedenle videonuza bir açıklama metni eklemeyi kesinlikle unutmamalısınız. Mevzu sadece görüntülenme sayısı değil, 30 saniyeden fazla izlenmesini sağlamaktır.

4) Etkileşim Sağlayın

Görüntülenme sayısı kadar etkileşim de önemli olan faktörlerden birisidir. Yani bir video ne kadar çok paylaşılır, yorum alır, beğenilirse o kadar izlenme sayısına ulaşacaktır. Bu nedenle videolarınızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız büyük öneme sahiptir. Bu sayede etkileşim sayılarınızı arttırabilir, dolayısıyla izlenme sayılarında da bir artış gözlemleyebilirsiniz.

5) Özgün İçerik Üretin

Bir diğer önemli faktör eşi benzeri olmayan özgün içeriklerle kullanıcı karşısına çıkmanız olacaktır. Bunu üretmek için çeşitli yöntemler bulunsa da kesinlikle taklitçi olmamanızda fayda var. Çektiğiniz bir videonun bir benzerinin YouTube’da var olması, izlenme sayınızda gereken artışın meydana gelmemesini sağlayacaktır. Bu nedenle tamamen özgün, taklitçi olmadan içerikler üretmenizde büyük yarar vardır. Hatta en önemli madde bu maddedir desek yanılmış olmayız.

6) Etiketler Önemlidir

Videolarınıza uygun bir şekilde etiket eklemekte önemli bir faktördür. Etiketler, videoları sınıflandıran bir yapıda olmaktadır. Bu nedenle video içeriğine uygun etiketler kullanmanız durumunda videolarınız daha da ön plana çıkarak görüntülenme sayısına önemli bir katkıda bulunabilirler.

7) Dil Seçenekleri Ekleyin

Video başlık ve açıklamalarını çeşitli diller ile destekleyebilirsiniz. Böylelikle yabancı izleyicilere de hitap etmiş olursunuz. Bu da izlenme sayısını arttıran bir faktördür.

8) İstikrar Sağlayın

YouTube kanalınıza düzenli olarak video eklemeniz gerekmektedir. Video ekleme konusunda istikrarlı olursanız, izlenme sayınızda da istikrarlı bir artış meydana gelecektir.

9) Rakiplerinizi Kontrol Edin

İçeriğinize benzer içerikler varsa bu içerikleri kontrol edebilirsiniz. Nasıl başlık kullanmışlar, kapak resimleri nasıl, açıklamaları ne şekilde oluşturmuşlar bakabilirsiniz. Bu, taklit edeceğiniz anlamına gelmemektedir. Unutmayın, taklitçilik uzun vadede görüntülenme sayınıza olumsuz etki edecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir